Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyümölcs, zöldség?

Gyümölcs, zöldség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most, hogy elkezdtem sportolni, hát nos ahhoz egy normálisabb étrend is dukál. :) Azonban eddig az étrendem nem nagyon tartalmazott zöldségeket. (Nem is igazán szeretem sajnos. De ezen a cél érdekében talán sikerül változtatni.) Gyümölcsöket pedig csak ritkán ettem. Olyan emberektől szeretnék "tanácsokat" kapni, akik hasonló cipőben járnak, esetleg jártak. ;) Ti milyen zöldségeket iktattatok be először, hogyan ettétek?
2012. júl. 6. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Brokkoli, zöldsaláta, paradicsom, uborka, káposzta, retek, zöldsaláta, újhagyma. Elég vitamin van bennük és még cukor tartalma sincs, nem úgy mint a gyümölcsöknek.
2012. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 eszta41 válasza:

Vigyázz, nehogy átess a ló túloldalára, mert csak megutálod a zöldségeket.Azt nem írod, hogy miért ez a változás? Feltételezem, hogy fogyni akarsz. De ha csupán egészségesebben szeretnél élni, akkor is a következőket javaslom.

A zöldségfélék nagyon finomak, HA JÓL VANNAK ELKÉSZÍTVE.

Először olyan zöldséget iktass be, amit "kedvelsz". Kezdetnek jó az, ha a reggeli szendvicsedet turbózod fel.

Nemcsak egészségesebb lesz, hanem dekoratívabb is. Jobb étvággyal eheted. Erre tökéletes a salátalevél (van fodros levelű, bordó...) Paprika,paradicsom, retek, snidling, uborka...a teljesség igénye nélkül.

Utána jöhet ebédre egy csomó minden. Krémleveshez szinte minden zöldség felhasználható. Egyszerű elkészíteni és nagyon finom. Levesbetétnek nem muszáj tészta, lehet főtt tojás kis kockákra vágva, reszelt sajt. A hagyma és zellerkrémlevesbe nagyon jól illik a friss paradicsom kockára vágva.

Köretnek nagyon finom lehet egy szelet hús mellé a karfiol, brokkoli. Ezeket csak megpárolod.

A gyümölcsökből is lehet finom dolgokat alkotni. A hagyományos gyümölcslevesen kívül is. Bármelyik gyümölcsből csinálhatsz levest. Jól lehűtve ebben a hőségben kimondottan jól fog esni.

Ha megírod, hogy mi a váltás oka több, jobb és pontosabb hozzászólást tudok írni.

2012. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. :) Igen, fogyni akarok. Nem is kicsit. De ugyebár hosszútávon, az életmódváltás is szükséges. :]
2012. júl. 6. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

huu emlékszem régen én is utáltam a zöldeket:)

én elsőnek a kalifornia, kápia paprikával és a paradicsommal kezdtem mert azok édesek. reggelinek szendvicshez ettem, meg csináltam belőlük töltöt paprikát, paradicsomot(darálthús, fűszer, rizs és tojás keveréke olyan mint a fasírt csak kenyér nélkül a paprikába, paradicsomba beletöltöttem és megsütöttem, tetejére pedig tettem egy-egy szelet sajtot, nagyon finom és megállta ebéd vagy vacsorának is hisz tartalmaz húst és szénhidrátot is.

hozzá lehet csinálni joghurtos-kapros/petrezselymes szószt, fűszeres paradicsommártást vagy akár spenót, sóskát is

