Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória számlálók hogy kell a...

Kalória számlálók hogy kell a galuska kalóriaértékét kiszámolni? Leírom meddig jutottam.

Figyelt kérdés

liszt 811 gramm x 347 = 2814 kal

tojás 2 db X 66 = 132 Akkor ezt összeadtam 2946 kalória , lemértem 1588 gramm a súlya nyersen.

Kifőztem a súlya 1877 gramm lett. Na most a kérdésem, hogy számolom ki hogy mennyi kalória van 100 gramm főtt galuskában?

Nyilván 100 grammot nyersen nem főzök ki, mikor az egész családnak kell főzni. Illetve a kalória .hu ne ajánljátok mert ott csak adagot írnak és az sokféle lehet.

Légyszi mutassátok meg hogy kell kiszámolnom.


2012. júl. 28. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

811x347=2814 ezt nem értem.

Amúgy pedig kiszámolod mennyi van 100g nyersben. Mondjuk főzöl 1500grammot amiből a végére lesz 2000g.

2000:1500=1,33

1,33*100=133g

Tehát 133g főtt galuskában ugyan annyi a kalória mint 100g nyersben. Ez persze annak a fügvényében növekszik hogy mennyi a nyers kiindulási alap és mennyi vizet szívott magába a főzés során. De szerintem a példa érthető volt.

2012. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ezt jól számoltad, de én csak a nyersanyagok össz kalóriáját venném figyelembe, a súllyal nem foglalkoznék

(a helyedben nem 100 g-ot akarnék meghatározni), hanem lemérem, hogy ebböl hány adagnyi jön ki (vagy hány szedökanálnyi), annyi felé osztanám el az összes kalóriát.

(Pl. ha ebböl 5 adag jön ki nálatok, vagy 15 szedökanálnyi - akkor 5-tel, illetve 15-tel osztom - a számokat csak a példa kedvéért irtam, nem feltétlen reális)


Igy máskor is egy szedökanálnyit tudsz számolni, nem kell midnig méregetni. Pici eltérés ugyan lehet egy-egy alkalom között, de nem sok.

2012. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"És aki számolja a kalóriákat az miért eszik galuskát?

Vagy aki galuskát zabál az miért számol kalóriákat?"


Aki kalóriát számol, az nem feltétlen 0-kalóriát akar fogyasztani. A kalóriaszámolásnak éppen az a lényege, hogy a napi megengedett kalóriamennyiségen belül ehet bármit.

Értelmes ember nem úgy akar fogyni, hogy enm eszik semmi megszokott ételt, mert akkor utána visszahizik. Ha megtanulja az ételek kalóriaértékét, akkor ha elérte azt a súlyt, amit akar, igy tudja majd tartani is.

2012. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy 21.47 es te lehet hogy zabálsz de én enni szoktam.És igaza van az utolsónak abban amit leírt.Pontosan azért választottam a kalória számlálást. És nem tudod hogy miért számolok.

2012. júl. 29. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!