Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a barátnőmet...

Hogyan vegyem rá a barátnőmet a sportos és egészséges életmódra, úgy hogy ne értem, hanem saját magáért csinálja?

Figyelt kérdés
Észrevettem a barátnőmön, hogy lassan de láthatóan elkezdett hízni. Nem szeretném, hogy ez tovább folytatódjon és netalán elérjen egy olyan szintet, ami már számomra nem vonzó. Nem akarom megbántani...

2012. júl. 1. 08:51
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Hát, a kérdésből az látszik, hogy mégis csak saját magadért akarod ("ami már számomra nem vonzó"). Sajnos ha ő magán nem veszi észre, akkor nem sokat tudsz tenni.


Egyet viszont biztosan: te kezded el előbb! Járj el edzeni, sportolj, diétázz, és ha már úgy érzi, hogy lemaradt, akkor esetleg ő is elkezd gondolkozni, hogy egészségesebben kéne élnie. Persze az is lehet, hogy a sok stressz meg probléma elterelte eddig a figyelmét... Először akkor azokat oldjátok meg!

2012. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy legjobb ha a saját példát mutatsz, azaz ha te kezdesz bele sportos és egészséges életmódba. Ha a kapcsolatotok rendben van, akkor valamilyen szinten önszántából is követni fog.

Ha együtt életek, akkor te is készíthetsz ebédet, vacsorát, ami egészséges, mehettek együtt kirándulni, sportolni, stb.

2012. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Szerintem jó oka van arra, amiért hízik. A probléma forrását a sértődékenység körül keresném. Miért nem lehet normálisan megbeszélni, hogy te tartasz attól hogy elhízik? Tud ő kritikát normálisan kezelni?


Az erőszakmentes kommunikáció mint módszer jól áthidalja ezt a problémát, a lényege, a tényeket kell közölni. Semmi túlzás vagy személyeskedés. Érzelmeket a háttérbe.


Például. Kérdezd meg hány kg. Számoljátok ki hogy x idő alatt mennyit hízott. Utána számoljátok ki ha ez így folytatódik mennyi lesz karácsonykor, valentin napkor és jövő karácsonykor. Nem kell arról beszélj amit érzel, mert a számokkal fog foglalkozni, ezek tények, ebbe nem lehet belekötni.


A másik variáció hogy azért hízik, mert tudat alatt el akar téged távolítani az életéből. A kövér emberek nagyobb része a zsírral kipárnázza magát, amit távol tartásra használ.

Van valami komoly hiányérzet az életében, amit ezzel kompenzál. Amíg ez az alap hiányérzet nincs kielégítve, addig a fogyókúra kemény küzdelem, ahogy abbahagyja a kilók visszapattannak.

2012. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Smartguy86 ***** válasza:

#3 - Erőszakmentes kommunikáció... Ezt próbáld meg beadni egy mai öntudatos fiatalnak :D Az ilyesmit nem egyik napról a másikra szokták megtanulni.


Ez a tudat alatti kipárnázás nekem oltári nagy hülyeségnek tűnik. Ellenben az őszinte beszélgetést én is támogatom, de az esetek 90%-ában ez odáig szokott fajulni, hogy egymás torkának esnek, abból meg senki nem profitál. Lehet a kérdező full erőszakmentes, ha a barátnője éppen frusztrált a stresszes életvitele miatt...

2012. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Én már elkezdtem, lassan 1 éve kondizok és úszok. Az igazat megvallva, ő is észre vette magán, de még igyis csinosnak tartja magát. Nem csak magam miatt, hanem miatta is. Ha majd esetleg gyereket akar később, akkor még +kilókat fog felszedni, ami nemhiszem h pozitívan fog kihatni rá. Sokat beszélgettünk / veszekedtünk is róla..
2012. júl. 1. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
úristen... mennyire külsőre mentek. jóban rosszban, egézségben betegségben. Persze nem azt mondom,hogy fogadd el de... ez azért bunkóság. Szivem, dagadt vagy már nem szeretlek. Menj el vele futni, dugjatok sokat (igen az is fogyaszt! vidd el vásárolni! Mikor meglátja a sok szép neki előnytelen ruhát magától is rájön-.-"
2012. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát ha bajod van vele akkor keress mást ennyi
2023. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!