Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A test működéséhez naponta...

A test működéséhez naponta hány kcal-t kell bevinni a szervezetbe? És annak, aki fogyózni szeretne?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
óránként 70 kcal
2009. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
komolyan kérdeztem
2009. júl. 3. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

www.google.com


--> szervezet alap kcal


első oldal, utolsó találatban megtaláldo ezt, amit írtam

2009. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

az elsőnek igaza van minimum olyan 1500-at de ez egyén függő. Ha kevesebbet viszel be fellép egy olyan állapot ami lelassítja az alapvető funkciókat pl anyagcsere és nem fogsz tudni fogyni, mert gondolom az a cél. Ja egyébként nem a minimumot kell megtalálni a fogyáshoz hanem a testsúlyod szerinti optimálisat ás az alá kell vinni olyan 4-500 kcal-al és akkor tudsz jó alakra szert tenni. Ami az emberre halmozódott pár év alatt ne akarja 2 hét alatt leadni.

Erre jó írásos anyagokat találsz a www.body.builder.hu-n

2009. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
az első és második ugyanaz..de bezzeg megkeresm neki gugliban és azt hiszi szorakozok :(
2009. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy azt hiszik ezzel a minimumos dologgal tartós és jó eredményt fognak elérni, pedig ha tudnák, hogy utánna több fog visszajönni. Ahhoz, hogy jó legyen a fogyással életmódot is kell váltani
2009. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Jaj!

Nagyon fontos megérteni, hogy egyrészt, mindenki optimális kalóribevitel amennyisége változó! Ez függ nemtől, életkortól, súlytól, izomzat mennyiségétől, mozgástól, egészségi állapottól, genetikától, stressztől, jaj az ég világon annyi mindentől, hogy még akkor sem tudnám megállapítani, pontosan, ha veled élnék.


Fontos még azt is megérteni, hogy NEM MINDEGY, HOGY MIBŐL SZÁRMAZIK A KALÓRIA.

Nem mindegy, hogy zsír, szénhidrát, fehérje, és még ezeken belül sem mindegy, hogy milyen fajta szénhidrát, mert a szervezetünk máshogy dolgozza fel ezeket a tápanyagokat és más mennyiség az optimális belőlük.


Erről könyvet lehetne írni.


A lényeg az az, hogy gyakran és keveset együnk, tehát mondjuk 3 óránként valamit. Az evést mindig egy kis ivással kezdjük, mert a hamis éhségérzetet a leöntött víz csökkenti. Étrendünkben szinte ne szerepeljen zsír (a szervezetünknek csak töredékére van szüksége az átlagember étrendjében szereplő mennyiségnek), illetve a szénhidrátbevitelt egy kicsit csökkenteni kell - nem tudom ki mennyit zabál belőle. A sportoló embernek viszont több fehérjére van szüksége, mint a nem sportolónak, hiszen az izmok roncsolódnak és épülnek, munkálkodnak.

Kiemelném még azt, hogy a gyomor és az agy egy kicsit lassan kommunikál, tehát már lehet rég telezabáltuk magunkat, csak még nem jutott el az agyunkig az információ, ennek tükrében érdemes táplálkozni.

Gyakran elkövetett hiba, a kapzsiság. Az emberek sokat szednek ki a tányérjukra, de azért csak benyomják azt a kaját, amit nem szívesen esznek meg, de annál kevésbé szívesen hagynak ott. Ne tedd. Takard le, rakd félre, majd egy-két óra múlva ellátod a baját.


Igyunk sokat! Lehetőleg víz, vagy bubimentes ásványvíz legyen.


A legjobb sport a fogyáshoz a gyaloglás, kocogás, futás, úszás, biciklizés. A lábon jó nagy adag izom van a legmimózább emberen is, tehát logikus, hogyha sok energiát akarunk elégetni, akkor egy nagy teljesítményű izomcsoporttal fogjuk ezt megkísérelni.

A kifejezetten kövér emberek, akik nem bírják a futást, kocogást, de még a kemény gyaloglást sem sokáig menjenek el bringázni, vagy szobabiciklizni.


Ja igen, kifelejtettem egy fontos dolgot, amit a köztudatba hibásan épült be. Tehát az igazság az, hogy célzott zsírégetés nincs. Nem ott fogsz fogyni, ahol edzel. Ez genetikailag és egyéb módon beléd van kódolva.


Egy másik fontos mítosz létezik, az pedig az, hogy az éjszakai evés hízlal.. Már hogy a fenébe hízlalna? Ez baromság, ami valószínűleg azért vetette meg a lábát, mert az emberek éjszaka nekiülnek szemetet, nasit enni, mert a rendes kaja már elfogyott, vagy az esti film mellé egy zacskó csipsz dukál. Szóval amennyiben minőségi eledelt eszel, nyugodtan ehetsz éjszaka is, csak nehogy összetéveszd az unatkozást az éhséggel.


Fogyasztószerek, krémek, mittudoménmik NINCSENEK. Sajnálom emberek, de ezeket azért találták ki és azért forgalmazzák, hogy kiforgassanak a pénzetekből. 3 fajta drog van, ami gyógyszerészileg, klinikailag elismert és hosszú távon lehet szedni és ezek egyike sem csodaszer. Úgy dolgoznak, hogy csökkentik az éhségérzeted biokémiai úton. Ezeknek a drogoknak hatása csekély, hónapok alatt 3-5 kiló fogyást érnek el velük az emberek és tuladonképpen csak könnyítették az önmegtartóztatási fázist, nem történt it semmi varázslat. Azért a nevüket felsorolom: Meridia; Xenical; Acomplia.


