Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék örömmel tükörbe...

Szeretnék örömmel tükörbe nézni.16 éves vagyok. Nem arányos a testemen az eloszlás. Szeretnék fogyni és tenni ellen. Bevált praktikák/tippek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már úgy érzem, hogy kövér vagyok. Tudom, hogy ennél lehetne még rosszabb..! Nos 158cm vagyok és most 60-62kg.. nem jo arány.

A fenekem és a combom ami a leges-legjobban zavar. Rangsorban ezután a hasam jön :/

Kis városban élek így extra nagy lehetőségeim nincsenek sportolást tekintve...

Alapjában véve meg vagyok magammal elégedve néhány téren, de most ez már egy jó ideje nagyon zavar..

Remélem tudtuk segíteni.


2012. okt. 18. 09:39
 1/4 anonim válasza:
Figyelj oda az étkezésre , a nasikat és az üditőket zárd ki , és menny el konditerembe ! És ott majd segítenek vegyél egy bérletet és kérj meg valami hozzá értőt , hogy írjon neked edzés tervet !
2012. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a te korodban (sőt, egész középiskola alatt) tök depressziós voltam és utáltam magamat, mert fölszedtem kb. 15 kilót...Borzalmasan éreztem magam. Aztán lassacskán sikerült lefogynom, először 65 kilóra, aztán 63...De még mindig elégedetlen voltam, úgyhogy nyár közepén elhatároztam magam és szigorúan odafigyeltem arra, h mit eszek.


Egy hét alatt átlagosan 0,5 kilót sikerült fogynom.


164 cm vagyok, 61-62-ről indultam, most vagyok 55 kg. És zsírból ment le :)


Kaja: szénhidrátot (kenyér, krumpli, rizs, süti) csak max ebédig eszem (15 óráig tuti megebédelek), de csak keveset. A kenyér teljes kiőrlésű kenyér.


Naponta 5-6x eszem kicsiket, uzsonna tízórai gyümölcs vagy kefir , vacsira saláta főtt husival (főtt csirkecomb, kacsanyak, stb.) vagy még több kefir (nagyon szeretem) vagy túró vagy tojás (sülve-főve, mindegy).


Minden nap min. 3 liter vizet megiszok, heti 5 alkalommal legalább 1 órás intenzív séta.



Egy hét alatt ne akarj szembetűnő eredményt, legyen inkább 2 hét. Mérlegeld magad és MÉRD A CENTIKET. Ha a kilókban nem is lesz változás, centikben mindenképp.


És mindenképp egyél fehérjét (husi, túró), zöldséget, gyümölcsöt, magvakat (pár szem mogyoró, dió), szénhidrátot is, de mértékkel.


Ha tortát eszem, az a reggelim. Ha kávé mellé majd megőrülök egy sütiért, akkor is csak egy kockát eszem. Ha üdítőt iszok, cukormenteset, vagy cukrosból 1 decit fél liter helyett.


Persze a lángost,sült krumplit, tepertőt meg a panírozott és olajos vackokat el lehet felejteni. Ha mégis fasírt van otthon ebédre, akkor egyél meg 3 helyett 1 darabot és egyél hozzá savanyúságot.

2012. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még annyi, hogy nem kell konditerembe járni (egyrészt drága, másrészt írtad, hogy nincsenek a környéken túl nagy lehetőségek). Tempós gyaloglás, de ha szeretsz kocogni, az is nagyon jó mozgás!


Otthon meg csinálhatsz tornagyakorlatokat, de ne ugrabugrálj és kapkodj, hanem kitartott mozgásokat csinálj. Felülés helyett hasprést, fekvőtámaszt lassabban, guggolást lassabban, kitörést lassabban. Ha kicsit lassabb tempóval csinálod, sokkal nehezebb és jobban meg is dolgoztat! ;)

2012. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokra épülő válaszod, kedves utolsó :)

Ezekhez mérten fogok kezdeni magammal valamit..:)

2012. okt. 20. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!