Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A stressz fogyaszt?

A stressz fogyaszt?

Figyelt kérdés
Most, hogy kezdődik az egyetem, tudom, hogy rengeteget fogok idegeskedni, az étkezéseim sem lesznek olyan rendszeresek, mint eddig voltak. Fogyni fogok? A stressz közvetlenül vezet fogyáshoz, vagy közvetve, azáltal, hogy csökken az étvágy?
2012. aug. 31. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
közvetve inkább... anyukám 1 hét alatt ledobott 8kg-ot, amikor meghalt apum :(
2012. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gyomorfekéély
2012. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olyan egyetem van, ami állandó stresszel jár... Max. a vizsgaidőszak stresszes, a többi nem igazán.

És... az egyetemisták is esznek, hidd el, méghozzá rendszeresen.


A stressz nem fogyaszt, csak akkor, ha az idegesség miatt csökken az étvágyad és kevesebbet eszel. Ha az a típus vagy, aki idegességében össze-vissza eszik, akkor kimondottan hízlal...

Egyébként hízáshoz vezet a rendszertelen evés is.

2012. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 poiu ***** válasza:
100%
A stressz hízlal, közvetve. A gyász fogyaszt :-(
2012. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát egy vizsgaidőszak alatt leadok általában 1-2 kilót.

De leginkább amiatt mert ideges vagyok, tanulok és elfelejtek enni...

2012. szept. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen egyetemes stresszelés szerintem nem igazán. Még vizsgaidőszakban se, mert csak ülsz otthon, nem mozogsz és eszel, mmert muszáj enni rendesen, hogy tanulni tudj. Én olyankor inkább felszedtem pár kilót.

Az olyan stressz fogyaszt, ami miatt nem tudsz enni, pl szerelmi bánat, gyász.

2012. szept. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazon a véleményen vagyok mint az előttem szóló.
2012. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kétféle stressz van. Az egyik, ha úgy általános dolgokon stresszelek, a közérzetem nem jó, ilyenkor inkább hízok, mert mindig az ételhez nyúlok sajnos.

Amikor egy konkrét dolog miatt ér a hatás, pl vizsga előtt, akkor viszont csak arra tudok gondolni, eszemben sincs, hogy egyek valamit, ilyenkor mindig fogyok pár kilót.

2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!