Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok embernek elvette az eszét...

Sok embernek elvette az eszét a diéta? Miért mondják egyes ételekre, hogy szemét?

Figyelt kérdés
A szemét, az ami a kukában van, nem az étel...
2012. okt. 9. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, most konkrétan mire gondolsz, de amit a legtöbb ember eszik, az tényleg "szemét".
2012. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy pl. a pogácsára azt mondják, hogy szemét kaja, meg a lecsóra...
2012. okt. 9. 20:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis sajtos pogácsa...de betolnék most párat.

Amúgy én is észrevettem már, h sok ember annyira akar vigyázni az alakjára, h már eszeveszett módon számolja a kalóriákat, egy kis darabka csokit sem mer megenni, mert azt hiszi h egyből felszed 10 kilót. Én ezt a millióféle fogyási technikának tudom be, hisz minden ember másképp akar fogyni, és nagyon be akarják tartani a szabályokat.

Én pl mindent megeszek amihez épp kedvem van, legyen az az általad említett pogácsa, vagy egy tábla csoki, esetleg 2 szelet torta, sütik, zsíros kaják, lisztes ételek stb. Egy nap max 3x eszek, de van h csak 2x, akkor viszont elég rendesen. Ezek mellett kickboxolok, és leadtam 7 kilót, úgy h azt ettem amit szerettem volna. Szerintem ez magért beszél. Nem számoltam semmi kalóriát, nem mentem át nyúlba, h csak zöldséget egyek, nem dobtam el a cukrot stb. Annyi h 1 kg-t nem 1 hét alatt dobtam le, hanem 2-3 hét alatt. De azóta is tartom a súlyom.

Amúgy a boltban tényleg sok szemetet kapni, de ez is személye válogatja, h ki mit mond annak. Én pl a "szemét" parizert is előszeretettel megeszem.

2012. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__3523250..

Ezzel telt be a pohár: szóval igazából az a kérdésem h holnap attól még ehetek e pl a bablevest pogácsával vagy ilyenkor inkább tisztítsam ki a szemeteket magamból?:D



Az életben nem tudnék a jó kajákra szemétként gondolni...

2012. okt. 9. 20:15
 5/17 anonim ***** válasza:

Hehe holnap után pont bablevest fogok én enni. :)

Nem kell őrülten ragaszkodni a diétához.

Én is most kicsit jobban odafigyelek arra, hogy mit eszem, fogytam is 1-1.5 hónap alatt bő 5kg-ot.

Ez az ütem bőven elég nekem. (Mondjuk most 2 hétig keveset mozogtam, mert volt egy bringás balesetem és be voltam kötözve.)


Megfelelő mozgás kell és mérsékelt evés. Nem kell semmiről lemondani. (Bizonyos ételek fogyasztását pedig teljesen elhagyni egyenes hülyeség. Csak zöldséget sem lehet enni folyamatosan pl.)


Én már előre azon kezdek aggódni, hogy most néha a napi 1500 kcal bevitele is nehéz néha, mert túl soknak érzem, nem vagyok éhes. (Persze ezt sem számolom őrült módon, sok esetben saccolok, vagy 1 kis csokit bele sem számolok. A lényeg, hogy összesen ne lépjek túl egy határt.)

2012. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akik így gondolkoznak, azoknak előbb-utóbb szépen be is fog dőlni a diétájuk, mert képtelenség "bűnözés" nélkül élni és ha ezt nem fogadják el, akkor elrúgják az egészet. Én is eszem mindent a diéta alatt, május óta 69-ről 56 kilóra fogytam, nekem ez az ütem teljesen megfelel, pedig biztosan lehetett volna gyorsabb is. Ettem én is mindent lasagnétól kezdve a tortáig, mindent, persze nem annyit, mint előtte.
2012. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem vannak szemét kategóriák, pl instant levesek, illetve minden instant cucc, parizer, virslifélék egy része, a csomagolt sütemények, cukrok, na a gumicukor meg végképp...

Bableves tök jó, pogácsát meg péksütiket én sem veszek ugyan, de azért nem dobnám a kukába, ha adnának. :)

2012. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Mert nagyon sok ember hatalmas jómódjában nem tudja, hogy mit csináljon. Én már annyira berágtam ezért, hogy nem is nagyon járok ide. Vannak egyesek, akiknek semmi se jó. Lassan már mindenki személyi edzőnek és fogyókúrás tanácsadónak érzi magát. Közben lövése sincs a dolgokról. Azt hiszi, hogy ha eleget olvas a témában akkor van joga ilyeneket kijelenteni. A régi öregek adtak volna olyan nyakast mindegyiknek egytől egyig, ha az ételt szemétnek nevezik, hogy nem győztek volna felkelni a földről.


Sok embernek meg kellene értenie, hogy ha ismeri saját testét, akkor lesz sikeres a fogyókúrája. Különbözőek vagyunk, nem lehet egyféle étrenddel mindenkit lefogyasztani.

2012. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Szerintem vannak szemét kategóriák, pl instant levesek, illetve minden instant cucc, parizer, virslifélék egy része, a csomagolt sütemények, cukrok, na a gumicukor meg végképp... "

Már miért lennének szemetek? A virsli pl.? Beleteszik a fel nem használt húst, hidd el, megeszed azt, csak más formában.

Érdekes módon a befőttek meg nem szemetek, pedig ott állnak a cukros lében...

2012. okt. 10. 08:59
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Miből készül a virsli?

Ma sertésből, csirkéből és pulykából készítik, legtöbbször rossz minőségű húsból, nyesedékből, bőrből, szalonnából, de még számos más adalékanyagot is rejthet, például szőlőcukrot, szentjánoskenyeret, guárgumit, maltodextrint, inulint, difoszfátot, folsavat, mustármaglisztet, L-karnitint, ízfokozókat, különféle stabilizátorokat, burgonyakeményítőt, rizslisztet, xantángumit és jeget (!), nem beszélve a tetemes mennyiségű szójáról, sóról és vízről - derül ki a tesztből.

Jó étvágyat!

2012. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!