Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zöld tea tényleg fogyaszt?...

A zöld tea tényleg fogyaszt? Mennyire hatásos? Egy nap hányszor kell inni zöld teát?

Figyelt kérdés
Valaki leírná hogy hogy kell inni?Mennyit szabad?Hány kilot lehet leadni vele?
2009. júl. 24. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
A zöld tea nem fogyaszt, önmagában semmi nem fogyaszt. A zöld tea anyagcseréegyorsító-hatású, ami előnyös lehet a fgyókúrában, de csak ettől nem fgsz leadni egy kilót sem. Sok benne a koffein (tein), ezért nem ajánlatos belőle nagyon sokat inni, de ha napi 3 csészével megiszol akkor biztos érezhető a hatás.
2009. júl. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

a koffeint tartalmazó teák közül a zöld teában van a legkevesebb.

én sokszor este szoktam inni és semmi bajom nincs tőle, ugyanúgy alszom, mint amikor reggel iszom belőle 1 bögrényit...

És igaza van az elsőnek, magában nem fogyaszt, csak besegít, ha fogyókúrázol.

2009. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :)


Fogyni csak életmódváltással lehet, legalábbis tartósan és egészségesen. Én 2 hónapja csinálom, 1 hét 1 kiló. Tehát már közel 10 kilónál tartok. :) Amúgy sok zöld teát nem iszom, de egy valami hozzátennék. Mikor egy ismerősnek is javasoltam, hogy igyon több folyadékot, ami lehet akár zöld tea is, a bolodndja a boltban kapható nesteára gondolt. A hajam égnek állt! :)

Zöld tea alatt a filteres változatot kell érteni, amit te készítesz el magadnak és te édesítesz be úgy, ahogy szeretnéd. Eszedbe ne jusson a bolti előre elkészített, agyon tartosítószerezett és cukrozott és ilyen olyan adalékanyagozott löttyöt zöld teaként inni. :)


Én amúgy mézzel szeretem a zöld teát. És titka, hogy ne órákig áztasd a filtert a vízben, amit nem szabad lobogó forróságban ráönteni. Szal ha felforraltad a vizet várj egy kb percet csak utána öntsd a filterre és kb utána vedd is ki, különben nagyon kesernyés lesz, ami már nem jó.


A mézről még annyit, hogy ezt lehet fogyókúra alatt, mert jót tesz az emésztésnek. Nem tömegével, de egy kiskanállal a teába mehet.

2009. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

második vagyok: én szálas zöld teát szoktam inni, nem csak az anyagcsere-pörgetés miatt, hanem mert szeretem :)

Mézet szoktam bele rakni, vagy csak citromlevet édesítés nélkül.

A filetereseknek egész más ízük van, bár igaz, nem próbáltam mindet, kb 5 fajtát csak. De maradok a teaházból szerzett szálasnál.

2009. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Igen, magában nem fogyaszt, de méregtelenít, és az anyagcserét gyorsítja. Én napi másfél litert szoktam inni, és nagyon jó. A narancsbőrőmnek jót tett, bár sportolok is. Az viszont nem igaz, hogy ebben van a legkevesebb koffein. A fekete tea után, ebben van a legtöbb koffein a teák közül.
2009. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Válaszolók!


ROSSZUL tudjátok!!! :D

Az zöld tea az egyik legjobb zsírégető!


[link]


"... A zöld tea az egyik legjobb és legismertebb zsírégető tea. Egyéb létfontosságú egészségmegőrző hatása mellett nagyban serkenti a régóta jelen lévő zsírok lebontását.


1. Első lépésként a zöld tea elősegíti az emésztőrendszerbe került zsírok azonnali lebontását. Éppen ezért érdemes a főétkezéseket egy csésze zöld tea elfogyasztásával zárni!


2. Továbbá a zöld tea serkenti az anyagcserét, ezáltal előmozdítja a régóta jelen lévő zsírrétegek lebontását, ami növeli a bőr rugalmasságát, így csökken a cellulit (narancsbőr) kialakulása, s megszabadulhatunk a fölös centiméterektől (zsírrétegektől)!..."


[link]


"... Zöld teával élvezet lefogyni


Tudja-e a kedves olvasó, hogy a kínai konyha legfinomabb fogásai a húsok legzsírosabb részeiből készülnek? Hogy a csirkét, kacsát mindig a bőrével, a sertéshúst mindig a szalonnájával együtt eszik? Ennek ellenére, látott már kövér kínait?


Kiderült, hogy a titok valószínűleg a zöld tea élvezetében rejlik. Zsíroldó hatását francia klinikai vizsgálatok is igazolták: napi háromszor egy csésze zöld tea a főétkezések után, havonta minimum egy-két kilogramm súlycsökkenéssel jár. Anélkül, hogy változtatnánk étkezési szokásainkon, anélkül, hogy fogyókúráznánk, pusztán zöld tea ivásával is megszabadulhatunk súlyfölöslegünktől. Magyarországon ez nem olyan elhanyagolható téma: a férfiak között legalább harminc, a nőknél legalább negyvenöt százalékos az elhízás. Ha a túlsúly mellé még egy kockázati tényező társul, például a dohányzás, akkor a halálozási kockázat megkétszereződik..."


