Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt elviselni?

Hogyan lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Kb. egy 2 hónapja fogyókúrázom. Nem drasztikus koplalással, csak odafigyelek arra, hogy mit eszek és mennyit. Eddig jól is haladok. DE úgy alakult a munkám, hogy több időt töltök otthon és egyszeren megőrülök a szüleim táplálkozási szokásaitól. Tudom, hogy korábban is így éltem/éltünk, de már nem tudom elviselni, hogy reggelire 3-4 szelet fehér kenyeret esznek, ebédre ma pl. hamburgert mert nem volt idő főzni. Tegnap az egész ház bűzlött az olajban sült bundáskenyértől. Talán az is zavar, hogy én ezekből nem ehetek, de az is, hogy miért kell nekik folyton ilyeneket enni... Anyukám vékony, nem hajlamos a hízásra, apukámtól örököltem a ,,rossz" géneket, ő eszik is kövér is, és nem is érdekli. Én meg bosszankodom, hogy ha egyedül élnék sokkal könnyebben betarthatnám az étrendemet és nem is sóvárognék annyit.
2012. szept. 26. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos azon nem változtathatsz, hogy a szüleid mit esznek. Legfeljebb kérd meg őket, hogy szellőztessenek, amikor sütnek. Gondolj arra, amikor sóvárogsz, hogy mennyi minden kárt okoznál magadnak, ha te is ilyet ennél, és az eddigi tetteid kárba mennének.
2012. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Önuralom kell hozzá, sok. Egyébként ha pár napig drasztikusan koplalsz, az segíthet. A harmadik napon ugyanis már inkább felkavarodik a gyomrod az olajszagtól, eszedbe sem jut, hogy de jó lenne egy kis bundáskenyér.

A szüleiddel meg el kell fogadni, hogy nem tudsz mit tenni: felnőtt emberek, úgy étkeznek, ahogy akarnak.

2012. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem sok közöd van, hogy ök mit esznek, arról meg nem tehetnek, hogy te diétázni akarsz, ne akarj beleszólni.

Inkább örülj, hogy ÖK nem eröltetik, hogy azt edd, amit ök - elvégre öket legalább annyira idegesitheti a te étrended, mint téged az övék.

Az meg, hogy "büzlött a ház a bundáskenyértöl" - eléggé primitiv megjegyzés, a legtöbb embernek ez nem büz, hanem finom étel illata.

2012. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is odafigyelek hogy mit mennyit eszek, mégis megeszem minden vasárnap reggel a bundás kenyeret. :) (165 cm és 51 kiló vagyok, arányos, átlagos, még hízhatnék is...)

Szerintem nem kell elhatárolódni ennyire bizonyos ételektől. Egy darab bundás kenyér tök belefér reggelre. Nem ötöt, hatot kell enni, csak egyet, amitől jól is laksz, plusz egy almát. Így nem vonod ki magad a családi evészetből, de nem is zabálod tele magad egészségtelen kajákkal. Szerintem a MÉRTÉKLETESSÉG a legfontosabb. És ha ezt betartod (3 bundás kenyér helyett csak 1) akkor nem lesz gáz. Többször egyél kevesebbet.


Persze a 3-4 szelet fehér kenyeret ne edd meg...


Én csak azt mondom, hogy egy kis bundi kenyér reggelre belefér. :) De te tudod...

2012. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De apukád legalább boldog. Lehet, hogy hamarabb lesz beteg, nem tesz jót az egészségének, de boldog. Mégiscsak koplalsz, mert vágysz a kajára, szóval valamit rosszul csinálsz.
2012. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyunk, viszonylag. Én anyummal élek és én is fogyózom, kb. 1 hónapja. És amikor anyum látja, hogy fáradtabb vagyok, esetleg sápadtabb, vagy szerinte már túl vékony, akkor elkezd nekem csokikat venni, csemegekolbászt stb., amiről tudja, hogy imádom. Mert szerinte azért vagyok rosszul, mert túl keveset eszem. :)

Na és persze nehezebb napokon (amiből hála a sulinak elég sok van) sikerül elcsábulnom. Örülj annak, hogy téged nem tömnek. :) Nekem sikerült lefogynom és azóta hála anyumnak és a sajnos nem túl erős akaraterőmnek, sikerült a nagyját vissza is szednem. (ugyanúgy sportoltam, egészségesen ettem, csak ugye az a fránya csoki...)

2012. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!