Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Annyira túlettem magam, hogy...

Annyira túlettem magam, hogy iszonyúan fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel ettem egy tál müzlit (egy fél tálba zab, kukoricapehely, csokismüzli, 2 szem szőlő felöntve vízzel), tízóraira ittam egy kakaót, és most ebédre... ettem 2 tál jó meleg húslevest és vagy 3 nagy tányér zöldséges, húsos tarhonyát. Közben könyvet olvastam itthon egyedül, és egyszerűen nem bírtam megállni, hogy ne egyek, még ha már szétpukkadok is,annyira finom! Utálok itthon lenni, mert itt hétvégén anya mindig nagyon finomakat főz. Annyira tele vagyok, hogy össze van szorulva a torkom (most már egy fél óra eltelt azóta, végre gyorsan elmosogattam az edényeket, és eljöttem az asztaltól), azóta kutymorog a hasam, és iszonyúan fáj, nem tudom mi segítene. Nyilván holnapra elmúlik, de borzasztóan utálom ezt. Inkább hánynám ki az egészet! Tegnap alig ettem valamit, mert nem volt rá időm, úgyhogy mára totál össze volt szűkülve a gyomrom. Képtelen vagyok magam hánytatni, mert túl erős hozzá a gyomrom. Nem vagyok hányós típus. Már azzal is próbálkoztam régen, hogy gyógyszert kaptam be gyorsan és ittam rá alkoholt, hátha az meghánytat... De inkább magát a túlevést magát szeretném megszüntetni. Valaki tipp?

2012. okt. 20. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy nagyot sétálni, vagy bringázni, futni, esetleg állj neki takarítani, a mozgás ilyenkor segíthet, plusz vegyél be egy Bilagitot, vagy más, valamilyen emésztést serkentő gyógyszert, este pedig ne egyél semmit, legfeljebb egy joghurtot, vagy almát.
2012. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig ez van? Minden kajánál? Mert akkor betegség lesz. Meg nem mondom a nevét, a lényege, hogy nem érzékeled, hogy mennyi kaja van a gyomrodban és addig eszel míg ki nem hányod, vagy míg vissza nem jön ez az érzet, mivel ez lehet szakaszos is.
2012. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát többször megesik... ez tény. pedig azért többnyire normálisan eszem. de van amikor kicsit nem figyelek oda, és jóval többet eszem, mint amennyi indokolt lenne, olyankor utána mindig nagyon rosszul vagyok. néha visszaöklendezem a kaját, de nem jön ki, csak "visszalátogat" vagy nem tudom hogy írjam... sose tudom mennyi kajára van szükségem, csak eszek és ha megunom, rájövök, hogy sok volt
2012. okt. 21. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyet utoljára a befogadott kiscicámnál láttam. Valaki kirakta az utcára kölök korában, 1 hét után befogadtam és ilyen cicáknál szokott az lenni, hogy addig esznek míg ki nem hányják. Már majdnem 2 éves és mindig ugyan ez van, hogy kihányja ha sokat rakok oda. Mérd ki a kajádat és akkor nem tudsz sokat enni, persze csak ha nem mersz egy újabb adaggal :)
2012. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz... én kb. 1-1,5 éve küzdök túlevéssel (fogyóztam előtte, eléggé drasztikusan)

Én is sokszor eszem, pedig nem is vagyok éhes. Meg akarom ezt szüntetni, és meg is fogom. :) A lényeg, hogy határozd el.


Volt egy idő, amikor mindent lemértem mérlegen (súlytartón is, meg előtte fogyikor is). Nagyon durva volt, súlytartó étrendnél is mértem, hogy pl. 80 gramm barnakenyér, 20 gramm sajt, 80 gramm zöldség, stb. Így mindig ugyanazokat az adagokat ettem (tehát sem túl keveset egyszer, sem túl sokat). Ekkor nem jártam el mekizni, étterembe, sehová sem szinte, mert féltem, hogy hízok... és szinte csak otthon kajáltam.


Nekem bejött: a falatok közt mindig iszok, így gyorsabban tele leszek.

Tudom, milyen jó érzés tele lenni... ez pszichológia. A fogyi miatt (vagy kevés kaja miatt, vagy szimpla éhségérzet miatt) hiányzik a kaja... normális, hogy a korgó gyomor után már azt is akarod érezni, hogy tele legyél. vagy egy drasztikus fogyi/kajamegvonás eredménye is lehet...

Vigyázz vele, nehogy bulémia legyen belőle. Én van, hogy meghánytatom magam: elrettent, mennyi kaja fér a gyomromba, és rossz érzéssel tölt el, hogy ennyi mindent magamba "pakolta,", és belegondolok, mennyi idő ezt megemészteni a gyomromnak...


Meg gondolj bele: túlterheled nemcsak a gyomrod, a májad a többi szerveid is. Én ezekbe szoktam belegondolni.

Segíthet:

- eddz, mert edzés előtt ha sokat eszel, nem tudsz edzeni -> ez visszatart, hogy sokat egyél

- azért is eddz, mert edzés után tuti nem akarod teletömni a hasad (szerotonin termelődik, ez pl. az édesség utáni vágyat is csökkenti) meg a ledolgozott kcalokat csak nem akarod "visszakapni" :))

- csinálj mást, ha ennél: tanulj, játssz, netezz...


tudom, k*rvaszar, mikor körülötted van a sok kaja... néha rohadtnehéz megállni. :( KITARTÁST! ;)

2012. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt mondtad hogy kihánynád, addig nyomd le az ujjadat a torkodba amíg nem jön a hányinger,majd hányd ki az összes kaját(100% hogy beválik
2016. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!