Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy mindenki...

Mért van az, hogy mindenki mást mond? Ezt egyek! Azt ne egyek! Nem jól csinálod! Akkor melyik a helyes az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

Én így csinálom(egyéni)

Reggeli: sonka, paprika, uborka , 1pohár házi tej.

Ebéd: Ami van(keveset)

Vacsora: Kb ugyan az mint reggel, persze gyümölcsöt is fogyasztók és almaecetet iszom mellé.

Egy szelet kenyeret se eszem.

Ez így jó? Fogyhatok? Nem teszem tönkre magam? Meddig csinálhatom ezzel a módszerrel?

172cm 80kg 19F


2009. júl. 11. 20:49
 1/5 Krisz85 ***** válasza:
100%

Sokszor én is elgondolkoztam azon hogy miért van ennyi féle diéta stb. Szerintem ennek több oka is van, de a leglényegesebb nem is az, hogy ennyi féle van, hanem az, hogy akik alkalmazzák hétköznapi emberek miért teszik ezt.


felállítottam pár kategóriát:


Reménytelen: táplálkozásról, edzésről foggalma sincsen, pár joghurt, bifidus esensis meg egyebek, ásványvíz, talán fogyok, edzés kizárva,


Kövér, kétségbeesett nő: bonbonhegyek, TV sorozatok, mozgásról hallani sem akar, csak egy módszer jöhet számításba, a diéta amit az első éjjel megszeg amint kimegy a hütőhöz egy kis csokiért,


Háziasszony-típus: lusta férj, vagy élettárs jellemzi ezt az egyedet, a férfi verziónál annyival jobb, hogy ő legalább tudja hogy kövér és nem csak két büfögésre futja erejéből a meccs előtt, igyekszik de sík hülye, hogy mégis mit hogy kéne, keresni, olvasni persze neeeeeem, marad a mozgás rossszul, feleslegesen, mert feladja egy idő után, könyvény, agybaj, egyebek....


Reményteli tini: a tinik körében nagyon szűk rétegben megjelent az a fajta, aki már nagyjából kapizsgálja, talán már sportmúlttal is büszkélkedhet, ők már tudnak valamit, fogamzásgátló még bekontárkodhat, jó eséllyel pályázik arra, hogy ne legyen dagadt zsírdisznó


Tudatosan edző nő: edzés és táplákozás hellyel közzel rendben, szakiraodalmat olvas, biológiailag felfogja azt, hogyha megeszik egy szelet kenyeret azzal mit és hogyan indukál a testében, mondhatni képben van, ritkán hibázik, szerencsés esetben zsák a foltját elv alapján hasonszőrű hímpéldányt tudhat maga mellett :D


Gyúrós kokszmatyi: edzésről sok fogalma van, kaja általában meki és izzéria, ami jó is hisz nem versenyez, minek azt, elég a naposim és a susta szterodiokat szedni, feszül a bicepsz, alfahím és társaik, az első öt évben később potencia csökken, kuki nem áll fel, így nemi élet megszűnik, szóba jöhető munkahelyek: melegbár mint táncos, pincér mosoly nélkül, videótékás :D


Profin készülő amatőr sportoló: minden tudatos, versenyre készül, hobby és életforma számára a sport, siker és célorientált, nem aggódik hogy most két grammal többet mutat a mérleg reggel, elég ritka faj, szinte kihalófélben, de elvétve akad egy két kóbor példány itt-ott.


Szóval csak azt akartam kihozni az egészből, hogy tőlünk függ. Nálam ez úgy nézett ki hogy olvastam sokat, legalább vagy kétezer oldalnyi szakirodalmat, a testépítés és fitness témakörében, miért? nézzük meg őket, még egy állóképességi sportoló is sokat merít egy testéptő táplálkozásának elveiből, hangsúlyozom az elveiből, mivel mindenki nem ehet és nem is kell mindenkinek csirkre rizst ennie, ami pesze egy elsőrangú tápanyagforrás, ezt csak halkan jegyzem meg. De ha sokat olvas az illető a témában rájön bizonyos hasonlóságokra, ami aztán magától adja, hogy hmm ott van a kutya elásva.

