Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem jutok időben ételhez...

Ha nem jutok időben ételhez és olyankor szőlőcukorral próbálom megelőzni a szédülést, az hízlal?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy a munkahelyemen ritkán van szünet és így nem tudok enni, viszont nekem hamar leesik a cukrom, és valamit ennem kéne. Mostanáig ropit eszegettem nagyrészt meg néha csokit, mert csak ezeket lehet 'sutyiban" enni. De nem akarok édességet zabálni folyton.

Persze tudom hogy a szőlőcukor se éppen a legegészségesebb, de mikor kezdek szédelegni akkor bekapok egyet (tehát naponta pár szem) az nem igazán hizlaló ugye? Vagy igen?

Nem híztam el a csokiktól csak épphogy nem teljesen feszes a hasam, meg "gyűrődik" ha görnyedve ülök (egyébként nem), viszont imádom mikor van egy kis hasizmom, szóval szeretném előbb leadni azt a kevés felesleget onnan és utána rádolgozni azt a kis izmot, emiatt próbálnék picit fogyni.

De ha esetleg más ötletetek van amitől nem leszek rosszul ha egy ideig nem eszek, és persze lehet titokban fogyasztani akkor szívesen fogadom őket.



2012. aug. 12. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért esik le olyan gyorsan a cukrod? Az a baj a szőlőcukorral (meg a csokival is), hogy gyorsan magasra emeli a vércukorszintet, amire a szervezet erős inzulintermeléssel válaszol, attől pedig újra lezuhan a vércukorszinted, így a dolog kezdődik elölről. Ez a cukorbetegség kialakulásának esélyét is növeli.


Két dolgot tehetsz: vagy megpróbálod a vércukorszinted leesését valahogy megelőzni (pl. nem eszel gyorsan bomló szénhidrátokat, vagy legalább eszel lassan bomlóakat is, mint például a zabpehely), vagy valami mást eszel szőlőcukor helyett. A ropi máris jobb. Nekem a tejivás is segíteni szokott (de van, aki allergiás a tejre).

2012. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

cukorbeteg leszel.


vegyél fehérje turmixot.

belerakod egy pohárba,öntesz rá vizet,vagyis fordítva,összekevered és megiszod.

folyékony kaja,és még egészséges is.

2012. aug. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van egy olyan érzésem hogy ez a fehérje turmix nem egy olcsó dolog mindennapra, igazam van?...


Az hogy valami milyen gyorsan bomlik az az én szervezetemnek oly mindegy mivel elég gyors az emésztésem.

A leghosszabb idő ami két evés között eltelik az a kb 3, 3 és fél óra és a harmadik órában már általában kezdek szédelegni ha nem eszegetek valamit.

Persze megtehetem hogy degeszre eszem magam szünetben de az nagyon nem tesz jót. Már csak azért sem mert akkor egy-két órát szenvedek és nem tudok normálisan dolgozni.


Mellékes infó még: Az a helyzet hogy én hozzászoktattam a szervezetemet hogy gyakran eszek. Akkor is eszegetek ha nem vagyok éhes (gondolom valami pszichés oka lehet, mert ha rámjön a rágcsálhatnék és nem jutok rágcsához akkor ideges vagyok), és ahhoz vagyok szokva hogy sokszor keveset eszek. Na most ez kb egész életemben így ment (23 vagyok), és próbáltam leszokni róla de olyankor ha éhes voltam akkor szédülni kezdtem ha meg nem voltam akkor az ideg jött hogy rágcsa kell.

2012. aug. 13. 07:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne hízlalna? Pontosan annyira hízlal, mint bármilyen más cukor. Ennél még a ropi is jobb...

A munkahelyed - ami miatt feláldozod az egészségedet - rövid úton ki fog rúgni, ha megbetegszel. Megéri?

2012. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!