Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet legyőzni a rossz...

Hogy lehet legyőzni a rossz mentalitást?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam átállni súlytartásra, de egyszerűen nm megy. Vagy tökéletes diétás napokat csinálok, vagy bezabálok. Nem tudom magammal megértetni, hogy attól h ettem egy csokit vagy nem tudom, nem történik semmi. Benne van a kcal szükségletbe, nincs vele baj, hanem azt képzelem hogy mostmár ennek a napnak annyi és mindent összevissza eszem, hogy majd holnaptól folytatom a diétát.


Van valami tippetek?


2012. jún. 4. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen érzés. Nagyon vigyázz, mert nekem 2( -2,5) éve van a kajálással gondom...

Diéta után átcsapott anorexiába, aztán egy olyan mániám volt, hogy csak egészséges ételeket ettem szinte, 0 zsírbevitel kivéve a sajtot, és vega vagyok szal hús is kizárva (havi 1szer cukor) havi 1-2szer voltak falásrohamaim voltak... aztán hízni akartam, sűrűsödtek a falásrohamok, ez pedig vezetett a hashajtóhoz (anorexia alatt szimplán nem ettem ill. utána rengeteg zöldséget, gyümit ettem, 0 zsírbevitel 0 hús) majd a hánytatáshoz...


Ugyanígy vagyok vele. Nem tudok csak 1-2 kocka csokit enni. Ha megkóstolom, már kell az egész tábla.

Nekem így nézett ki az idei tanévem: 1 nap zaba 1 víznap 2-4-6 almanap ismét zaba. Aztán volt úgy, hogy 1 nap zaba 1 víznap 1 nap zaba majd víznap... és persze rengeteg hashajtó.


Ezért legyél óvatos, nehogy átcsapjon ilyesmibe! Még jó hogy te nem víznapokat tartasz hanem eszel másnap:) Nekem ezek segítettek:

- 2szer sikerült megállnom 2 db jóreggelt keksznél, azért mert ha elkezdtem volna zabálni suliból késtem volna. Reggel ettem suli előtt. Egyél akkor ha sietned kell így nem lesz időd falni!

- ne legyen nálad sok pénz, vagy ne is legyen nálad így nem veszel csokit (persze ha másra kell pénzt vinned az ok)

- ne tarts a szobádban kaját

- egyszer anya sütött, megrágtam majd kiköptem (tudom nem szép dolog)

- alternatívákat kerestem: zabpelyhes palacsinta alacsony zsírszázalékú tejjel, túró + édesítő + gyümik, natúr joghurtkefir + édesítő + gyümik, zabkása édesítővel.


Legyél nagyon óvatos, vigyázz magadra! Esetleg próbáld meg, hogy a diétás napoknál a ch mennyiségét növeld. Ha eddig 50 gramm barnarizst főztél pl. most főzz 70 grammot, egyél 1-el több szelet kenyeret, így súlytartó lesz az étrend, nem diétás.


Ha tudod kerüld el a csokit, nálam is ez okozza a gondot, hogy körülöttem van. Ne is nézz rá... írj ha valami kell még:)

2012. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mpecsa válasza:

Úgy, hogy akard legyőzni a rossz mentalitást !


Tai chi, chi kung gyakorlatok jól fejlesztik az önuralmat. Ha sportolsz, akkor pedig elhasználod a bevitt kaloria jó részét.

Ne gyötörd magad önmagában egy diétával, látod hová vezet !

2012. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!