Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és leszeretnék...

14 éves vagyok és leszeretnék fogyni (comb, has, kar), de diéta nélkül. Milyen sportot ajánlotok ami itthon is elvégezhető?

Figyelt kérdés

Az adataim:

Kor:14

súly:58,2 kg

kar:11,5 cm

comb:20,5

has:31 cm

mellbőség:32 cm

derék:33,5 cm

vádli:13 cm

magasság: kb. 160 cm



Szeretnék mellből is fogyni, mert nekem túl nagyok:SS Van Wii Fittnes-em azon szoktam tornázni. De mást is szeretnék mert a Wii-t összeszerelni a tévével olyan macerás, ráadásul az is elvesz az időmből. Szóval ha tudtok valami 'edzés tervet' adni az nagyon megköszönném. :)



2012. júl. 29. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a centiket hogyan mérted???
2012. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mérni...na mindegy. Szóval diéta nélkül hiába mozogsz rengeteget, akkor sem fogsz fogyni. legalább annyit tegyél meg, hogy lefekvés előtt 2 órával ne egyél, hagyd el a cukros üdítőket, és az édességeket. Mert ha sokat eszel, és többet viszel be mint amennyit elhasználsz, akkor nem fog zsírvesztés történni.

Amúgy mindjárt itt a szeptember, iratkozz be valahova, biztos van olyan sport, ami mindig tetszett. Én például szertornára járok. Mi volt a kedvenced tesi órán? Foci, kézi, stb? Eljárhatsz úszni is.

Amúgy lehet kapni a teszkóban és a médiában is 1000 forintokért torna dvdket, én azokat csináltam amikor fogyókúráztam. Vannak küzdősportosok is, meg jóga:D

Otthon tudsz még ugrálókötelezni is:D

Meg keress rá "Az első 5 kilométerem" című edzéstervre, és kezdj el futni,. az a legjobb. Persze, ha van futócipőd.

A bicikli is nagyon jó, meg a görkorcsolya is. A lényeg, hogy élvezd amit csinálsz.:)

2012. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Ezek biztosan nem centiben vannak, kivéve a magasságodat. Fogyás lényege konyhanyelven: bármi mozgással produkálj szívverést... Ha tudsz, szerezz be pulzusmérős órát, és lány lévén tippeljünk egy olyan 110 körüli max pulzust, ennek vegyük a 70%-át, az 77. Na ekörüli pulzus tartományban mozogj tartósan. Ha ezt futással éred el, azzal. Ha sétával, azzal, ha hegyre sétálsz, akkor meg azzal. Akár felmosással is elérheted, csak tartós legyen. Ha nem teljesítménynövelés a cél, hanem a fogyás, akkor ez a 75-85 tartomány a barátod. tudományosabban nincs értelme, mert még a végén félremérnéd, és mert a lényeg, hogy megérezd, hogy ehhez az értékhez nem tartozik nagy teljesítmény. Fontos is, hiszen a lényeg a tartósságon van. Nem tudnál úgyse 1,5 órát rohanni, valszeg kidőlnél. Mégegy fontos tényező a pihenés! Sokan képzelik, hogy a szervezetet nyüstölni kell, mert az tesz edzetté! NEM! Edzetté az tesz, hogy a szervezeted pofon (=terhelés) után a pihenés alatt felkészül rá, hogy jön az újabb terhelés, ezért gyorsan mozgósít mindent, hogy felkészüljön. Ez nem volt épp túl tudományos, de szerintem érthető.


Mindez pulzusmérő nélkül is megtehető, úgy még egyszerűbben fogalmazható meg: Mozogj bármit, heti mondjuk 3-4x, ami nem terhel meg nagyon, de azért érzed. Otthon tornázhatsz, táncolhatsz (bár az szerintem túl intenzív) vagy ami jól esik.

2012. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és utóirat kerékpáredzőként: Nyáron nincs is szebb, mint kint a szabadban bringázni!
2012. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

"Fogyás lényege konyhanyelven: bármi mozgással produkálj szívverést... Ha tudsz, szerezz be pulzusmérős órát, és lány lévén tippeljünk egy olyan 110 körüli max pulzust, ennek vegyük a 70%-át, az 77. Na ekörüli pulzus tartományban mozogj tartósan."


Ekkor baromságot...


1. Produkáljon szívverést??? Miért már meghalt? Ha igen, akkor hogyan?


2. Maximum pulzus: 220 - életkor, vagyis nálad 206.


3. Edzéskor az alsó és a felső pulzushatár között kell lenni a pulzusodnak, ez a max. pulzusnak a 60 és 80 %-a.

Tehát alsó pulzushatárod: 124, felső: 165.

2012. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
4. A fogyás lényege a kalóriadeficit.
2012. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1. :DDD 220 helyett 120-at írtam, de nőknek magasabb, és aki azt érti, hogy itt bizony arról van szó, hogy halott, és induljon el a szíve, az fogyatékos szegény.
2012. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy nyugalmi pulzus körüli pulzusszámot ajánlottál edzéshez?
2012. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt tolómérővel vagy vonalzóval mérted?:DDD

Amúgy meg ha telizabálod magad, összevissza egészségtelenül eszel akkor hiába sportolsz.

2012. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
mert mekkorának kéne lenni? Lehet hogy félre mértem, de akkor mennyi az ideális kb.. :D Nem fogok venni ilyen pulzus mérő órát. Esetleg oldalakat tudtok belinkelni ahol leírják hogy milyen gyakorlatokat kell elvégezni és ami bevált? köszi:)
2012. júl. 29. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!