Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az életvitelről? Szerintetek eredményes lehetek így alakformálásban/fogyásban?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az étrendemen nemigazán tudok változtatni. Otthon élek, szüleimmel. De lehetőségeinkhez mérten megpróbálunk egészségesen élni. Leírom h kb. miket eszek egy átlagos napon.

R: zabkása: 2 dl tejjel 1 dl vízzel + kb 65 g zabpehely

T: szendvics: rozskenyérből csirke/pulykasonkával, zöldségekkel (ma pl retekkel és kaliforniai paprikával)

E: kis adag leves, normál adag második: főzelékek, tésztafélék, krumpli, ritkán hús, akkor is baromfi inkább

V: fehérjeturmix 2 dl tejjel + vízzel

Azért eszünk keveset húst, mert nincs pénzünk rá. :( Eddig sokat ettünk tojást is, de már azt is a minimálisra kellett csökkentenünk.

No de a mozgás! Az sok, és kitartó is vagyok nagyon! Heti 5ször mozgok, 3szor szoktam súlyzózni, 2szer pedig futok a szabadban 45 percet. Közepes intenzitással.

A hasamon és a derekamon van csak felesleg, máshol nincs, kezeim-lábaim szép vékonyak, én olyan 4-5 kgra tippelek. Szerintetek le lehet adni ilyen életvitellel? Soha nem eszem tele magam, gyorskajákat, cukros üdítőket kerülöm. A teát is édesítővel iszom.



2012. okt. 11. 12:15
 1/9 A kérdező kommentje:
23 éves, 165 cm, 55 kg-os lány vagyok :)
2012. okt. 11. 12:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a zabkását nem cukorral édesíted, akkor jó. Igaz lehetne egy kicsit több hús benne, a főzeléknél meg jó ha nem rántásos/habarásos, hanem saját magával van sűrítve.

Amúgy ezt a haaaatttalmas felesleget :P ami neked van, simán tornával kellene ledobnod.

2012. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem nagy a felesleg, csak nem érzem jól magam így hogy mindig takargatni kell a nagy hasamat. :)

Sajna a főzelék az pont rántásos, habarásos, de a zabkásában semmi cukor nincs! :)

2012. okt. 11. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy azt hiszed, ti mekkorát spóroltok azzal, hogy nem húst, hanem moslék felvágottat esztek. Akkor elárulom, hogy a csirkemell sonkából a nagyon gagyi kilója 1600 Ft-ról indul akciós áron! Ennyiért a drágább helyeken is veszel 1 kg tiszta csirkemell filét! Ráadásul az 1 kg felvágottadban lesz jóindulattal 20-30% csirkehús, a többi pedig szemét! Igazából most dobáljátok ki a pénzt az ablakon. A zabkását, ugyan nem lesz annyira ütősen finom, de ha csak vízzel készíted el, akkor máris sokkal egészségesebb és sokkal olcsóbb is, mert a tejnek is horror ára van a vízhez képest! Még ha ásványvizet veszel is, fele annyiból meg tudod úszni simán és nem viszel be tejcukrot és tejzsírt, ami sokat dobna az alakodon is! Mindenki azért vesz sz*r minőségű alapanyagokat és ételeket, mert azok látszólag olcsóbbak. Valójában pont ők vannak átb*szva, de mint az állat és még örülnek is maguknak, hogy mennyivel olcsóbban megveszik a sz*rt, mint a hülye barom, aki "drágábban" veszi a tiszta húst például! Fent volt a példám: te veszel 1 kg csirkemell sonkát 1.600 Ft-ért 20-30% hústartalommal, ha szerencséd van, én pedig veszek 1.400-1.500 Ft-ért 1 kg színtiszta csirkemell filét, amiben nincs más, csak hús! Tessék tudatosan vásárolni és nem engedni, hogy az áruházak és az élelmiszeripar mondják meg, hogy neked mi kell!
2012. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát kedves negyedik csak 1 kiló sonka két héttel tovább tart mint egy kiló csirkemell, ami egy családnak kb 1 nap

Egyébként szerintem jó ez az étrend én is ilyesmit követek, csak én magamnak főzök és általában minden napra jut egy kis hús ebédre is. Szerintem eredményes lesz bár én nem hiszem hogy 55 kilósan fogynod kéne

2012. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves ötödik, itt kell elgondolkozni azon, hogy a mennyiség vagy a minőség számít. Úgy látom te már eldöntötted. Másrészt a csirkemellet is el lehet készíteni úgy, hogy 1kg akár 2-3 napra is elég a családnak. Persze nem minden étkezésre kell azt enni. Mindenki maga dönt.
2012. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hűű, hát az a 2 árva szelet csirkemell sonka (200 ft, egész héten ebből csinálom a szendvicseimet) szerintem nem szemét. Tény, a valós hústartalma 66%, ami nem 100%, ez igaz.

Szemét az, amit a kukába teszünk. Nem az étel. Csirkemellet imádjuk, 1 kg 1 étkezés a családunknak. Persze, lehetne 3 napig is enni, de akkor mindenki hangyaadag húst, meg királyadag köretet enne. Annak viszont nincs értelme.

2012. okt. 11. 19:51
 8/9 A kérdező kommentje:
De abban viszont nagy igazság van, hogy vízzel is lehet készíteni a zabkását. Sőt, a fehérjeturmixot is.
2012. okt. 11. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, itt megint a tudatosságra hívnám fel a figyelmet. Tehát gondolom nem 8-an vagytok a családban (nem tudom) csak egy átlagos 4 tagú családnak egy étkezésre kicsit sokallom az 1kg csirkemellet. Akkor ott rohadt nagy zabálások vannak, ami pont oda vezet, hogy itt kell kérdezgetned, hogy mit tegyél... 50 gr. fehérje 4 átlagembernek egy étkezésre fejenként, nem gyenge mutatvány... És még csak lefelé kerekítettem. 20% fehérjetartalommal számoltam, a legtöbb kalóriatáblázat által megadott 24% helyett. Lényegében megeszitek, de nem hasznosítjátok mindet. Szerintem durván a felét esetleg. Ezt hívom pazarlásnak, pénzkidobásnak stb... Ahogy tetszik. Én csak tippet adtam, nem kell megfogadni. Edd nyugodtan a felvágottat, nekem nem ártasz vele. És hivatalosan junk food-nak azaz silány, szemét kajának nevezik az ilyen élelmiszer ipari hulladékokat, amit te eszel és rendes ételnek hívsz. Nem én találtam ki. És igazad van, pontosan a kukába való.
2012. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!