Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik testalkat típusba...

Melyik testalkat típusba tartozom? Endomorf, mezomorf, Ektomorf? Lent link?

Figyelt kérdés

[link]


Olvastam már mindent, hogy csuklóméréssel és egyéb, de egyszerűen nem tudok dűlőre jutni..

szerintem ektormorf és mezomorf keverék vagyok vagy rosszul látom?



2012. aug. 14. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem értek ehhez, de szerintem mezomorf vagy. A húgom egyértelműen ektomorf, én egyértelműen mezomorf vagyok, így van összehasonlítási alapom, te egyáltalán nem hasonlítasz testalkatra a húgomra, inkább olyan vagy, mint én.
2012. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyértelműen mezomorf.
2012. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
NEm tudom, de nagyon jo alakod van. Talan ha egy kicsit hiznal meg jobb lenne. Egyebkent milyen egy mezomorf, es egy ektomorf alkat? mitöl függ ki mi?
2012. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ektomorf vékony, nyúlánk testalkatú,hosszú, vékony végtagok, nem hízékony.

Endomorf ennek az ellentétje.

Mezomorf izmosabb, tömörebb.Hízékonyabb, mint az ektomorf, de könnyen adja le a felesleget, arányos testalkat jellemzi.

2012. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a kifejezéseket nem értem, de azt tudom, hogy nagyon szép vagy! :)
2012. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A kép nem a legjobb, de muszáj voltam segítséget kérni valahogy, mert már teljesen belekavarodtam hogy melyik csoportba tartozom. És a diétám és edzésem kialakításához ez fontos.
2012. aug. 16. 22:56
 7/11 poiu ***** válasza:
A tökéletesbe (mesomorph). De a diéta és edzésterv jó gondolat, mert úgy látom, könnyen fel tudsz szedni pár kilót nem megfelelő életformával. (A csuklómérés nem hülyeség, oda ugyanis nem rakódik háj, tehát a csont vastagságáról mond valamit.)
2012. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A csuklómérés nem hülyeség, oda ugyanis nem rakódik háj"

Szeritem arra gondolt, hogy ezeknél az alkatoknak van olyan, hogy az egyik mutatóujjal és hüvelykujjal megfogjuk a csuklót. Ha bőven átéri, ektomorf. Ha épp átéri, mezomorf. Ha nem éri át, endomorf.


Én meg pl az egyiket átérem pont, a másikat meg nem... Akkor mi van?

2012. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na igen, így nyár végére elengedtem magam. Még júniusban ment a heti 2-3x futás, jogging és hozzá torna.. De a strandolás(lángos és társai) és a hétvégi bulik nem igazán fértek össze a fogyással vagy alakformálással. :D

Most jön az ősz, valami komolyabbat és állandót akarok felállítani. Tegnap már számolgattam a napi kalória szükségletem, valamint fehérje, szénhidrát, zsírt is. De az edzéstervet is már konkretizálnom kell, mivel az is közre játszik a napi kalóriaszükséglet kiszámításában.

2012. aug. 24. 16:41
 10/11 A kérdező kommentje:
ja a csuklómérésnél, pedig az ujjbegyek nem teljesen érintkeznek érintkeznek.
2012. aug. 24. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!