Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni? Alternat...

Hogy tudnék lefogyni? Alternatív, bevált módszer?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és már kiskorom óta túlsúlyos, jelenleg 183 cm magas vagyok és 101 kg. Rengetegszer próbáltam már lefogyni, volt is fogytam pár kilót, de utána rögtön visszahíztam, sőt még meg is haladtam az előző súlyomat. Nem vagyok nagy mozgó, és hát az önuralommal is vannak gondok. Járok néha tornászni, de azt utálom. Súlyemeléssel nem próbálkozom, mert káros lehet, és fogyasztó szert sem szedhetek. Érdekelne olyan módszer ami velem hasoló sorsú embereken segítített. Nagy célom lenne hogy (időtől függetlenül) lefoggyak 88 kg-ra, tehát 13 kilót. Kérlek, aki tud segíttsen.

2012. aug. 23. 10:42
 1/10 Kukaac ***** válasza:

Akkor először tisztázzuk a tévhiteket:

- nem létezik fogyasztó szer

- az súlyzós edzés nem káros, főleg nem amatőr szinten


Úgy tudsz fogyni, ha rendesen táplálkozol és heti 2-3szor mozogsz valamit.

[link] -en megtalálsz mindent.

2012. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szoondiii ***** válasza:
44%

pénz kérdése.

szegény ember olcsó kaját eszik - gabonák, szénhidrát dús ételek, tejfélék.

jó módú ember (ha nem idióta) - húst eszik, zöldségeket, halat tojást szalonnát..


és itt a válasz a fogyásodra, egészségedre. mozogni bármi elég, jó egy harcművész edzés, mert oda nem kell akarat erő, az edző mondja mit csinálj (belső harcművészetek Wudang, Taichi, mondjuk Aikido is jöhet ide. karate, küzdősportok hasonlóan károsak lehetnek mint a súlyemelés, illetve a többi sport)


tehát táplálkozás kérdése az egész.

2012. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

No azért áljunk meg egy szóra. Az durva túlzás hogy pénz kérdése hogy ki hány kiló. Az emberek fejében él az a tévhit hogy egészségesen táplálkozni drága. Ha valaki normális mennyiségben eszik, akkor minimálbérből is ki lehet hozni.


Én pl. heti 7 nap ettem húst rizzsel az előző hónapban. Mennnyiből? Heti 2500 Ft. Ez dokumentálva van, naplózva az adagok. Reggeli és vacsora is volt, szinténn konyhai mérleggel mérve az adagok, havi 15000 Ft-ot költöttem ételre. Ez elegendő volt, úgy hogy mellette sportoltam is.

2012. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szoondiii ***** válasza:

Ez jól hangzik, én viszont napi 30 deka húst, néhány paprikát, paradicsomot vagy egyéb zöldséget, gyümölcsöket nem nagyon tudnék kihozni havi 30-40 alatt. Talán rizzsel valamivel olcsóbb. Passz, de gratuláció!

Egyébként mint hogy nem kell zabálni, nem kell egy nap 1 kiló zöldséget és 80 deka húst megenni, így azért tényleg lehet spórolni, egyszerűen mértékkel kell enni már gazdasági okok miatt is.

2012. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Napi 30 deka hús? Az pont a duplája annak amit én ettem! Nem tudom merre laksz, de itt Nyíregyen pl. barackot már 80 Ft-ért is lehet kapni, sárgadinnyét 60 Ft-ért kilónként.


Nyilván nem lesz így egész évben, de a hipermarketek akciós pultjaiban is mindig találni jó dolgokat.


Nem tudom milyen diétát követsz és milyen célból, én az FDA napi ajánlásait vettem alapul, 50g fehérje, 300g szénhidrát, 65g zsír, a fehérjéből többet, szénhidrátból kevesebbet ettem, súlyban minimális változás lett (nem volt cél).

2012. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szoondiii ***** válasza:

én nem 30 deka húst, hanem amennyivel jóllakom / amennyi van ha kevés van eszem :D

hús-zöldség evő vagyok, szénhidrát bevitelt kerülöm, néhány napot leszámítva a paprikában lévő szénhidrát a bevitelem. az FDA ajánlás nem tudom mikor, mi szerint lett meghatározva, de nem arról híres, hogy az emberi szervezet egészséges működéséhez méretezik.

2012. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"The Reference Daily Intake or Recommended Daily Intake (RDI) is the daily intake level of a nutrient that is considered to be sufficient to meet the requirements of 97–98% of healthy individuals in every demographic in the United States."


Tehát az egészséges emberek 98%-nak elegendő mennyiséget jelöli. Azt nem tudom hogyan lett meghatározva, de már 70 éve használják.

2012. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szoondiii ***** válasza:
igen, elég sok problémájuk is van miatta.
2012. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szoondiii ***** válasza:

hosszabban úgy fejteném ki, hogy "ha 70 éves táplálkozási ajánlások szemben állnak a testünk évmilliók alatt kialakult igényeihez, akkor ott hamarosan nagy baj lesz"


ezt a véleményt nem nehéz tartanom úgy, hogy ma már látjuk mekkora a baj.

2012. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De figyi már, ezt az év milliók alapján kialakult igények alapján határozták meg! Pontosan nem tudom hogyan, de nem csak hasraütésszerűen, hanem tudományosan mérhető módszerekkel és többször felülvizsgálták a 70 év alatt. Már rájöttek volna, ha ez rossz lenne, vannak akik az egész életüket a táplálkozástudománynak szentelik, ők azért nem buta emberek...


Amerikában (és a világon mindenütt) attól túlsúlyosak hogy ettől többet esznek.

2012. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!