én a rántottát nagyon szeretem(egy tk olivaolaj) én ilenkor egy ilyen tojásos lepényt szoktam sütni, a tojást felverem ugyanúgy(2-3db) mint a sima rántottátak, egy tepsibe piritok hagymát, paradicsomot, paprikát rá öntöm a tojást és szoktam bele darabolni gombát és sonkát is majd rá reszelt sajt, finom tápláló zöldséges:) vagy mexikó keverékkel szoktam még készíteni

rizshez keverj répát-borsót-kukoricát

főzeléknek most a tök és a paradicsomos káposzta a faborit hozzá natur szelet

husokat töls meg brokkolival, gombával ha édesebben szeretnéd alma, ananász, barack

első körben az is jó ha eszel a második mellé valamilyen savanyúságot, édesebb csalamádé, paradicsomsaláta vagy a mostani szezonját a kovászos uborkát:)

zöldségleves-lehet bele tenni sajtos rizsgolyót, húsgolyókat, májgombócot és rengeteg zöldséget(borsó, bab, répa, fehérrépa, zöldbab, brokkoli, karfiol, kelkáposzta stb)

frabkfurti leves-ebbe mehet jó sok káposzta

zöldségkrémleves hozzá ugyanúgy főtt tojáskarika, máj, hús, halgombóc

gyümölcsöknél én az édesebbel kezdtem banán, málna, cseresznye, alma

ezekből lehet csinálni gyümölcssalátát vagy lehet csinálni joghurttal kikeverni, túróval kikeverni joghurt és egy kis tejjel összeturmixolni eből lehet csinálni fagyit hozzá1-2 korpás keksz üdítő tízórai és egészséges, almakopót, gyümölcsmártás főtt husokhoz, krumplihoz, savanykás hideg meggyleves, zabpehelyhez lehet keverni akármilyen gyümölcsöt ha csinálsz túrógombócot abba lehet tenni 1-1 szem meggyet, fél barcakot stb hozzá lehet joghurtos szószt, vagy gyümölcsszószt készíteni

alma belét kivájod abba teszel túrót, tetejét megszórod fahéjjal és 10 perc alatt megsütöd, finom édes lesz nálam ez megunhatattlan:9

meg most a töltött cukkini ez is nagyon finom ugyanúgy darálhusos keveréket kell beletölteni, de lehet simán csak kapros-fűszeres túróval, tojással, hallal, vagy akármilyen más zöldséggel is tölteni

ha szereted a melegszendvicset(tk eknyér, alulra fűszeres paradicsomszósz, 2-3szelet sonka, gomba, hagymakarika, paradicsomkarika, brokkoli rózsák, 2 szelet mozzarella sajt, majd rá oregánó, igaz pizzai íz és nagyon finom) ha piritóst szeretd (tk kenyeret megpiritasz kicsit égettebre) megkened túró, jogrhut és kevés méz keverékele, rá szeletelsz almakrikákat, vagy pürísétesz málnát vagy cseresznyét ezzel mekened a kenyeret és hozzá egy pohár jogrhut hidd el nagyon finom egyből a gyümölcsök, zöldségek lesznek a kedvenceid:)

a halak nagyon finamok ha citromos.joghurtos, vagy kapros-joghurtos szószt teszel rá

zabpehelyből lehet sütni palacsintát ezt lehet túróval tölteni és akármilyen gyümölcs jó hozzá ha édessbbre szeretnéd elsőnek banán, alma, cseresznye, ha kicsit savanykásabbra akkor meggy, szeder, ribizli

ilyen melegben egy pohár friss hűs gyümölcsturmix vagy egy hideg szelet dinnye téged is levesz a lábadról:)

vagy csinálhatsz jogrhut, túró és vaniliaaruma keverékéből fagyit és ezt sárgadinnyébe töltheted majd rá étcsokiból olvasztasz egy kis csokit és hozzá

huu ha akarod és érdekel még tudok adni tippeket, csak most mennek kell, ha ha akarod este feljövök és még írogatok

addig is próbálgasd ki, de ne vonj meg magadtól semmit mert életmódot akars váltani és az azzal is jár ha egy kicsi édesség is belefér, gondolok itt az olvaszttt csokira, palacsintára stb:)

szia:)

2012. júl. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :) persze hogy írhatsz még :DD addig is próbálgatom ezeket majd
2012. júl. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!