Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon rossz igy a mai napom,...

Nagyon rossz igy a mai napom, vagy azért nem kell idegeskednem?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy vendégségben vagyunk, és csupa olyan étel van ami extra hizlaló, és nincs kifogás enni viszont kellett. Szóval délelött megettem egy ( házi ) kicsi süteményes tanyér nagyságú lángost, kevés tejföllel, sajttal. Aztán ettem a keksz tekercsböl, olyan 6 -8 db ot, egészen picikék, olyan mintha ilyen nagyobb kolbászdarabka lenne (csak hogy tudjatok viszonyitani,hogy mennyit is ehettem ) szóval ilyen kis falatka az egész... Lényeg, hogy azért nem tömtem tele vele magam. Az elöbb pedig, kb egy fél orája, kész lett a sertés pörkölt, abbol ettem pár kocka husit egy merökanálnyi krumplival, szinte semmi zafttal. Ma már tutira nem eszek, mert nem zabáltam ugyan tele magam, de nem szoktam ilyen egészségtelen kajákat enni. Ja, és el ne felejtsem, reggel ide én futva jöttem, kb 10 - 11 km, 75 perc futás volt, az órám szerint 1200 kalóriát égettem el vele. Mennyire rossz ahogy ma ettem? Vagy ne idegeskedjek ezen?
2012. szept. 16. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, főleg, hogy még csomót futottál is :) Ha holnaptól rendesen kajálsz, nem lesz semmi gond.
2012. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt! Remelem ugy lesz :) Nem erzem amugy veszesen soknak amit ettem, csak nem vagyok ehez a fajta etelhez szokva, mert en mar ket eve egyalltalan nem eszem zsiros, cukros, lisztes eteleket, cukrot, lisztet pedig egyalltalan nem, es nem is mertem sokat enni, nehogy gyomorrontasom legyen.
2012. szept. 16. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem jó kaják dieta idejen, de egy ilyen naptól nem fogsz elhízni, ráadásul sokat kompenzáltál a futással. Holnap állj vissza a szokásos etrendedre, es nem lesz semmi gond. Szóval a válaszom, nem kell idegeskedned.
2012. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt!
2012. szept. 16. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha néha befigyel 1-1 ilyen eset, az egyáltalán (...de, így írják) nem befolyásolja a fogyókúrát, ha amúgy rendesen betartod, és nem mondjuk minden második nap szippant be egy kötelező sütievős vendégség, vagy ellenállhatatlan sörözés, ilyesmi. Sőt, ha napokig ott vendégeskedtél volna, és minden reggel-este szalonnás fehérkenyér lett volna tejföllel, meg süti, de utána ugyanúgy folytatod a diétát, akkor se történt volna semmi. A hízás-fogyás szerintem hosszabb folyamat annál, hogy ilyen eseti dolgok befolyásolják.


Ráadásul én olyanról is hallottam, hogy vannak az ún. "csalónapok", ami azt jelenti, hogy ha a fogyózás közben beiktatódik 1-1 olyan nap, mikor olyat is eszel amit nem szoktál, az felgyorsíthatja a fogyást! Ez persze nem azt jelenti, hogy oké akkor reggelire vajasmézes fehérkenyér, ebédre pizza és tejbegríz, este körömpörkölt+sör, de mondjuk ha 2 saláta közt megeszel egy jégkrémet vagy ilyesmi. Az ilyen napok optimális gyakoriságát egyes testi paraméterek határozzák meg. Itt van link:

[link]

[link]


Az már más kérdés, hogy ha 2 éve teljesen kizártad az étrendenből a cukort és lisztet, akkor megfájdulhat a hasad.. Bár nem értek hozzá, de nem vagyok biztos benne, hogy egészséges az ilyen alapdolgokat teljesen kizárni. Nekem ez kicsit ijesztőnek hangzik. Nyilván aki fogyózik, az kerüli ezeket, meg mondjuk ha örökre kizárom a francia krémest meg a smack-levest, azt nem fogja kóhiányolni a szervezetem, de ezek elég alapdolgok. Najó, nem akrok észt osztani, lehet hogy te is sokkal jobban otthon vagy a témában, mint én, csak nekem ijesztő, ennyi.

2012. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"kóhiányolni"=hiányolni

bocsi

2012. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt!

Cukrot teljesen kizartam ket eve, igen, csak edesitöt hasznalok mindenhez. A lisztet is, ill a feher lisztet, es teljes kiörlesüt is csak keveset eszek, de azert vannak tk pekaruk az ertendemben, mert ugya valamilyen szinten arra is szüksege van a szervezetnek, mar akarhogyis hizlal. Olyan ertelemben zartam ki ezeket a dolgokat, hogy pl. nem eszem sütemenyt, csak nagyon nagyon ritka alkalmakkor, es kevest. Zsiros dolgokat, mint a pörkölt, a langos, stb... soha nem szoktam enni, ezert feltem, hogy megfekszi a gyomrom. Mert egyebkent olyan a barati kör, hogy nem szeretjük nagyon a fogos kajakat, csak ez konkretan egeszen mas csapat volt, akikkel együtt föztünk, es nem akartam bunko lenni, meg nem akartam hogy felreertsek, hogy miert nem eszek a föztjükböl. Nem lett amugy semmi gond :) Finom volt a kaja, de nem kene azert minden nap, söt :) Egyebkent nem veletlen, hogy ennyire kerülöm ket eve a nehez kajakat, nagyon sokat fogytam le, betegesen köver voltam, es nem akarok meghizni.

2012. szept. 17. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!