Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehetne kb 30 kilótól...

Mivel lehetne kb 30 kilótól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok,23 éves,és közel 100 kg,a 162 cm-emhez. Tudom,hogy nagyon sok,és nem is értem,hogy hízhattam 2 hónap alatt kb 20 kg-t,/pedig amúgy se voltam valami vékony/,de most már nagyon szeretnék változtatni rajta.
2012. szept. 5. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
hat ha erosen elhataroztad h fogyni akarsz akkor el kell hagyni a lisztes cukros kajakat, direkt szenhidratot elkellene torolni az etrendbol és egeszseges szenhidrat kell helyette ha nagyon muszaj pl huvelyesek, burgonya, rizs..de ezekbol csínjával, de meg mindig jobb mint a kenyér chips..stb..minel tobb fehérjét enni, az épiti az izmokat, sok rostot zoldseg es gyumolcs formajaban..gyal megneziumos dusitott vizet, gyogyteakat, és spotolj olyat ami neked jol esik, de legyen mindennap valamilyen fajta mozgas, en igy fogytam fel ev alatt 105kilorol 84kgra.
2012. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én kettő éve kezdtem megváltoztatni az életmódomat, melynek része volt a táplálkozás megváltoztatása is. Az alábbiakban csak bemásolom azt az étrendet, amelyen én is éltem (élek), és az ügyvéd barátomnak jegyeztem le. Megjegyzem már Ő is fogyott, de csak 9 kilogrammot.


Szóval az alábbiakban van a másolat:

______________________________________________________


Bevezetés:

Ezen étrend a korábban tanultak és a saját tapasztalatok felhasználásával készült, alapvetően lakto-vegetariánus étrendnek is nevezik, azaz a növényi étrendet tejtermékek bevonásával egészítettem ki, így kevésbé kell figyelni az összeállításra – konkrétan arra, hogy tápegészt fogyasszunk. Ha gondolod, ritkán baromfi húsokból készült ételekkel is kiegészítheted, de nem fontos, mert az összeállított étrend szerint is tápegészhez fogsz jutni.


Fontos még, hogy a megbomlott sav-bázis egyensúlyodat ( A túlsúly és a húsfogyasztás savasodást eredményez !) rendszeresen lúgos kémhatású ásványvíz fogyasztással javítsd (pl. Mohai Ágnes, vagy Parádi víz, Füredi Lúgos, stb). E fontos szempontnak megfelelően lett összeállítva az alábbi étrend is. A konyhasó (NaCl) fogyasztást is vissza kell fogni, amennyiben ez nehezen megy, lehet kapni káliumos sót. (KCl)


Az édesítőszerek közül a kristálycukrot ki kell zárnod, ehelyett az üzletekben kaphatóak közül használj valamilyet. Mivel a szakirodalom sok eltérő álláspontot tartalmaz ezek károsságáról, vagy nem károsságáról, ezért azt tudom ajánlani, hogy az édesítőszereket az alapanyagukra figyelemmel rendszeresen cserélgetni kell. Jelenleg 4 fő alapanyaggal lehet kapni édesítőszereket: Szaharin, Na-ciklamát, Aceszulfám-K, Aszpartam. A Na-ciklamát folyékony változatát lehet főzéshez használni, mert ez hő hatására sem veszít az édességéből. Újdonság a stevia és a szukralóza, az ismertetők alapján talán ezek válnak be a legjobban.


Cél:

A szív- és érrendszeri problémák kialakulása lehetőségének csökkentése, a kockázat minimalizálása. De ezen túlmenően a szervezet pszichoszomatikus állapota is lényegesen javulni fog, különösen ha a mozgásra is szánsz energiát. Magyarán: ép testben ép lélek.


Kockázati elemek:

- Stressz

- Túlsúly

- Dohányzás

- Mozgás szegény életmód

Az alábbi étrenddel a túlsúlyt, így az egyik kockázati tényezőt lehet lényegesen csökkenteni, viszont a mozgást mással nem tudjuk pótolni, ez rajtad áll. Érdemes néha gyalog bemenni az irodába, és onnan haza, bár az lenne az igazi, ha a mozgás pulzusszám emelkedést is okozna (legalább napi fél óra izzasztó mozgás), de a séta is mindenképpen hasznos.