Amellett bizonyított a rákmegelőző hatása is, cukor nélkül fogyasztva megelőzi a fogszuvasodást.


[link]


Zöldteával a felesleges kilók ellen…


Az EGCG nevű polifenolról kimutatták, hogy serkenti a szervezet zsírégető folyamatait, így nagy hasznát vehetjük a zöldteának, ha éppen diétázunk. Napi két-három csésze zöldtea elfogyasztásával négy százalékkal több energiát égethetünk el.


Mennyi teát igyunk?


Az ideális mennyiség meghatározása rengeteg tényezőtől függ (életmód, étkezési szokások, dohányzás, stb.), általánosságban azonban azt mondhatjuk, hogy napi két-három csésze elegendő lehet, bár gyógyászati célokra ennél nagyobb mennyiséget ajánlanak a kutatók. A mértéktartó teázás mindenképpen előnyösen hat szervezetünkre.


A zöld tea áldásos hatásai


- csökkenti a koleszterinszintet

- csökkenti a vérnyomást

- serkenti a vérkeringést

- csökkenti a szívroham veszélyét

- csökkenti az agyvérzés kockázatát

- „hígítja” a vért

- gátolja a rák kialakulását, fejlődését

- erősíti az immunrendszert, antibakteriális hatású

- serkenti az emésztést

- segít megelőzni a fog– és szájbetegségeket

- megszünteti a fáradtságot

- méregteleníti a testet

- segíti a tiszta gondolkodást


Aki beírja a GOOGLE-keresőbe : zöld tea

... milliónyi érdekességet tudhat meg a zöld teáról! :]

2009. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A zöld teát én is nagyon szeretem. Volt, h. hónapokig rendszeresen ittam (a rendes szárított füvet, nem előre filterezettet, bár biztos az is finom), de fogyasztó hatása nálam nem volt.


És önmagában szerintem semminek nincs. Jól írják előttem, fogyni csak úgy lehet tartósan, hogyha teszünk is érte, és nem csak várjuk, h. megtörténjen. Akinek van ideje sportolni, az azt teszi, akinek nincs, annak marad a sima diéta.

Ilyen divatok mindig vannak, h. most éppen a citromlé fogyaszt, vagy az almaecet, vagy éppen a zöld tea. Rásegítésnek biztosan jók, de nem ezektől kell a csodát várni.


Egyébként nem tudom megfigyeltétek-e már, de ha vmi ilyen új fogyasztó hatású dologról írnak (legyen az tabletta,vagy vmi más, aminek éppen felfedezték ezt a tulajdonságát) vhol általában ott van a szövegben, h. "megfelelő étrend mellett" van hatása.

2009. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen fogyózom és szigorúan.Sokat mozgok nem eszek édességeket,édesítőszert használok,és még oda figyelek a kcal-is mert 1200 többet nem ehetek.

Ma ittam 1zöld teát de kicsit keserű volt de ízlik.Azt gondoltam,hogy csodát nem fog tenni a tea de az a lényeg,hogy rásegítsen.

2009. júl. 24. 14:32
 9/11 anonim válasza:

A zöld teák közül az eredeti kínai jázmin tea az aminek valóban van testsúlycsökkentő hatása, mivel a szénhidrátok felszívódását gátolja a belekben. Ezért ajánlatos étkezés közben és közvetlenül utána inni, naponta legalább 3 alkalommal.


Nem mindegy azonban, hogy hogyan készül a tea!


Az eredeti kínai recept szerint mi magunk szabályozhatjuk, hogy mennyi koffein oldódjon ki belőle. A koffein az első 1 percben oldódik ki a teából. A legízletesebb és csökkentett koffeintartalmú tea a második, harmadik forrázatból nyerhető ki. Ezt úgy lehet elérni, hogy felmelegítjük a vizet addig amíg gyöngyözni kezd és már gőzölög, de nem várjuk meg amíg felforr. Ezzel a kb.70-80 fokos vízzel pici adagban leöntjük a teafüvet és tíz másodpercig lögyböljük, aztán leszűrjük (a forrázatot nem fogyasztjuk el). Ezután a kissé megázott, teafüvet újra leönjük a vízzel. 10-15 másodpercig áztatjuk, szűrjük és így fogyasztható. Ezt a füvet még 1 x leönthetjük és ihatjuk a teát. A víz hőfoka ha túl meleg akkor a tea íze kesernyés lesz és száraz érzetet kelt a szájpadláson. Ha megfelelő hőmérsékletű vízzel készítjük, akkor az illat és az íz mennyei.(Aki erős, koffeindús teát szeretne, megihatja az első forrázatot is.) Én reggelente erősebb teát iszom, délután, este felé már csak a harmadik ázatot.

2014. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
én valóban fogytam, saját készítésű kombucha teát ittam, melyet jázminos zöldteából készítettem. Szerintem a három alkotóelem egyszerre fejtette ki a fogyasztó hatást. A kombuchám sajnos már kidöglött, azóta így most a jázminos zöld teát akarom bevetni, mert sehogy sem sikerül karcsúsodni.
2015. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!