Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így milyen gyorsan fogynék,...

Így milyen gyorsan fogynék, milyen hatása lenne? (úszás, torna)

Figyelt kérdés

(Majdnem) 17 éves vagyok (lány), 78kg, 178cm.

Azt tervezem, hogy kevesebbet eszem, semmi üdítő, vagy édesség (majd hétvégén, de csak kevés). Evésnél többször eszem kevesebbet és vacsoránál meg visszafogom magam (eddig ugye akkor ettem a legtöbbet). Figyelnék arra, hogy ne egyek túl sok szénhidrátot, de sima fehérkenyeret eszek, mivel senki nem szereti nálunk a másmilyet, én is inkább ebből esze kevesebbet, mint másikból többet. Ebbe ne is menjünk bele, nem változtatnék a kenyeren:D


Ezenkívül, heti kb 3x (néha 2x, néha 4x) eljárnék úszni. Kb 45 percre, 1 km-t úsznék mellúszásban. (nem tölti ki teljesen az időt) Ezt olyan leosztásba, hogy 500-500, vagy 250-750m. Ez nem olyan "nagymama" úszás, de nem mondanám hogy a belem is kihajtom, nem szeretnék úgy úszni.

Amitől félek, hogy szélesedik a vállam, hátam. Tudom, hogy ez évekig tart a profi úszóknál, de amúgy sem vagyok vékony csontozatú (a túlsúlyon kívül sem).

Ezután/közben úsznék háton, de kéz nélkül (hogy ne szélesedjen a vállam), ebből csak 150métert. +még szintén 150m gyors.

Meg ami tetszett az úszásban, hogy nagy a mellem, de eléggé lógnak, talán egy kicsit feszesedhet is:))


Még tornáznék is itthon, heti 5x 110 felülés +combemelgetések (combonként 250-ez folyamatos, de nem ugyan olyan monoton "csak föl-le").


Ha rá tudom venni magam, eljárok futni is, mert tudom, hogy ez még rengeteget segítene, de ezt ne számoljátok bele, mert ezt már többször elkezdtem, de sajnos utálom:\


Tehát ezzel 1 hónap alatt mennyit lehet fogyni? Hátam, vállam nem lesz nagyon széles?:(



2012. jún. 2. 16:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

:)))))))))


Na, a lényeg, h ne várjatok semmi csodát, semmi varázslatos mutatványtól. Megszabadulni a felesleges zsírtól bizony kitartó és kemény munkával lehet. Persze vannak különbségek a genetikában, ami valakit segíti, valakit hátráltatja. Légy kitartó és türelmes, különben azt fogod észrevenni, h már átúsztad a földet kétszer, és valahol megálltál a fogyásban, még az elején.

Ha az úszással biztosra lehetne menni, gondolok itt a kényelmes tempójú mellúszásra, akkor sok embernek jó hírünk lenne. :)

Hosszútávú és egészséges eredményt csak megfelelő mozgással, étrenddel, odafigyeléssel lehet elérni.

Még a végén elkezdtek itt zsírégető tablettákat szedni, miközben nézitek a szinkronúszást. :)

Hajrá!

2012. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretsz futni, ne erőltesd. Inkább görkorizz helyette, vagy csak sétál, focizz, röplabdázz, tollasozz, kosarazz. :)
2012. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szoondiii ***** válasza:

ha lowcarb módon étkezel, sok húst és zöldséget eszel, akkor menni fog. a sok edzést vagy nem fogod sokáig bírni, vagy 5-10 év múlva ebbe fognak szétmenni az ízületeid. nem az úszás részétől..

tornának GYÓGYtornát kellene csinálni, mint a callanetics, vagy jógázni, taichizni..

2012. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 noemikofic válasza:

Kedves kérdező,


Leírnád kérlek, hogy mennyire volt/ érezted eredményesnek az úszást?


Előre is köszönöm :)

2016. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Whispere válasza:
Azt megértem,hogy a Futás a korizás és a sétálás nagyon jó dolog,de Tudtommal a úszásnál a 1 gyors majd 6-10 mell és ezt 1 órán át elég kellemes eredményekhez tud vezetni úg ymint 45 perc futás.
2016. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!