Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki elhagyja a főtt...

Ha valaki elhagyja a főtt ételeket, attól lehet valami baja?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem lesz baja,de sok ásványi anyag jut be főt ételekkel(PL.húsleves) és ezekre azért szükség van a szervezetnek .A gyomornak is jót tesz a meleg kaja,illetve a főtt táplálék könnyebben hasznosul mint a nyers,tehát az táplálóbb. Végső soron.. azért baja akkor sem lesz ha valaki a főtt kaját elhagyja,legfeljebb egy kicsit fogyni fog.
2009. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tönkremehet az emésztése. Elszoktunk már a nyers koszttól.
2009. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is volt h kihagytam, úgy jött össze.

Aztán nem bírok enni már húslevest mert fáj a gyomrom tőle.

2009. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A főtt kajánál meg kifő csomó hasznos dolog. Ha makrobiotikus táplálkozást folytatsz akkor sztem nem lehet baj.
2009. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudunk már úgy emészteni, mint 4000 évvel ezelőtt, úgyhogy nem tesz jót a szervezetnek ha mindig nyers kaját eszünk. Én egy pár hónapig csak hideg kaját ettem (a muunkám miatt), és totál kikészült a gyomrom. Az első adag főtt kajánál begörcsöltem, hánytam egyet-kettőt, és napokig azt hittem megpusztulok. Úgyhogy főtt étel, minimum 4-5-ször egy héten.
2009. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ha nem eszel fött ételt, ez csak szokás. De természetesen a nyerset nagyon alaposan meg kell rágni - egész pépszerüre, és éz az, amit nem sokan csinálnak. A föttben sóval kevesebba vitamin és az asványi anyagok is inkább kifönek, mint hogy mßeg belekerülnének. Könnyebben emésztehtök, de ez azt jelenti, hogy többet eszel, mint aemnnyire szükséged van és még jobb %-ban is hasznositod.

Én már 30 éve nem eszem fött ételt és nincs semmi bajom, se a gyomromnak, se hiányaim nincsenek, a sulyom is optimális.

2009. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy olyan irányzat, melyet "nyersevésnek" hívnak. Semmi bajod nem lesz tőle, ha nem eszel főttet :)

[link]

2009. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én attól híztam meg!
2009. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Az utolsónak - nyers ételekböl is lehet sokat zabálni, a kalóriatartalma nem kevesebb, mint fözve. Ha valaki egy zabagép, annak minden sikerülhet. Ne egyél meg mindent, amit látsz és nem leszel dagadt hólyag.
2009. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hoppá de okos vagy nem is tudtam. Nem mondod. Szerintem menjél el táplálkozás tanácsadónak!! Mert nem gyengén értesz hozzá. :/ A stílusodat meg apád, anyádnál megengedhet. De szivesen futatlak ha máshoz is így értesz... segíthetek valamiben?

A hideg kajákban az a rossz, hogy az ember nem érzi, hogy evett. De egy normális meleg ételnél egy kis tányérral is jól lehet lakni. Sokkal egészségesebb.

2009. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!