Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan a...

Miért van az, hogy sokan a szoptatás alatt meghíznak? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Most 28 hetes vagyok és nem híztam még semmit, de ha megszületik a baba 10-15 kilótól szeretnék megszabadulni.
2012. júl. 12. 10:43
 1/10 anonim válasza:

Mivel én így jártam, sokat gondolkodtam rajta.

Gondolom egyrészt hajlam kérdése, másrészt az ember lánya igyekszik jól táplálkozni, hogy legyen elég tej. Harmadrészt pedig - ez nemrég jutott eszembe - a tartós kialvatlanság okozhat viszonylag gyorsan túlsúlyt, a frissen szült anyák pedig nem arról híresek, hogy marha kipihentek lennének. (Olvastam, hogy ha tartósan nem alszunk legalább 6 órát egyhuzamban, a szervezetünk nem tudja úgy feldogozni a szénhidrátot, több rakódik le a kelleténél, ez vezet hízáshoz).

2012. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"másrészt az ember lánya igyekszik jól táplálkozni, hogy legyen elég tej" - ha így van akkor miért hízunk? nem értem.....
2012. júl. 12. 10:49
 3/10 anonim válasza:

Úgy értettem, hogy a tejtermelés érdekében többet eszünk a kelleténél (persze változatosan), és ha beállt a tejtermelés, vagy elkezdjük a hozzátáplálást, akkor is megtartjuk a növelt adagot, pedig nem kéne.

Salátától megy ásványvíztől nem lesz tejed, ez tuti.

2012. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem például mindkét szülés után megbolondultak a hormonjaim, nagyon figyeltem rá, hogy mit és mennyit eszem, mégis híztam. Terhességek alatt viszont fogytam, mindkét alkalommal kevesebbet nyomott a mérleg a szülés idejére, mint amikor teherbe estem. Természetesen eszembe nem jutott terhesen fogyózni, nem ettől fogytam. Nyilván ez egyedi eset, nem általánosítható, tudom, hogy a pajzsmirigyemmel van gond, gond volt már a terhességek előtt is, meg a szülés óta is, de bármit tettem, szoptatás alatt híztam még a pajzsmirigyre szedett gyógyszerek mellett is. Tehát betegség is okozhatja a hízást.
2012. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó persze én sem a szoptatás alatt szeretnék 15 kg-tól meg szabadulni. meg nem CSAK SALÁTÁN ÉS ÁSVÁNYVIZEN AKAROK ÉLNI. de nem értem, ha odafigyel az ember, változatosan, teljes kiörlésüt , normálisan étkezik akkor miért hízunk?
2012. júl. 12. 11:27
 6/10 A kérdező kommentje:
mármint a szoptatás alatt
2012. júl. 12. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Kb 250 kaloriaval kell tobbet enni szoptatas alatt, mint amugy.

A nok ezt nem szoktak betartani.Nem hiztam el es a fiam hat honapos koraig csak szoptattam plusz volt tejteso is.53 kilo voltam szules utan es most 50 vagyok.

Valtozatos etrend, sok folyadek es MERTEKLETESSEG.

Ha vki egeszseges igy nem lehet elhizni.Ki kell szamolnod hany kaloriara van szukseged es megdobni 250-el.Az meg tevhit, hogy nem lehet sportolni szoptatas alatt, ezt a lusta anyukak terjesztik.

2012. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában rendszertelenül esznek, kevésszer sokat (pl. este ha elaludt a baba), és gyakran kívánósak is. Megvonni meg nem akarnak maguktól semmit, mert félnek, hogy elapad a tejük, ezért sokat esznek. Nem figyelnek mit esznek, mert 100 másik dolguk van, leköti őket a gyerek.

Ezek ellen tudsz tenni, de vigyázz, mert van akinek egy kicsit kevesebb ételtől és lazább tornától is elapad a teje, más meg vígan szoptat akármit is csinál, ez egyénfüggő.

Aztán ott vannak a hormonok, sokaknak rendetlenkedik ilyenkor a pajzsmirigye, és akkor hiába eszik az ember egészségen, akár kevesebbet is, mértékkel, stb. hízik.

2012. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit én javaslok neked: egészséges étkezés. Ez nem árt a tejmennyiségnek,sem a gyereknek,sem neked,sőt mindenkinek célszerű lenne hasonlóan táplálkoznia.

Ch források: tk. kenyér,durumtészta,barnarizs . fehérkenyeret,péksüteményt elfelejteni,vagy nagyon ritkán belefér,össze vissza dobálja a vércukrodat,ettől 1 óra mmúlva rádtör a farkaséhség. csoki,nasi ,mindenből egy falat esetétől szintén tartózkodni,cukros üditők,és a gyümölcsleveket is csak mértékkel.

Amiből sokat kéne fogyasztani: zöldségek,paprika,paradicsom,uborka ,cukkini,egyéb tökfélék ezeknek szezonjuk van ,nagyon egészséges ,eltelít,sok benne a folyadék,vitamin amire szoptatás alatt fokozottan kell figyelni ,viszont szinte elhanyagolható mennyiségű kalóriát tartalmaznak. Mehet a tojás is,főleg a fehérje,fehérhúsok,hal,csirke,pulyka . Az olajos magvakból keveset,de lehet enni,tele vannak fontos zsírsavakkal. gyümölcsöket mértékkel. Kefír,natúr joghurt,kevés vagy zsirszegény sajt,sonka is mehet.

Próbálj többször enni kis adagokat,szeirntem ez a legtöbb anyuka problémájának a kulcsa,rohan a lakás,ezért sokan csak napi 1-2-3szor esznek napi 5-6 helyett.

Emellé napi 3-4 liter folyadék. Ha már van elég erőd rá,ha a gyerek alszik 30-60 perc a szobabiciklin (én ajánlom,megéri beruházni egyre,nagyon jó mivel nem kell sehová menni,és hatásosabb fogyás szempontjából mint a torna)

ha ezeket megpróbálod betartani,ha őrült fogyásba nem is kezdesz,de a súlyodat biztosan megtartod,vagy szép lassan olvadnak majd le a kilók.

2012. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy a saláta+ ásványvíz soha nem jó megoldás,ha szoptatsz ha nem és hosszútávon nem is tartható,egészségre ártalmas.

De nem is a töménytelen nassolástól meg süteménytől lesz az embernek teje. Egyrészt egyéni adottság is,másrészről főleg az hatráozza meg,hogy mennyi stimuláció,inger éri a melledet. Tőlünk sokkal szegényebb országokban,ahol alig van táplálék is szoptatnak a nők,mivel a természet jól elintézte: inkább az anyától vonja el a fontos tápanyagokat,hogy a gyereknek jusson. Ezért szuvasodik,lyukad,megy tönkre sok anyukának a foga terhesség-szoptatás alatt,vag hullik a haja.

Persze van olyan,aki a feje tetejére áll sincs elég teje,vagy egyáltalán nincs,hát ez van nem vagyunk gépek.

2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!