Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak hibák, amik elkerülésér...

Vannak hibák, amik elkerülésére éerdemes diéta alatt figyelni? Estém már hibába, amire felhívnád mások figyelmét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokat várok, hogy mi az, amire nagyon kell egy diéta során figyelni, és tapasztalat alapján mondod, mert te már beleestél ebben a csapdába.


Tudok ilyeneket?


2012. jún. 19. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az itt írok 99%-a csak hibákat követ el. Alap hibák : edzés után nem evés( ez a legfontosabb kajálás), 6 után nem evés(az ellenkezőjét pont hogy bebizonyították kutatások, és azért "működik" mert sokan ebben az időtartományban lépik túl a szükséges napi cal mennyiséget), minden napi edzés : wtf? dagadt edzetlen emberek akarnak minden nap edzeni ennek bizony túledzettség a vége mindig!, doppingolnak: sok bolond úgy doppingol hogy semmi szüksége rá, de mivel lusta ez a könnyű út(kétes eredetű betiltott hoodia,spiropent,winstrol és társaik) és teszik ezt úgy hogy az alapokhoz közük nincsen.Kevés fehérje : nincs miből táplálni az izmokat, lehet hogy lefogynak de ugyan olyan pöttyedékek maradnak mint a "diéta" előtt. Túl kevés a szénhidrát: szokásos éhezős diéták, jojó effektus...Túlzott megengedés önmagunkkal szemben : kalóriát számolnak és sajtos stanglival akarnak fogyni(wtf), utána meg csodálkoznak hogy a mérleg kevesebbet mutat, de még mindig sz@rul néznek ki. Nem megfelelő mozgásformát választanak : itt vagy túledzik magukat(elmennek futni, holott az egy haladó gyakorlat, és nem is nagyon éget zsírt, mivel túl magas a pulzus, valamint könnyen sérüléshez, túledzéshez vezet). Továbbá: helyi zsírégetés téveszméje, annyi dagadt ember hasazik éjjel nappal hogy úúh, de a szomorú hír hogy ettől soha nem lesz lapos/kockás hasuk. Kevés telítetlen zsírsav: félnek a zsíroktól ,holott csak a transzzsírtól kéne, a telítetlentől abszolút, de nem sőőt kifejezetten kötelező. Alacsony vitamin bevitel, amúgy is alap lenne különösen diétánál egy erős multivitamin használata. Aki nem tud összeállítani egy jó étrendet, meg nem fogja fel hogy az a 60% edzés 20% pihenés szintén 20%, reménytelen hogy valaha is ÉRDEMBEN jól fog kinézni, vagy megközelíti azt ahogy kinézhetne, kérdem én vajon mennyire lehet a gyakorlatok végrehajtása szabályos, ha nem tudja hogy mennyi ch-ra fehérjére, és zsírra van szüksége? Nem tudok mindenre kitérni, mert vannak még hibák de úgy röviden ennyi:D
2012. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha van egy normális diétád, akkor az egyetlen és legtöbbször elkövetett hiba hogy nem követed. nem ördöngösség összerakni kis utánanézéssel egy egészséges, megfelelő diétát, innentől az egyetlen titok, hogy ne térj el tőle.
2012. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Nos, minden test más és minden szervezet mással tud fogyni eredményesen. Persze vannak azért alapszabályok, de azért a "99% hibázik" nem igaz. Max az illetőnek nem jött be, de másnak lehet, hogy igen.


A 6 után nem evés nekem bejött, lement 20 kiló 5 hónap alatt. Nem lettem plöttyedt, mert mozogtam is minden nap este, és reggel is kicsit.


Amit viszont FIGYELJ, ha ezt választod: Hiába nem eszel este 6 után, ha napközben megettél vagy 2000 kalóriát, és nem mozogsz semmit. Akkor valóban mit sem ér a módszer. Nekem kiszámolták, napi kevesebb, mint 1500 kcal a megfelelő, ezért én ezt osztom el kb. 4-5-szöri részletekre, hogy az anyagcserém ne álljon és ne lassuljon le. 6 után max zöldséget eszem, vagy sovány sonkát, de csak ha éhes vagyok, én hamar megszoktam hogy nem vagyok az. Szervezete válogatja. Nekem már az esett rosszul, ha este ettem lefekvés előtt....(eléggé nem jó a gyomornak ha megtöltöd, és úgy fekszel le enni)


Tehát mozgás, és a kalórilimtet nem érdemes átlépni, vagy ha igen, akkor aznap többet sportolni.

2012. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem izomagy vagyok, hanem egy átlagos fiatal nő, szülés utáni 80 kiló helyett momentán 57 kilóval, még a narancsbőrömet is sikerült eltüntetni. Pedig minden nap mozogtam, kcalt számoltam és NEM ETTEM HAT UTÁN. Ja, kihagytam: ennek két éve, és egy deka sem jött vissza. Ennyi.
2012. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az előző nem attól fogyott, hogy nem evett 6 után, hanem hogy egészen ADDIG normálisan evett!!!! de le is írta ő maga is, csak nem értette meg a saját mondatát. Igen, kiszámolta, hogy mennyit ehet és miből, ezt szépen meg is ette, elosztva, csak ezt kicsit még ki lehetett volna tolni, hogy ne szenvedjen (mert ez az elején igenis szar, utána persze hozzászokik a szervezet... kérdés, hogy jó-e neki, ha 12-15 óráig utána nem jut táplálékhoz). ha te ezt a kiszámolt mennyiséget eszed egy nap és nem többet, akkor mindegy, hogy megeszed 1 óra alatt, vagy 15 órára elosztva, akkor is fogyni fogsz. csak nincs ÉRTELME 6 után nem enni, kivéve, ha az illető 9-kor alszik. Alvás előtt 2-3 órával nem ajánlott enni. De ha te korgó gyomorral fekszel le, az sem egészséges. A diétához szükséges a szervezeted regenerálódása, azaz a rendes és kielégítő minőségű alvás. Ha eközben a szervezeted az emésztéssel vagy vészüzemmóddal foglalkozik, akkor az nem pihentet. Persze, ugyanúgy fogysz tőle, de anélkül is fogynál, mert nem ezen múlik!
2012. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, írjatok még, ebből tanul az ember.


Bocsánat a kérdésért, van benne pár elírás, figyelmetlen voltam, nem néztem meg mielőtt a küld-re nyomtam.

2012. jún. 20. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen a 70% osnak igaza volt teljesen, még annyit hozzátennék hogy pl én 10 kor fejezem be az edzésemet, szóval a nap legnagyobb kajálása az után van, kbb éjfélkor fekszem le, és nem érzem semmi hátrányát pedig jelenleg éppen szálkásítok:), amúgy nem azt írtam hogy nem lehet ezekkel fogyni, sok mindennel lehet, csak koránt sem ugyan olyan minőségben, valamint eléggé elveszik a teljesítmény is, már ha valaki sportol, ami nem túl jó érzés ha évek alatt elérsz egy szintet, befogysz mondjuk egy verseny miatt, akkor célszerű erősnek gyorsnak, pontosnak maradni vagy az én példámban szétszednek a ringben:D
2012. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!