Önmegtartóztatás!

Igen, ez a nehéz része a dolognak. Eljárunk edzeni, megpróbálunk rendesen étkezni, de elmegyünk az íncsiklandozó illatokat árasztó kajálda előtt, vagy meglátunk egy finom sütit a cukrászda kirakatában, vagy otthon hever a kedvenc csokink vagy rágcsánk az édességeskosárban és sajog a szívünk érte. Gyakran megesik mindenkivel, de nem szabad engedni a kísértésnek.

Jó ötlet megkérni a hozzátartozóinkat, hogy legyenek tekintettel az ambícióinkra és ne zabáljanak előttünk össze-vissza, de így is álmodhatunk ám szaftos csokis vaníliás disznócsülkökről, tudom mekkora örömöt tud szerezni az evés, de meg kell állni.


Ilyenkor jön az elrettentés. Ruhát le, tükörben meglötyögtetni a zsírpárnákat, hasat kidülleszteni. Az elhízott állapot viszont korántsem csupán egy önbizalmi vagy eszétikai probléma, ami igazán riasztó számomra, az a kövérséggel összefüggő számtalan halálos, életmegnyomorító, vagy kellemetlen betegség, mint például:

-Rák, rák, rák, rák.. A kövérség már fél siker, ha az ember minden álma, hogy rákos legyen. A fölösleges zsírpárnák olyan szépen megnövelik az esélyünk mindenféle rákos megbetegedésre, hogycsakna.

-Szív és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, koleszterinszint, stroke, trombózis, impotencia, veseelégtelenség, aszthma, kettes típusú cukorbetegség, májbetegség, vesekövek, terméketlenség, apnea.. és jaj még sorolhatnám egy oldal hosszat.

-Az USAban a kövérség évente 120-370ezer embert öl meg

-Súlyossága függvényében a kövér ember akár húsz, vagy több évnél is kevesebb ideig élhet.


Na de térjünk vissza a sportra.

Fontos, hogy sose végezzük túl intenzíven, de nagyon lanyhán sem, mert a zsírpárnák átalakítása energiává egy lassú folyamat és ha kirobbanó izommunkát végzünk, akkor főként szénhidrátot és fehérjét fog égetni a testünk, mert a zsír nem elég gyors, ha elfogy a táplálkozásból bejövő szabad fehérje akkor az izmaink roncsolódnak és felzabálják saját magukat, illetve ha elfogy a szénhidrát és nem elég az agyunknak a saját felzabált izmunk, akkor egyszerűen elájulunk.

Na de ilyen intenzív edzésben csak akkor van részünk, ha mondjuk sprintelünk, gyorsan futunk, nehéz súlyzókkal szórakozunk, vagy ilyesmi.

Mi azt annál nyugisabb tempóban akarjuk végezni azt amit, de nem túl nyugisan, ilyenkor szervezetünk szénhidrát és zsírkészletét használjuk. Ilyenkor a szervezetünknek van ideje a zsírszövetet átalakítani, de mivel, mint mondtam, ez egy lassú folyamat, minél tovább akarjuk végezni a választott sportunkat. Ha kiürül az izmok szénhidrátraktára akkor egy időre gyengék lesznek, a bevitt étel szénhidrátjaiból, zsírjaiból és a meglévő zsírpárnáinkból elkezdenek feltöltődni.


Ne felejtsük el, hogy a kevés edzés is több, mint a nem edzés! Bár minél többet edzünk

Senki ne várja azt, hogy egy hónap alatt le fogja adni a fölösleges 40 kilóját, aztán mehet modellkedni. A valóságban a zsírleadás nagyon nehezen megy. Hetente fél-másfél kiló egy reális elvárás. Szóval sokunk előtt nagyon hosszú út áll, de az út végén lesz egy tükör, amibe ha belenézünk nem egy csúf, nagy darab szörnyeteget fogunk látni, hanem egy szebb, jobb, egészségesebb verziónkat, aki egy sokkal minőségibb és hosszabb életet fog vezetni, mint mi.



Remélem nem hagytam ki semmit és sikerült a legtöbb tévhitet eloszlatnom.

Hát jó edzést, ha fontolórára vettétek, amit írtam, remélem így volt.

2009. júl. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

bocsánat az elsőtől, akit megsértettem. Csak nem hittem el, de már tényleg látom, hogy igaza van:s mégegyszer BOCSI:)

Utolsó: köszönöm, hogy ennyi időt a témára áldoztál. Nem is tudod, mennyire sokat segítettél. Nagyon sok okosságot írtál. Talán diabetikus vagy? Vagy honnan tudsz ilyen sok mindent?

2009. júl. 4. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
ctrl c ctrl v googlécska
2009. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én régen össze vissza ettem.Keveset,de nem épp egészségeset és fogytam 3 kg, amit tartottam kb 5-6 évig!(akkor így voltam 156cm 42kg).Igaz most sokat eszek és fel is jött pár kg,de gez lehet azért is mert kiegyensúlyozottabb vagyok!

Bár most megint fogytam 2 kg,de ez azért lehet,mert este5-6 után nem igazán eszek!

De én sose figyelem kcal. Szerintem a szénhidrát a lényeg(bár én azt se tartom be) :)

2009. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!