Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elérni azt, hogy...

Hogyan lehet elérni azt, hogy koplalás után NE a dupláját hízzam vissza, hanem max. Annyit, amennyi lement?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, hogy koplalás után a szervezet őrült módon tartalékol és a duplája is visszajöhet annak, mint ami lement.


Ez törvényszerű?


Mit kell ahhoz tenni, hogy ne legyen így?

És csak max. annyi jöjjön vissza, ami a koplalással lement?


Talán már a leírásból érzitek:

igen, ez a kérdés nem kifejezetten "fogyókúrával" kapcsolatos, csak úgy gondoltam, hogy az egészség rovaton belül kevesebben találnák meg.


Nem fogyózom.

Nem önként koplalok.


Egy szájsebészeti műtét után vagyok, egy hétig csak pépest ehetek.

Próbálok "rendesen" étkezni, hogy minél kevesebbet veszítsek a súlyomból, de étvágyam sincs nagyon.


Az elmúlt hónapokban életmódot váltottam, elértem az ideális súlyomat. Nem igazán van már miből leadnom, hízni viszont nem nagyon szeretnék (az utolsó pár kiló borzasztó nehezen ment le).


Mire figyeljek oda, amikortól már újra ehetek?


Ha ugyanarra az egészséges étkezésre állok vissza, amivel a súlyomat tartottam, akkor nem kell tartanom attól, hogy több szalad fel?


(persze az egészségem a legfontosabb)


Lehet, hogy a kérdésem butaság, de ha így is van, kérlek, legyetek kegyesek, és csak finoman tudassátok!


Köszönöm! :)


2012. szept. 14. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez sajnos törvényszerű. Ha koplalsz, és utána normálisan eszel, visszahízol, sokszor többet is. Ilyen a szervezet.
2012. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" ugyanarra az egészséges étkezésre állok vissza, amivel a súlyomat tartottam"


Jól látod. Koplalás után tény, hogy a szervezet gyorsabban felszedi a lement kilókat, de be fog állni újra a normáli segyensúly, szóval ne aggódj emiatt!

Csak ne kezdj zabálni őrülten, mert akkor tényleg felugorhat több is.

Jobbulást!

2012. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A zabálást egy ideje már meg tudom állni.

2012. szept. 14. 13:17
 4/8 poiu ***** válasza:
Senki sem érti, hogyan emlékezik a test az előző súlyára (talán a leptin?). De visszahízni nem törvényszerű. A legtöbben ott rontják el, hogy nagyon lecsökknetik a kalóriát, folyton éheznek és aztán szakad a gát. Ha sok zöldséget és fehérjét eszel nem hízol vissza.
2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez az egész nem törvényszerű. Én is lefogytam betegség miatt egyszer (semmi súlyos, csak egy csúnya hányós vírus). Nekem tök nehezen jött vissza, ami lement, direkt figyeltem, hogy egyek rendesen, mert összeszűkült a gyomrom, és alig bírtam leerőltetni pár falatot.
2012. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egy hét azért nem akkora idő. Szerintem max 1 kg mehet le. Azért próbálj meg enni. Naponta többször keveset. Szerintem 1-2 nap és jobb lesz és könnyebb. Én szájsebészet után gyümölcsleveket ittam és levest, krumplipürét egy kis szétcincált húsival stb. ettem. Valamiket azért próbálj eszegetni. Pl lereszelt alma, répa, vagy banán stb. Jobbulást!
2012. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem torvenyszeru, hogy koplalni fogsz. Ha naponta megiszol egy banan-eper-zsiros tej turmixot meg akar hizhatsz is :)


Persze ne ezen elj, de esetleg szerezz be egy jo turmixgepet (ha meg nincs) es parolt brokkoli/repe/salata/akarmi leturmixolod es megiszod. Vagy barmit, amit anyukad megfoz, bele a turmixba (esetleg egy kis vizet hozzaadsz) es ihatod. Nem fogsz koplalni es talan fogyni sem.


Esetleg beszerezhetsz valami feherjeport, hogy a napi feherje meglegyen, mert ugye rantotthust meg sulcsirket nehez a turmixba gyomoszolni :)


Jobbulast!

2012. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazatok volt!


Hamarabb is gyógyult (ma már darabos is lecsúszott), és csak 1 kiló ment le, ami akár még normál ingadozásnak is vehető. :)


Utolsó!

Ilyenkor a tej tilos, de a zöldségturmixok csúsztak. :)

2012. szept. 17. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!