Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát javasolnátok...

Milyen fogyókúrát javasolnátok egy csóró egyetemista lánynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon megköszönném ha tudnátok bármiféle tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy hogyan fogyjak/szépüljek.


Nagyon sokáig rocker voltam kicsit mindig is hiú, de amióta stílust váltottam a szépérzékem is jobban megnőtt.

Az egy dolog, hogy ruhatár váltás ( csak szépen lassan pénzhiány miatt) de úgy érzem, a teljes váltáshoz le kellene fogynom minimum 10 kg-ot, de ha nagyon őszinte szeretnék lenni még 15 is beleférne.


160 cm vagyok és ehhez lassacskán 67 kg párosul. Kimondani is borzasztó, nem is gyakran hangoztatom.


Mivel nagyon csóri vagyok ( alig 10 ezer forintból élek havonta, munka most van folyamatban eddig nem volt álláslehetőség) így légyszíves személyi edzőt, ilyen olya konditermet/ foglalkozást vagy szépészeti kezelést ne ajánljatok mert nem tudnám finanszírozni. :(


Amire viszont vevő lennék:


-tippekre tanácsokra, praktikákra amiket meg lehet valósítani

-fogyókúra/diéta fajták, ételek amiket énis eltudnék készíteni.


Mennyit fussak, sportoljak? Inkább reggel, vagy este? Miket egyek és mennyit? Többször egy nap csak kevesebbet vagy kevesebb étkezés legyen? Mennyi zöldség/ gyümölcs legyen az étrendemben?


Tudom, hogy hosszúra nyúlt, és tényleg várom és köszönöm szépen a tanácsokat, ötleteket. Elfogadok sztorikat is, hogy nektek, hogy sikerült, hogyan váltottatok életmódot, mennyi idő múlva szoktátok meg, stb.


:)



2012. okt. 15. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, hát 10ezer forint tényleg kevés... Én ha minden szaron spórolok, elsétálok olyan helyekre ahol olcsóbb a kaja, 5ezer forintom mindig elfogy egy héten.... mondjuk nem is járok haza, csak 3 hetente, és a busz is drága.


Lássuk csak. Milyen gyakran jársz haza? Most milyen egy napi étrended?


Én az egyetem mögötti futópályán futok esténként, de a városban is lehet, csak engem zavar, hogy kerülgetni kell az embereket. Ha van rá lehetőség, szerintem mindenképpen reggel menj.


Fehér kenyér helyett vegyél teljes kiőrlésűt. Én mindig azt csinálom, hogy veszek egy egész kenyeret, és a negyede úgyis megmarad mire lejárna, tehát lefagyasztom.


Mikor mész haza, mondd anyudnak, hogy csirkemellet csináljon párolt zöldséggel. Gondolom a visszaútra is szokott pakolni. Rakass vele 3 napnyi adagot, mert eláll addig. És akkor 3 napra már megvan a fehérje.


Amik olcsón kijönnek kaják:


- zabkása reggelire - 100ml víz, 200ml tej, 50g zabpehely (1 doboz, 1,5%os tartós tej max 150 ft; 1 csomag zabpehely kb 200 ft, és elég 10 evésre minimum... én mindig reszelek bele egy egész almát, így nem is kell édesítenem semmivel.

2012. okt. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, véletlenül elküldtem, de folytatni akartam még:


- zöldborsófőzelék ebédre - 10g keményítő, 100ml tej, 250ml víz, 250g zöldborsó (fél kilós zöldborsó max 300ft, két evésre elég, és azért van ebben is sok fehérje).


- vacsira túró... valamivel ízesítheted.... mondjuk összekeversz egy fél túrót egy cukormentes gyümölcsjoghurttal.


- étkezések között valami gyümölcs


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Természetesen ha még nincs is lehetőség mindig teljes kiőrlésű cuccokat venni, a cukrot hagyd el teljesen. Szerintem ha azt nem eszel többet, és heti 4x futsz egy fél órát, már a pluszkilók fele lemegy. De inkább jobb lenne életmódot váltani, amennyire engedi a pénztárcád.

2012. okt. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem olyan iszonyat nagy túlsúly. Minden másnap fuss vagy ugrókötelezz 20 percet és csinálj 20-40 felülést (eleinte részletekben), mindegy milyen időpontban, de a felülések után vagy a futás előtt nyújts is kicsit. Az étrendnél pedig csak arra vigyázz, hogy ne nassolj, délután már ne egyél tészta félét, cukros cuccokat, inkább párizsit, virslit, tojást pl. káposztasalátával (édesítővel, joghurttal vagy sovány tejföllel készítsd), kenyér nélkül. Nekem kedvenc vacsim volt a két virsli sok savanyúkáposztával és nagyon hatott. Nasinak délután már csak körte és pár kocka 85%-os csoki fér bele. Most sütőtök szezon van, azt is ehetsz nyugodtan.
2012. okt. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Szex????

:-)

(Csóró pasi 93kg )

2012. okt. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A teljesség igénye nélkül néhány olcsó dolog: natúr joghurt, kefír, idénygyümölcs, répa, káposzta, retek, hagymafélék, fagyasztott zöldségek is kiadósak, lencse, sárgaborsó, bab, tojás, túró, (zsírszegény fajtából kb 80 Ft/adag kijön) zabpehely. Csirkecomb kb 500 Ft/kg körül akciósan, jól beosztható, olcsóbb mint a párizsi, virsli és nem zsírt, hanem fehérjét tartalmaz zömében. Máj is olcsó. Ha van lehetőséged mindig főzz nagyobb adagot és fagyaszd le kiporciózva! Tonhal, még ha konzerv is nagyon jó, lehetőleg ne olajban, hanem lében.
2012. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Nyugodtan eheted ugyanazt mint eddig, csak kevesebbet.


