Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartás és gyümölcsevés?

Súlytartás és gyümölcsevés?

Figyelt kérdés
az világos, hogy a fogyás időszaka alatt nem ajánlott a sok gyümölcs a fruktóz miatt, de mi van akkor, ha már csak súlyt tartok? az egészséges életmódban megengedett, hogy sok gyümölcsöt ehessek? hosszú távra szeretnék váltani, de szükségem van a natúr kaják mellett valami édességre is, de azzal már tele van a hócipőm, hogy a gyümölcstől is óva intenek a cukortartalom miatt...
2012. szept. 29. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetnél gyümit? Nekem is tele van a hócipőm a fruktóztól rettegőkkel. Én minden nap eszem gyümölcsöt, több félét is. A gyümölcs egészséges és finom, bárki bármit állít. Soha senki nem hízott el az emberiség több ezer éves története során csak attól, hogy sok gyümölcsöt evett. Gyümölcsöt nemhogy nem szabad enni, hanem egyenesen kell fogyasztania annak, aki egészséges akar lenni!
2012. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak attól tartok, a mérték nálam más, mint az átlagembernél... azért is híztam el, mert rengeteget ettem, nem tudok mértéket tartani, szóval a kérdésemet is úgy értettem, hogy akár napi fél-1kg gyümölcs is mehetne-e? ilyenkor szokott beindulni a pampogás, hogy felesleges fruktózbevitel, meg az is cukor, a máj 50g fruktóznál többet nem tud feldolgozni, zsírbamegy, blabla... a banánnal és szőlővel szembeni ellenállásról nem is beszélve.
2012. szept. 29. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, én is rengeteg gyümölcsöt eszem, főleg ilyenkor, mikor szezonja van, nem híztam el tőle, bár én sose voltam még elhízva. Ha egyébként egészségesen táplálkozol és mozogsz, egy kiló gyümölcsöt is simán megehetsz szerintem, bár a banán szerintem se a legjobb válsztás, de a többi gyümölccsel nincs gond. A gyümölcs nagyon laktat, nem lehet olyan nagyon sokat enni belőle egyszerre. Sőt mondjuk a szőlő vagy a szilva, ha nagyon sokat eszel belőle meghajt, szóval gyümölccsel nem tudod halálra zabálni magad. A banán tényleg kivétel, mert az már majdnem olyan mint a burgonya, sok szénhidrát, kevés rost.
2012. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A banán meg a szölö tényleg problémás, ha kilószámra eszed, de más gyümölcsböl annyit nem lehet enni, hogy attól hizzál.
2012. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én napi 4-5 darab (nagy) almát is simán meg tudok enni, de így is fogytam. :)
2012. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha eres,szálkás hasfalat akarsz beszálkásítva,akkor abba nem fér bele a gyümölcs.

de átlag szinten mehet simán.

2012. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én meg már egy hete, hogy napi 10-12 almát eszem meg, és tudok emmelett is fogyni. Sőt! Na mit szólsz?
2012. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

rohadtul nem számít,hogy fogysz.

a lényeg,hogy testzsírt adsz-e le.

2012. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
10-12 alma naponta nekem a kánaán lenne... akkor nem vágyakoznék a tiltott csokik meg sütik után :D igazából nekem már csak a súlytartás a célom,de nem merem telezabálni magam még gyümölccsel se, mert belém ivódott a sok baljóslat a fruktózzal kapcsolatban :D
2012. okt. 6. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez butaság, az almában még a fruktóz is minimális! A banán meg szőlő az másabb, de hát tuti, hogy nem fogsz elhízni egyiktől sem. Engem (én vagyok a 12 almás :D) annyira eltelít a gyümölcs, hogy kibírnám napokig normális kaja nélkül. Hogy őszinte legyek én Paul McKenna módszerét, életmódját folytatom, amely sok "itteni tudós" serint nem jó, de hát mindenki a saját gondolata alapján éli az életét. Egyeltalán nem szigorúan csak az alap gondolatmenetet követem. Szerintem ez súlytartásra is tökéletes módszer. Ha hiszel valamiben akkor menni fog a fogyás is és a súlytartás is. Nekem azzal van meggyűlve a bajom, hogy minden fogyókúrázni vágyót rávezetik az evésre az emberek. Egyél reggel, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora; merthogy kiegyensúlyozottság, kell az energia egész napra és 6 után is enni kell mindenképp; reggel egyél inkább szénhidrátot... és épp, hogy meg nem szabják mit egyen az ember. Meg hogy így koplalás, meg úgy, ha csak napi 3x vagy kétszer eszek. Amire a szervezetemnek szüksége van azt kéri. Persze nem ilyen chipsek meg stb. csoki néha bejövős de csak 1-2 kocka, habár nem is kívánom ha tényleg sok gyümölcsöt eszek egy nap. Szóval összességében szerintem a gyümölcsöket ne került, sőt. Sok a vitamin bennük amelyek elverik az édesség utáni vágyadat is. Végezd a dolgod, foglald le magad, egyél mikor érzed, hogy kezdessz éhes lenni. Figyelj az evésre is, lassan egyél így megfelelő időben észreveszed, hogy már kezdessz jóllakni. Ne tv vagy számítógép előtt egyél, mert elvonja a figyelmed az evésről, és még a jóllakottságot sem veszed észre. Persze a sport sem felejtős, sőt! Amennyit csak az időd engedi. És én személyszerint egy intenzív edzés után abszolút nem vagyok éhes, sőt még jobban telítve érzem magam.
2012. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!