Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mangalica sertes lettem,...

Mangalica sertes lettem, kapok egy kis segitseget?

Figyelt kérdés

Szoval, az egyetemen kicsit bepunnyadtam es elkezdtem enni. Aztan jottek a vizsgak, idegbaj, meg tobb kaja. Igy lettem 65 kg! Ez katasztrofa! 173 cm vagyok, es 65 kg!!! (bocsi, most tudatosul)

A finomsagokrol nem tudok lemondani, plusz fozesi lehetosegem nincs, anyukam pedig eletebe nem fozott, tehat inkabb a mozgasra helyeznek hangsulyt. Ugy gondoltam, hogy lefekves elott 3 oraval mar nem ennek, illetve peksutit csak reggel, aztan fokozatosan egyre kevesebbet a nap folyaman. Sok tejtermek (azokat ugyis imadom), es bolti yoghurt helyett natur youhurt valami befottes gyumivel. A kenyeret probalom mersekelni, de mivel fott etelem csak minden masnap van, igy nem tudom teljesen kiiktatni. Teljes kiorlesure nem tellik, csoro egyetemista vagyok.

Mozgasi lehetosegeim a kovetkezok: futas, zumba, uszas, rubint beka. Ezeket hogyan kene kombinalnom? Elsosorban fogyni szeretnek, izom csak a karomra kell, mert sportlovo vagyok, es mivel a pisztoly alapbol majd masfel kg, nem art ha birom tartani 2-3 oraig. Meg mikor elsul, visszarug kicsit, tehat fontos, hogy erosen tartsam. Na, ki tud engem kiokositani? Minusz 10 kg a cel.


2012. aug. 14. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az Ön testtömegindexe: 21,72


Kedves Hölgyem! Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége.


Ennyit a mangalicaságról.

2012. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha zsírtól és nem izomtól ennyi, az nagyon nem ideális.
2012. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szoondiii ***** válasza:
0%

hát, ez a helyzet így is fog maradni, amennyiben ragaszkodsz a

- reggeli péksüteményekhez

- a mozgás centrikus fogyás elmélethez

- a sok tejtermékhez

hű, tk kenyérre nem tellik, na végre valami értelmes!


na most, olcsón nem lehet jól enni. a zöldség, a hús nem olcsó. a kenyér olcsó, de ha valakinek csak kenyérre futja, azt nem hagyhatja el, mert éhen hal. inkább élj kevés kenyérrel, mértékletesen és szar.ul most, és idővel lesz pénzed normális kajára, mint hogy éhen halj. ez arany szabály.


a karodra nem izom kell, ha fogysz amúgy sem lehet izmosodni. plusz ahhoz enni kéne rendesen, húst amit ugye írtam, hogy egészséges de drága. tehát ha edzel karra, az elég lesz a fegyver-sportszer megtartásához.

futás jó, ha bírja a térded. zumbát a szerencséd kérdése, hogy meddig fogja bírni a térded, bokád (hát, ez van a sportos élettel..) úszás egyértelműen jó, RR helyett komolyabb fitness, erősítő edzéseket is csinálhatsz, pl. BodyRock edzéseket.


mindent leírtam? többnyire..

2012. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat nem, egyaltalan nem idealis. Mondjuk a kovertol meg igen messze allok, de magamhoz kepest ez sok. Mielott ennyi lettem 58 voltam, azzal kifejezetten csinos alakom volt. Elotte voltam 55 es 53 is, akkor mar azert tobben mondtak, hogy nagyon sovany vagyok. Tehat minimum 7 kg tobbletem van, es bar a regi ruhaim feljonnek ram, de erzem, hogy nem olyan feszes se a fenekem, se a hasam.
2012. aug. 14. 12:26
 5/10 Szoondiii ***** válasza:
0%

igen, ez egy ilyen tendencia.. most 7kg plusz, 1-2 év múlva némileg több..

éljen a gabona, tej alapú táplálkozási ajánlás, sokan jól járnak vele (pl. búza termelők és tejiparosok..)

