Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le? Adtok...

Hogyan fogyhatnék le? Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. 160 centi vagyok, és kb 64 kg.


Sosem voltam sovány, mindig a plusz 5-10 kg kategória voltam, de szerencsés alkatom van, így eloszlik rajtam a felesleg. Ezért sosem mondták azt rám mások, hogy kövér vagy elhízott lennék, csak ilyeneket, hogy "van rajta mit fogni... van rajta egy kis felesleg... csinos, de nem sovány".


2 éve elkezdtem sportolni, zumbázom heti 1-3 alkalom között. Most heti 2-re fogok visszaállni. Elég intenzíven nyomom, szóval ott egy óra alatt elégetek min. 6-700 kalóriát. Más sport sajnos nem érdekel, nem szeretnék mást csinálni ezen kívül.


Az étkezésem változatos. Sajnos a nem-fogyi-barát kajákat eszem főleg - húsok körettel, viszonylag kevés gyümölcs és zöldség. És valami édesség minden nap - rettentő édessszájú vagyok. Sajnos étkezések között szoktam kicsit nassolni, és igyekszem betartani, hogy 6 után már nem eszek, de nem mindig jön össze.

Az lenne a fő kérdésem, hogy hogyan kellene összeállítanom az étrendem?


A kenyeret el tudnám hagyni, ha azon múlna, és talán a köreteket is, bár elég kreatívan és sokat kellene akkor főznöm (van egy férjem, aki hízókúrán van, elég finnyás is, főzni nem tud XD, így neki hús+köret étrend van), magamnak pedig külön zöldségeseket kellene készítenem...


Azt hiszem a legnagyobb baj, hogy a cukrot nem tudom kiiktatni az étrendemből. Italok közül is cukrosakat iszom (bár főleg energiaszegény szörpöt, amiben nem sok kalória van), meg elég sokat teázom, azt is cukrosan (az édesítőszertől irtózom, mert nagyon rákkeltő hatású). Emellé igyekszem meginni napi 8 dc - 1 l vizet, de nem mindig sikerül, mert nem szeretem magában a vizet.


A kérdésem: hogy tudnék ilyen paraméterekkel lefogyni? Tudnátok-e támpontokat adni, hogy mit kövessek? Olyan diéta kellene nekem, ami enged eleget enni (ha állandóan éhes vagyok, nagyon morcos tudok lenni), és amiben nem kell megvonnom magamtól a cukrot, mert akkor is bekattanok. Mit csináljak másként? Mit javasoltok, mit és mennyit egyek és mikor? Mozgásban változtassak még valamit?


Előre is köszönöm, ha gondolkodtok velem hangosan :)


2012. okt. 29. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez viccnek is rossz!

Nuku változtatás nélkül ne várd, hogy sikerül!


"Olyan diéta kellene nekem, ami enged eleget enni"


Ez nem lehetetlen.

DE a szemét kaják kiiktatása nélkül nem fog menni.


Csak úgy valósítható meg, ha egészséges, tápláló ételekből állítod össze a menüdet. Kevés zsír, kevesebb szénhidrát, elegendő fehérje, kevesebb kalória -> az általad kedvelt ételek rengeteg szénhidrátot, zsírt és kalóriát tartalmaznak.


"amiben nem kell megvonnom magamtól a cukrot, mert akkor is bekattanok"


Pont azért kattansz be, mert cukrot eszel.

Ha megválsz tőle, akkor egy idő után nem fogod kívánni és nem is kattansz be.


A fokozatos átálláshoz a nyírfacukrot tudom ajánlani. Nem olyan vacak az íze, mint a többi édesítőnek. Aki nem elég érzékeny, észre sem veszi, hogy nem hagyományos kristálycukorral édesít.


Hátránya, hogy borzasztó drága, kétszer is meggondolod, hogy mibe tedd. Ráadásul, nagyobb mennyiségben meghajthat.


Ha esetleg mégis szeretnél változni és ezért hajlandó vagy változtatni is,

akkor olvasmányként ezt a blogot ajánlom, itt mindenre választ kapsz:

[link]

2012. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem nincs rajtad felesleg.

De ha volna, akkor se tudnál úgy fogyni, hogy sok cukor, sok cukros üdítő, sok édesség mert te azt szereted, és nehogy már változtatni kelljen, de sportolni se, mert te csak zumba.

Nem akarsz változtatni semmin, mitől változna a tested?

De ismét mondom: Nincs súlyproblémád.

2012. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" Olyan diéta kellene nekem, ami enged eleget enni ....., és amiben nem kell megvonnom magamtól a cukrot "


no comment

2012. okt. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért a cukrosból valamennyit próbálj visszavenni.Akkor ne vond meg teljesen, de kevesebbet egyél belőle, és ne délután este, hanem reggel, illetve délelőtt.Ha nem tudsz lemondani a köretről, akkor felét helyettesítsd csak zöldséggel.Egy idő után, mikor eredménye lesz nem is kivánod a sok köretet egyre több zöldséget raksz a tányérodra.Mert rájössz, hogy tovább tart a telítettségérzet(nálam legalábbis így volt, ha köretet ettem akkor 3 óra mulva kutakodtam a hűtőbe, zöldség után pedig figyelmeztetem magam, hogy már letelt 4 óra, valamit enni kell.)

