Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha levesek kalóriaértékét...

Ha levesek kalóriaértékét számoljuk, akkor a vizet is bele kell mérni?

Figyelt kérdés

Mielőtt hülyének néztek, tudom, h a vízben nincs kalória, én a súlyra gondolok. Szóval a sűrűje pl. 800 g ami kb 700 kcal. ( Ez az összes, egész fazék)

Na és ehhez a 800 grammhoz hozzá kell adni a 2 liter vizet és úgy számolni a 700 kcal-val vagy csak a sűrűjét?

Remélem érthető mit akarok.


2012. júl. 17. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj,de nagy hülyeséget kérdezel.

Szerinted a víz sűrűsége mennyiben befolyásolja a leves kalóriaértékét?! Azért ennyire ne legyünk már megszállottak...nem kell matekozni ehhez. Ha jólesik,edd meg, ha kiborulsz egy normális mennyiségű tányér ételtől,akkor meg fuss 6 körrel többet.

Elveszi az eszeteket a fogyókúra,én mondom.

2012. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok megszállott csak érdekel.

Engem az érdekel hogy 800 g vagy 2800 g mert ha ezt lebontom 250 g.ra amit megettem, akkor ugye teljesen más eredmény jön ki.

2012. júl. 17. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fogyókúráztam még, de gondolom a leves kalória értékébe beleszámít. A leves a leves mindenestől, átlag sűrűségűre elkészítve.
2012. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a vizet is bele kell számolni, ha az a kérdés, hogy egy adag levesben mennyi a kalória, és gondolom, ezt akarod kiszámolni.


Az elsőnek csak annyit, hogy a leves nem répából és vízből áll, hanem a lében van víz, zsír (pl. a csirkéből), só, rántás (olaj, liszt), habarás (tejföl, liszt vagy tejszín, liszt), esetleg paradicsompüré (pl. minestrone leves), vagy vegeta (a vegetában van cukor), rosszabb esetben leveskocka.


Nem véletlen, hogy egy adag olaj nélküli zöldséglevesben 95 kalória van, ugyanekkora adag csirkelevesben 150, és ugyanennyi tejföllel habart csirkésben 350. Ha leméred a sűrűjét, az meg kb. ugyanannyi.

2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy főzéskor a vízből párolog el, tehát így nem tudod pontosan kiszámítani...
2012. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A víz elpárolog? Na és? Nincs 2 egyforma leves, csak ha patikamérleggel rakják bele a hozzávalókat.
2012. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!