Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érzelmi válságban vagyok....

Érzelmi válságban vagyok. Normális, hogy fiú létemre ennyire félek?

Figyelt kérdés

A történet a következő: lefogytam, épp jó, (nem most, már régebben) de azóta megszállottan nem eszem hizlaló kajákat, csak néha édességet, de főleg salin élek (fiú létemre!), vagy olaj nélkül elkészített ebéden. Itthon figyelnek rám, mert nagyon kövér voltam.

Most pedig elmegyek egy hétre a nagymamámhoz, a nagycsalád ott lesz, ahol csupa olajos reggeli, ebéd meg minden, amit el tudtok képzelni. A sütijei isteniek, mindig van otthon valami nekem való. Régen imádtam ezt az életet, mindent megettem, amit készített. Este nyolckor töltött káposzta a tévé előtt tejföllel, ajj az volt ám a jó :)

DE azóta a vacsiról is leszoktam. Most meg elmegyek egy hétre, sportolni abszolút nem fogok tudni és naphosszat fogom enni a nem épp diétás kajákat. Reggelire fehér kenyér, mert nem kérhetek külön tk pékárut, nincs annyi pénzük, hogy csak nekem külön vásároljanak. Ebédre rántott hús, krumpli, desszert süti, később este vacsira ugyanaz. És hiába tanácsoljátok, nem fogom tudni megállni. Egy hétig így fogok élni, megint, mint a régi időkben. :))

De valóban erről szólna az élet, hogy idegbeteg kell, hogy legyek 1-1 ilyen családi találkozó alkalmával, hogy úristen visszahízok? Más is van ezzel így?

Lehetséges 1 hét teljesen mozgásmentes és szénhidrát-gazdag élet után hízni egyáltalán?

Köszönöm a választ és a megértést. Bocsánat, ha valakit idegesít az, hogy én idegeskedek..



2012. aug. 26. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

természetes.... ezzel szinte mind így vagyunk, akik lefogytunk, hisz be van rögzülve, hogy ilyeneket "nem szabad" enni... 1 hét kihágás nem a világ vége, max 1 kiló fog feljönni rád, meg még plusz 1-2kg megkötött víz és salakanyag, de simán ledolgozod, ha hazajöttél. én nyaraláskor 4 napig boldogan zabáltam, utána folytattam a diétát és sportot, semmi nem maradt rajtam. élvezd ezt az egy hetet, ne legyen bűntudatod :)

20L

2012. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez kedves :)

Valamit én nem csinálok jól..az agyamra ment a súlyom :S de hát ahogy én kinéztem...talán érthető, hogy félek...

2012. aug. 26. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Húh, én is pont ma értem haza 1 hét nagymamázás után:D

Ahogy én csináltam:

-vittem abonett kenyeret magammal, így reggelire mindig azt ettem fehér kenyér helyett(bár ez nem volt nehéz, kb 1 éve ettem utoljára kenyeret) 1 abonett 16 kcal:)

-ebédre mindig nagyon kicsi adagot ettem, ez nem volt nehéz, mivel alapból össze van szűkülve a gyomrom. ha pl rántott hús volt krumplipürével, akkor nem ettem pürét, és levettem a külső rántott réteget a húsról.

-desszeretet nem ettem, ezt sem volt nehéz kibírni mert nem is tudom mikor ettem utoljára cukrot, így amíg a többiek sütiztek én el nyammogtam egy őszibarackot

-mindig lassan ettem, mert ha gyorsan befejeztem volna, akkor még 10 percig bámulhattam volna karba tett kézzel ahogy a többiek esznek. 1;nem bírtam volna ki, hogy ne vegyek még egy kanállal 2;így nem tűnt fel senkinek, hogy keveset eszek, nem noszogattak, hogy noo, egyél még.

más nem jut eszembe o.o

2012. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy ahogy a súlyfeleslegedet sem 1 hét alatt szedted fel, úgy 1 hét alatt nem is fogsz meghízni:)Ne aggódj, egyél nyugodtan és érezd jól magad!:)
2012. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Amúgy én is tudom, hogy egy hét alatt nem lehet meghízni, de mai napig azt vallom, hogy 1 hét alatt könnyű visszarázódni a régi, zabálós rendszerbe, így inkább meg sem kockáztattam, hogy sokat egyek. Kitágult volna a gyomrom, aztán amikor hazajöttem volna, azaz most, most kb szétrobbannék a cukor hiányban, de nem, mert ott is kb mindent ugyanúgy csináltam, mint itthon. Tehát én nem ajánlom, hogy ott élvezkedj, mert utána nem túl nehéz elrontani mindent:D
2012. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszi :)

Csak bennem van, hogy vajon mikor lesz legkozelebb alkalmam enni a finomsagait, igy ez a het evidens erre a celra...

2012. aug. 26. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:
De jó lenne, ha a barátom e téren olyan lenne mint te:D Komolyan, sokkal könnyebb lenne az életem.
2012. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért? :)
2012. aug. 26. 19:36
 9/10 poiu ***** válasza:
Ezek jó tanácsok, egy dolgot tennék hozzá: dícsérd a nagyi főztjét! Ilyet még nem ettél stb. Ne turkáld, nézd ki, oszt vedd ki. Egyszerre keveset, de vegyél kétszer. (A legrosszabb az, amikor elkezdenek tukmálni az ősök, bocs, nem ez a legrosszabb, hanem amikor mentőt hívnak, mert atól félnek éhenhalsz :-) Mozogni tudsz, nem ? Van felvágandó fa télire? Kapálandó paradicsom? Sétálni való utca? Jól csinálod...
2012. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez az egy hét szerintem súlyban akkora változást nem tudna hozni, nem hiszem, hogy visszahíznál, vagy felszednél 10 kg-t.


Viszont a rossz étkezési szokásokba baromi könnyű visszarázódni! Ez olyan, mint amikor egy alkoholista nem iszik mondjuk 5 évig, de valamilyen ünnep alkalmából mégis iszik egy pohár pezsgőt nem a pezsgő alkoholtartalma lesz rá veszélyes, hanem az emlék, amit felszabadít.


Hihetetlen önkontroll kell a helyes táplálkozás megtartásához, ha az ember 20 vagy annál több évig helytelenül táplálkozott.

A kérdésedben is vhogy így írtad: de jó is volt este a töltött kâposzta tejföllel! Csak az a baj, hogy egy hét alatt bőven vissza lehet esni ezekbe a "jó időkbe"

A súlyod miatt ne aggódj, viszont azt javaslom, mindenképp legyél észnél és ne feltétlen egyél mindennap mindenből, illetve az adagokat ne túl bőségesre porciózd ki.

2012. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!