Csinálj fekvőtámaszt, felülést, guggolást és azokat amiket tesiórán is csináltál. Mindennap egy félórát. Ha nem izzadsz meg, akkor nem csinálod elég intenzíven és csak időpocséklás.


Az első hetekben elég ennyi, ne akarj nagy változtatást csinálni az életviteledben, mert úgysem fog sikerülni

2012. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Csóró egyetemistaként voltam a legkarcsúbb. :)


Az lenne a lényeg, hogy minél természetesebb módon építsd be az életmódodba a mozgást.

Olyan módon, hogy akkor se hagyj fel vele, ha jön a vizsgaidőszak, vagy jobban lehűl a levegő.


A gyaloglást ajánlom.

Annak idején én is a bérleten spóroltam. Mindenhova gyalog mentem. Nagyon hasznos.

Így neked is több pénzed maradna egészséges táplálékra.


Fent már elhangzott, én csak megerősítem:


A zabkása kiváló reggeli. Egy csomag nálam úgy másfél hétig tart ki (200 Ft), 4 evőkanállal teszek a lábosba. Tej helyett csk vízzel is készítheted. Egy almával édesítve nagyon finom.


Ez kb. 3-4 órára elég energialöketet ad.


Csirkének nem csak a melle ehető, bármelyik része megteszi, csak a bőrét hanyagold.


Tonhalkonzerv (in Brine - saját levében). A legolcsóbb is megteszi, kb. 200 Ft. Sovány sajtkrémmel kikevered, bele zölség (paradicsom, uborka) - remek uzsonna.


Túró, natúr joghurt, kefír.

Korpovit keksz 300, nem kell egyben bevágni, csak 3-4 kekszet alkalmanként.


Abonett kenyér helyett, de nem snackként fogyasztva. 1 csomagnak elégnek kell lennie egy hétre, ha a reggelit zabkásával váltod ki (230/zacskó).


Óriási tévedés, hogy az egészséges életmód/ diétás étrend drágább, mint a normál.


Amit el kell felejtened:

-alkohol (gondolom nehéz lesz - iszonyú sok kalóriát tartalmaz)

-kávé cukorral - ha muszáj innod, idd cukor nélkül, vagy nyírfacukorral. Ez utóbbi nagyon drága (700/fél kiló), de igazi cukor íze van és ha csak kávéba teszed, kiadós.

-energiaital

-cukrozott löttyök (rostos levek, üdítők)

-chips, rágcsák, pizza és egyéb gyorskaják

2012. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én szoktam enni:


reggeli:

zabkása fahéjjal, gyümölccsel (készítheted vízzel is, nem kell feltétlenül tejjel, én is vízzel készítem)

teljes örlésű tönkölybúza kenyér zöldségekkel (nagyon kiadós és isteni az íze, én nagyon mádom)


tízórai/uzsonna:

gyümölcs, joghurt, olajos mag


ebéd:

valamilyen zöldségleves + főtt burgonya, rizs, durumtészta, halkonzerv, halfilé (ha találok akciósan)


vacsora:

az ebéd maradéka :)

2012. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, most már van némi elképzelésem, hogy mit és hogyan :)


Nagyon kedvesek vagytok, hogy segítettetek :)


Néhány hozzászólásra reagálva:


Sajnos anyukám meghalt 5 éve ezért most apámmal és a barátnőjével élek, és bejárós vagyok. Mint haogyan általában lenni szokott apám barátnője nem az az aranyos rendes kis háziasszony, utál engem többször ki is nyilvánította a lakásban körülbelül kuss a nevem. Főzni nem enged ( saját alapanyagokból sem) mert egyből megy a telefon apámnak valami kusza történetről, hogy én milyen finnyás vagyok, nem tetszik amit ő főz stb. És ez igaz is. ( csakhogy egy példát említsek a tejberizsben a kása ROPOGÓS, rakott krumpli alatt tenyérnyi víz, hagymát, fűszereket nagyon sosem használ). Nagyon úgy néz i, hogy félévtől diákhitelt veszek fel ( kivéve ha most ez az állás sikerül és lesz hosszútávú jól fizető munkám) és felmegyek a városba lakni. Apa sajnos egy vitában sem hisz nekem, a nő már tervezi, hogy az anyját az én szobámba költözteti, tehát eléggé ki akarja tenni a szűröm.


Egy másik válaszolónak, aki a szexet említette meg: köszönöm szépen normális és kiegyensúlyozott a nemi életem a párommal így a csábító ajánlatodat nem fogadhatom el :)


Alkoholt nagyon-nagyon ritkán fogyasztok, nem vagyok egy bulizós alkat. Ezen kívül nem kávézom, nem dohányzom, se energiaital, az édesség már inkább káros, mert pénzhiány ( és időhiány miatt) két óra között legtöbbször csak 1 pékárut vagy egy túró rudit eszek, de megiszok naponta 2-3 liter vizet ( mást nem nagyon iszok) minimum.


Megpróbálom megfogadni és betartani a tanácsaitokat köszönöm még egyszer és természetesen jöhetnek még válaszok :)

2012. okt. 16. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!