2012. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a gond, hogy egesznap ulok az orakon. Majd folytatom a tanulast keso estig. Ehhez muszaj eleget ennem, kulonben nem tudok tanulni. Egyebkent nem eszek sok peksutit (legalabbis a suliban), de sokszor csak szendvicsre tellik. Igy a kenyerbol sok fogy. Ezen kivul turo rudit eszek sokat, mert edesszaju vagyok es az olcso. Azt termeszetesen tudom mersekelni, de radikalisan az etkezesemen nem tudok valtoztatni. Mozogni szeretek, de nem tudok sokat, illetve nem tudom, hogy ez eleg-e. Beesett a mellkasom, emiatt kb. 2 km utan nem kapok levegot. Ja, es 3-4 szivritmuszavarom is szokott lenni egy-egy futas alkalmaval. Ebbol a szempontbol az uszas a legjobb nekem, csak az megint penzbe kerul, ami megint nincs. Legkozelebb akkor lesz, mikor elvegzem a sulit, tehat 5 ev mulva. Azt ertelemszeruen nem varhatom meg.
2012. aug. 14. 12:33
 7/10 anonim válasza:
100%

Jaj,menjél már innen a hülyeségeiddel!!

Miért kell ezt a felesleges kérdést feltenni?

Teljesen normális a testsúlyod,ha ropi akarsz lenni akkor csak tessék..

És a kérdésed magában foglalja a választ is hisz írod,hogy van lehetőséged sportolni..Akkor most mi van?Más 40-50kg-tól kénytelen szabadulni vért izzadva,te meg a 65 kilósan itt teszed magad!Takarodjál edzeni!

2012. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szoondiii ***** válasza:
4%

pedig most leírom Neked, hogy meg fogod várni azt az 5 évet. ne csússz a tárgyaiddal.


normális edzés pénzbe kerül, én a jógát és a taichit ajánlanám még a tüdőd, szíved miatt. meg az omega3 zsírsav fogyasztást.

semmi sincs ingyen, nos ez igaz.


kissé problémás az eset, mert kenyérből ha csak 1 kcal-nyit is többet eszel, mint amennyire szükséged lenne, akkor simán lehet zsírosodni. nem tudjuk, mennyit kéne enni, a hormonhatása pedig ilyen, zsírosít. ugye ez így kellemetlen, de ez tény.

azért némi akaraterőt bele lehetne vinni, aki édesszájú az esetleg megbarátkozhat azzal is, hogy zsíros. tehát a biológiát, a valóságot ne próbáljuk meggörbíteni, ha én elkezdek csokit, túrórudit, tejes dolgokat enni - azon túl, hogy rosszul lennék- igen, zsírosodhatnék. ez a testünk természetes reakciója, úgymond kiszámítható.


mértékkel kellene enni. amikor azt írtad, hogy sok tanulás mellett kell enni rendesen az hazugság. semmivel sem kellene többet enni, mint egy egész nap csak sétálgató, pihengető embernek. a különbség?

az, hogy a kenyés (keményítő) emésztése után megemelkedik a vércukorszint, ami utána leesik, ekkor akarsz újra enni. nem energia hiány lesz, csak az agyműködéshez túl alacsony vércukorszint. ugye tanulás előtt (edzés előtt) a legrosszabb amit tehetünk, ha csokit-cukrot eszünk. mivel a szervezet egyenletes vércukorszinttel működik jól, az ingadozás mindent csak ront.


ez az egyik gond, a kenyérrel. nem is kellene sokat enned, 65 kilósan, még edzés mellett sem. de a ch alapú táplálkozás, ami olcsó ingadozó vércukorszinttel jár, én komolyan sajnálom.. de ezen nem sokat lehet segíteni.. azért próbálj kevés kenyeret sok zöldséggel, és valami zsíros húsfélével enni.


és el fog telni az az 5 év, csak ne koplalj mert azzal okozhatsz maradandó károkat is, amit később nem biztos, hogy helyre lehet hozni. itt tényleg a mértékletesség a megoldás.

amúgy kenyér helyett talán jó kompromisszum lehet a zab, rizs. legalább gluténmentesek. a tejes, cukros vackokat meg tényleg el kell felejteni. elvileg az a probléma hogy kevés a pénz, a tejes, cukros dolgok meg luxusok.

2012. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontozzunk le valakit pusztan a neve miatt, nem torodve a valaszanak a tartalmaval. Ezazz emberek!(Y)
2012. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szoondiii ***** válasza:

Gyurjunk, ők sima kis magyarok, mit vársz tőlük nem az eszükért szeretjük őket, hanem mert testvéreink :)

az 1 éves kisgyerektől sem vársz racionális viselkedést, mert még gyerek. ha tetszik, ha nem ez zajlik nagyban is, nem csak táplálkozás, edzés, életmód kérdésben. politikában, gazdaságban is. és még jó sok évig így lesz, de 1-2-3 generáció alatt lesz változás, a gyerekeik már gondolkodók lesznek, és a mi oldalunkon fognak állni.

2012. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!