Jó könyvet kell választani, olyanét, aki szakértő a témában tudja hogy mi az hogy táplálkozás, edzés stb.

Amit viszont kerülni kell: minden olyan "diéta" ami nem tesz említést a mozgásról, hogy mellette mennyit kéne, és kell mozogni, illetve amin érződik hogy a melót akarja az illető megspórolni, 90 napos és társaik, miért? mert azon túl hogy borzasztó egészségtelenek semmi hasznuk. Ha valaki betartja is, és mellette még edz netalántán akkor is feladja mert nem biztosít elég tápanyagot ezzel a diétával az edzéshez, és enerváltan, eluntan, csalódottan feladja, pláne mivel nem látja az eredményt. Sok hétköznapi ember nincs még azzal sem tisztában hogy nem a testsúlyt kéne nézni meg a hülye indexeket hanem a tükörbe kéne nézni, olyan tükörbe ami egészalakos, és mutatja a testet tetőtől talpig. Vagy pl. egy edzett sportolónak, akár hobbystának is a legtöbb BMI meg hasonló indexei akár el is térhetnek a normálistól, akárcsak pl. a nyugalmi pulzusa egy futónak, egy átlag ember fele is lehet a pulzusa, ami írtó egészségtelennek tűnik az orovostudomány szempontjából, ha valaki nem tudja azt, hogy ez egy két betegséget eltekintve az aerob edzettség, és fittség jele.


NEm írtad hogy mennyit és mit edzel.

Továbbá a táplálkozásod rossz. almaecet? minek? tönkre akarod vágni a gyomrod? nem fogsz tőle zsírt veszíteni, azt csak diétával és sporttal megy sajnos.

Állj rá egy napi 5-6-7x étkezésre, figyelve a szénhidrát, zsír, fehérje arányt és hogy ezeket miből, milyen minőségben és mikor viszed be. Továbbá megfelelő folyadékbevitel napközben, főleg víz, és megfelelő vitamin és ásványianyag ellátottság is fontos.


sok sikert.

2009. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú választ. Egyébként 19F 80kg 172cm és nem sportolhatok a térdem miatt immár 2éve és még hátra van egy műtét szeptemberbe onnan még 1év no sport. A sport hiány miatt jött fel 15kg abból most le ment 5. Csak nem tudtam/tudom eldönteni, hogy egészséges e amit csinálok. Még egyszer köszönőm. Jöhetnek még válaszok.
2009. júl. 12. 10:25
 3/5 Krisz85 ***** válasza:
Huh ezt azért írhattad volna, ha műtét előtt állsz, mármint térdműtét előtt, akkor lábedzés kilőve, de deréktól fölfelé még edzhetsz, tehát futást nem csinálhatsz, de szerintem ilyenkor kéne mindenkinek a fitness dvd-k deréktól felfelé végezhető gyakorlatait végezni heti 3x-4x. Kardió edzést nem végezhetsz, mert ahhoz kell a láb is, viszont ha sétálni tudsz még az jó lehet, ha nem akkor marad a többi testrész edzése.
2009. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sétát bírom csinálni tehát ezt fogom csinálni+bicaj:) köszönöm az írást
2009. júl. 12. 20:50
 5/5 Krisz85 ***** válasza:
okés, a bringa annyival jobb, hogy ha alacsony intenzitáson űzöd akkor kétszer annyi kell belőle mintha futnál, viszont kevésbé veszi igénybe a futóműved, a nyerebeállítás legyen optimális a térded miatt, azaz, ha ráülsz a bringára és az egyik lábad a pedálon épp a nyeregcsüvel egy síkban van, akkor a lábad ne legyen teljesen nyújtva enyhén behajlítva legyen.
2009. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!