Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyorsan ható hashajtó?

Gyorsan ható hashajtó?

Figyelt kérdés

Amióta fogyózom, nagyon lelassult az anyagcserém. (Eleve nagyon lassú volt, hetente kb 1 nagywc. Sajnos ez családi probléma, gyerekkoromban volt ennél ritkább is)

Keveset eszek, sajnos folyadékot sem iszok sokat.

A hashajtók működnek, viszont sosem tudom behatárolni, mennyi idő után fog hatni. Azonban kellemetlen lenne, ha munkában vagy útközben kapna el. De egész nap otthon ülni sem akarok emiatt.


2012. jún. 15. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Te is totálisan el vagy tévedve. :D

Nem az számít hányszor wczel egy nap, nem ezt hívják anyagcserének.

A zsíranyagcsere számít, hogy a tested mennyire nyúl a tartalékokhoz és mennyire takarékoskodik az energiával. Ha valakinek belassul az anyagcseréje az azért rossz mert 1nap alatt kevesebb zsírt éget el, nem azért mert ritkábban kakil. Megfelelő táplálkozás, zsírbevitel a megoldás.

A hashajtóval max azt éred el hogy fel sem szívódnak rendesen a tápanyagok így aztán mégjobban belassul az anyagcseréd. Egyél többet és gyakrabban, de megfelelő minőségű táplálékot (komplex szénhidrátot, sok fehérjét) de a kalóriadeficitet azért tartsd. Az ivás is elég fontos nem olyan nagy dolog napi 6étkezés között és után meginni 1-1 pohárral.

2012. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hashajtóval csak tetézed a problémádat.

Egyél MINDEN NAP sok rostot, zöldséget!

(Nekem pl. fél kg a minimum egy nap.)

2012. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eszek elég rostot, fehérjét.

Akkor is volt ilyen problémám, amikor nem fogyóztam. Már egész kicsi koromban is voltak ezzel gondok, és teljesen mindegy mit eszek, mennyit iszok. Egyedül a stressz, az idegeskedés az, ami nagyjából oldani szokta a problémát, de egyébként napokig szenvedek, felpuffad és fáj a hasam. És a vége úgyis 50%-ban az, ami a hashajtótól. A másik 50% pedig még annál is rosszabb.

Egy gyors és hatásos hashajtó megkímélne a másik véglettől és a napokig tartó hasfájástól.

2012. jún. 15. 23:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Hunyadi János gyógyvíz. Belőlem mindent ki szokott hajtani. Reggel, éhgyomorra szoktam meginni belőle 4-5 decit, körülbelül fél óra múlva megkezdi a hatását. Ha reggelre már teljesen ki akarod üríteni magad, akkor érdemes este lefekvés előtt meginni, 4-5 órával az utolsó étkezés után (ez így kicsit necces)
2012. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

heti 1x?

ilyet még nem is hallottam.

ilyesmivel én orvoshoz mennék.

próbáld ki,hogy 2-2,5 óránként eszel.

2012. jún. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És a heti 1 még jó is. Tinikoromban volt, hogy 2-3 hetente, utána pedig 1 hétig minden folyt belőlem. És ez vagy fél évig így ment.

Aztán egy időben rendszeresedni kezdett napi szintre, de utána megint gondok voltak :(

2012. jún. 16. 06:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyél naponta 2-3 ek búzakorpát vagy zabkorpát. Az szinte csak rost és egy ek-ban csak 12 kcal van. A hashajtó hozzászokást eredményez, egy idő után már egyik sem fog hatni. Az csak tüneti kezelés.
2012. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!