___________________________________________________________________________


Reggeli:


- Zöld tea, vegyes virágmézzel (ez a legértékesebb mézféle)


- Műzli ( 2 evőkanál zabpehely, 1 evőkanál rozspehely, 1 evőkanál árpapehely, 3 evőkanál búzacsíra, 1 evőkanál búzakorpa, egy teáskanál lenmag-pehely, fél teáskanál szezámmag, pár szem dió, 1 teáskanál nyers napraforgómag, 1 teáskanál héj nélküli tökmag, 1 teáskanál őrölt mák) , natúr joghurtban, kefírben, vagy tejben áztatva. Érdemes a keveréket csak közvetlenül a fogyasztás előtt beáztatni, hogy a magok kemények maradjanak, így késztetve a fogakat is intenzív rágásra. Ha ez nem megy, előző este is be lehet áztatni. (Ha például hétvégén bűnözni támad kedved, akkor nyugodtan fogyassz mást, ritkán lazíthatsz a gyeplőn. Azt is megteheted, ha már unod a natúr ízeket, hogy veszel cukormentes gyümölcs joghurtokat, és azzal ízesíted a műzlit.)



10 órai


- Csalán tea forrázat 1 bögre (méregtelenít és vízhajtó hatású)


- 1-2 kocka csokoládé – magas kakaótartalmúból (ami legalább 70 %-os), és 2 db alma, vagy más lúgosító gyümölcs (eper, szilva, szőlő)



Ebéd


- Sárgarépa, spárga, kelbimbó, paraj, káposzta, saláta, vöröskáposzta, kelvirág, burgonya, tök, csicsóka, zöldbab, köles, hajdina, ezekből készült levesek és második fogások. (Ezekből az alapanyagokból a neten érdemes olyan recepteket keresned, amelyek az ízlésednek a leginkább megfelelnek. Egyáltalán nem arról van szó, hogy ezeket csak natúr, pusztán párolva kell fogyasztani, hanem igenis, az ízlésünknek leginkább tetsző ételeket kell elkészíteni. Mi például rendszeresen fogyasztunk hajdina fasírtot, tök fasírtot, cukkíni fasírtot, sárgaborsó fasírtot, sárgarépa pörköltet, stb. barnarizs, vagy burgonya körettel.

Ezek a felsorolt alapanyagok lúgosítanak, de azért az elején ritkábban, később pedig már – legalább 3 hónap múlva – gyakrabban lehet más növényi alapanyagot is használni, olyanokat is, amelyek savasítanak. )

- Húsmentes tésztafélék is beleilleszthetőek ide

A mennyiségre vonatkozóan az elején érdemes, de nem feltétlenül kötelező betartani a japán 80 %-os szabályt, azaz a teltségérzet előtt abba kell hagyni az étkezést.



Uzsonna – 15 óra körül


- 2 db Ham-let szelet (puffasztott gabonaszelet) vagy 1 db műzli szelet


Vacsora (17-18 óra körül)


- Saláta (görög saláta, sopszka saláta, cézár saláta, stb.) bőséges sajttal, lehetőség szerint fokhagymával és hagymával megspékelve. Érdemes a sajtokat is felváltva használni (tehát trappista, eidami, parmezán, ementáli, juhsajt, juhtúró, kecskesajt, stb.)

A salátákból mindig bőségesen eszek, tehát a 80 %-os szabályt nem tartom be.

----

Törekedni kell arra, hogy télen lehetőség szerint idény zöldségeket használjunk, tehát ilyenkor nem a fentiekben írt salátákat állítom össze, hanem például az alábbit:

1 kis fej cékla

1 kis fej fekete retek

1 kis fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

1 kisebb sárgarépa

2 levél vöröskáposzta

Mivel ez ízre nem túl finom saláta, ezért valami öntettel lehet ízesíteni.

-----


- Hetente legalább háromszor friss élesztőt is érdemes fogyasztani (1/4 élesztőt)

- Naponta 1-2 dl száraz vörösbor


Eredményeim:


Kiinduló testtömeg: 103 kg.

Fél év alatt 20 kg fogyás, további fél év alatt 10 kg fogyás 73-74 kg-ra. Jelenleg stabilan, huzamosabb ideje 77 kg körül mozgok, de már jó ideje mennyiségi korlátozás nélkül fogyasztok mindent a laktovegetariánus étrenden belül.

A vércukor szint 2,5 hónap alatt a mért 8,5-ről 5 alá esett.

A vérnyomás a 150/110-ről 110/70-re mérséklődött.


Zárszó:


Nem tartom jónak a kampányszerű étrenddel történő fogyást, mert az általában nem jelent tartósságot, azaz ha a kampány véget ér, elindul a súly fölfelé. Sokkal inkább előnyösnek tartom azt, ha nem kampányban, hanem hosszú éveken, évtizedeken keresztül fenntartható programban gondolkodunk, amely még alapjául szolgálhat egy állóképesség javulásnak is.

2012. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!