Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha futok reggel is és este...

Ha futok reggel is és este is, ha van rá időm és energiám, lehet minden nap, de lehet hogy egy nap csak reggel vagy este jut rá időm, akkor mi van? Az se gond ha minden nap futok? Fogyás céljából futok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond? Nem kell ezt olyan tudományosra venni szerintem. Ha futsz égeted a kaólriát. Ha nem futsz, nem égeted. Max annyi bajod lehet belőle, h bűntudtaod lesz, h aznap reggel/este nem futottál
2009. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogy nem e megy át állóképességfejlesztésbe vagy valami. kösz és várom a további válaszokat.
2009. júl. 10. 13:52
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

De igenis tudományosan kell, mert sokan azzal cseszik el, hogy azt se tudják mi miért van, általában ezek az emberek nem érik el a céljaikat, vagy elérik, de sokkal többet is elérhettek volna, és erről még fogalmuk sincs.

Tehát, attól függ hogy milyen tempóban futsz végig. Pulzuszóna is meghatározó.

Ha minden áldott nap futsz reggel és este pl fél órát valóban gyors erős tempóban és mellette komolyan diétázol akkor nem fogsz fejlődni és kiégsz, tehát attól hogy fogyás céljából futsz, attól neked úgyanúgy fontos hogy jól és gyorsan fuss, de olyan gyorsan amit még bőven bírsz. MiérT? mert az edzettséget javul ha futsz, ez ellen nem tudsz mit tenni, zsírt is fogsz égetni, ez ellen sem fogsz tudni mit tenni de nem is szeretnél gondolom, viszont minnél edzettebb leszel annál jobban kel futnod, nem feltétlen többet, de szerintem írtó sok lenne a minden nap kétszer futás, fuss heti 3x 25 percet végig komoly tempóban és rájössz hogy nem olyan könnyű az, ha most azt mondod hogy bírod, oké, csináld. Bár megsúgom hogy a maratonsita futók sem futnak naponta 2x. Így szerintem neked sem kéne. Fem fogsz tőle feltélen gyorsabban fogyni, mert a túledzettséggel együtt lassúl az anyagcseréd is és lassúl a fogyás sebessége is, ezt jó ha tudod.

2009. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre voltam kiváncsi, és akkor megfogadom a tanácsodat és futok napi 1x csak. és lehet hogy csak 3x de lehet 5x attól függ hogy lesz rá időm.
2009. júl. 12. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!