Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez sok? Túl hizlaló?

Ez sok? Túl hizlaló?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges vagyok. egy bögre kakaó, cukor helyett mézzel és zsírszegény tejjel, 5 korpáskeksz, 1 szelet mézes-mustáros kenyér, ja és ezen a kenyéren meg a kakaóba volt egy kis chili meg bors, aztán megettem egy szelet üres piritóst, aztán egy pohárba öntöttem felkockázott uborkát, kalifornia-paprikát, almát; aztán meg másfél alma, és egy túrórudi! A kenyér meg finomított lisztből.
2009. júl. 31. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez sok? Ez igazából minősíthetetlen: kevés, és ennek ellenére is hízlaló.


MEgnézted a kakó összetételét: tele van cukorral.

A méz szerinted miért édes? Mert cukor van benne, csak nem a finomított szemét cukor, ami pl a kakóban, de a szénhidráttartalma ugyanúgy cukor.

Kenyér diétában? Ez egy jó fajta diéta lehet, kis csokika nincs benne még esetleg? A kenyér finomított lisztből van, ami diétában sz*r. (most nem a teljes kiőrlésű kenyérre gondolok, de nyilván ha az lenne azt írtad volna)

A pirítós ugyanúgy kenyér alapú, tehát liszt. Attólmég h 2 percig pirul ugyanaz a liszt lesz benne.

Uborka, paprika, alma meg iylenek jók. Ezek egyedül. A zöldség + gyümölcs nagyon fontos, rostokat tartalmaznak. De nem két falatot kell enni belőlük hanem sokat, persze a gyümölcsökkel vigyázni azért mivel azokban is cukor van (gyümölcscukor).

A túrórudi finom, bűnözésnek belefér a diétában kis mennyiségben, bár persze abban is van cukor.


Ezekután gondold át újra h mennyire jó ez az étrend.

2009. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, megnéztem a kakaó összetételét, amit a cukrozott kakaó helyett használok.:P
2009. júl. 31. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
oké, akkor ízesítőanyagnak jó a holland(?) kakaó. De ez csak a jéghegy csúcsa volt!
2009. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tudom hogy a mézben is van cukor, csak nem olyan káros. Na, ha egész nap azt enném biztos káros lenne, de max egy kanálnyit ehettem egész nap. És gyümölcscukor van benne, ami nem emeli fel olyan hirtelen a vércukorszintet, ha tévedek, valaki javítson ki.
2009. júl. 31. 13:02
 5/8 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy diétázom, aztán tudom hogy a liszt hízlal, ezért is vagyok ideges, meg a rudi miatt, mert amúgy próbálom visszafogni magam, ami minden nap nagy kihívás - nekem legalább is!
2009. júl. 31. 13:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást, képzeld megpirított a kenyeret és nem változott át répává! :))
2009. júl. 31. 13:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezért írtam hogy ideges vagyok, és "anoním kitárulkoztam", hogy mekkora egy darab sz'r vagyok.
2009. júl. 31. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A méz szőlőcukor és gyümölcscukor, tehát félig igzad van, de nem ez a lényeg, mert számodra a cukor az cukor. Az egyedüli alkalom amikor az étrendben bármiylen cukornak is helye van az közvetlenül sporotlás után van, hogy az izmok leürült glikogénraktárait feltöltse. Egyéb esetekben a szervezek (legyen az bármilyen cukor!) a zsírba fogja elraktározni, mivel mást nem tud vele kezdeni.

Persze 1 kanál az nem sok, ízesítésnek belefér. De még mindig nem érted a lényeget. Az apróságokkal gond van ugyan, de a méz, a kakó, ez mind beleférne az étrendbe, ha emelett tökéletes lenne, megfelelően kiszámolt fehérje, szénhidrát, zsírbevitellel. Megfelelő időben elfogyasztva.Megfelelő folyadékbevitel, megfelelő vitaminbevitel. De ezek közül nálad semmi sincs rendben. Ez a táplálkozás amit te csinálsz még egy nem sportoló ember szintjén sem alkalmas a tested táplálására, és tökéletes út a betegséghez.

2009. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!