Én erősen szénhidrátfüggő voltam, minden nap lecsúszott a csoki, meg a tészta és kenyér, most pedig már 1 hónapja nem nyúltam csokihoz se, tésztát se ettem, a kenyér helyett pedig teljes kiörlésűt eszek.

2012. okt. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok az emberrel, de tényleg. Ha valaki tanácsot kér fogyás miatt, akkor biztos tele van önbizalommal és hű de jól érzi magát a bőrében. Ja és persze az akaratereje is biztos csillagos ötös - ezért nem tud lefogyni 20 éve. Más se hiányzik neki, mint hogy undokoskodjatok vele.


Az utolsó válaszolónak köszönöm, hogy értelmes hangnemben válaszolt, és pláne hogy még jókat is mondott. Ez eddig pl eszembe sem jutott, hogy kombinálni kellene a zöldséget a hússal és a körettel. Valahogy nekem ezek eddig külön voltak a fejemben - vagy hús+köret, vagy saláta, vagy zöldséges főzelék stb. De remek ötlet, meg fogom ezt próbálni. Feltankolok zöldségekből, és mindig fogok párolni, és köretnek is tenni a kaja mellé.


A többieknek is köszönöm a válaszokat, mert hasznosak, de a hangnemet nem köszönöm. Tudom, hogy sok mindent nem csinálok jól az étkezésemben, és talán nem is vártam mást ezzel a kérdéssel, csak hogy 1-2 ember megbiztasson, hogy meg lehet csinálni, hajrá, kevesebb cukor, nincs nassolás.


Na mindegy, majd megoldom valahogy. Behozom a zöldségeket, igyekszem minimálisra venni a cukrot, és lehet, heti 2 helyett 3 Zumbát is beiktatok. Amúgy oktató vagyok, szóval nem kispályásként nyomom a Zumbát. Bugyiig összeizzadom magam, és tényleg elégetek 700 kalóriát. Nekem nem kell emellé más. Csak meg kellene emelnem az adagot belőle.

2012. okt. 30. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:

én 50 kg-ot fogytam! saját magamtól és senkitől nem kértem segítséget! az internetet böngésztem és nagyjából tisztában voltam milyen ételeket kellene, hogy egyek. meg mindig mozogtam is. lemondások nélkül nincsen siker!

4 év alatt adtam le!

a teát pedig simán(no cukor,no édesítő no citromlé stb) iszom! meg lehet szokni. érzem az aromáját. nem kell a cukorral elnyomni. amúgy meg a nád és nyírfacukort ajánlom a kristálycukor helyett ami igazi méreg!!

2012. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A nád- meg a nyírfacukor miért jobb, mint a kristály? Kevesebb benne a kalória, vagy szimplán csak egészségesebb?

Azt már tudom, hogy sokkalta drágább XD

2012. okt. 30. 11:58
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es: mióta diétázol, és milyen eredményeid vannak? Hol tartasz most?

Leírod nekem, miket szoktál enni és mikor, hogyan? Hátha kedvet kapok a diétádhoz :)

2012. okt. 30. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, a nyírfacukor egészségesebb és 40 %-kal kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a hagyományos (répa)cukor.


Egyik válaszoló sem volt kifejezetten offenzív.

Csak rávilágítottunk arra, hogy erőfeszítések nélkül nem fog menni.

Ha nem így lenne, nem is lenne kövér ember a világon.

Ezt neked is el kell fogadnod.


Ott a mankó az első hozzászólásban.

Olvass!

Hadd ne kopizzunk már be mindent!

Még menüt is találsz ott.


Ha 27 éves létedre már 20 éve nem tudsz lefogyni (amit kétlek), nem lesz könnyű dolgod.


Én az utolsó öt évet leszámítva, mindig vékony voltam, így könnyebb volt visszatérnem oda.


Áprilisban elhatároztam, hogy ebből elég.


Bújtam a netet, elolvastam többek közt a linkelt blogot.

Meg a www.lifetilt.blog.hu -t is.

Ez utóbbi nagyon kiakasztott, de azért ebből is rengeteg ötletet merítettem.


Megreformáltam az étrendem (főleg a shapeshifter alapján), mozgásba fogtam (neked ez már adott a zumbával, csak az étrended a bibi), és nagyon szépen fokozatosan leadtam 12 kilót. 3 hónapja tartom is a súlyom.


28 vagyok és én voltam az 1. hozzászóló.

2012. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nádcukor


Általában bioboltokban kapható valódi nádcukor, ami nem keverendő össze a nagykristályosra szárított, melaszos finomított cukrokkal. Úgy készül, hogy a megtisztított cukornádat kipréselik, és a kapott léből gőzzel készítenek granulátumot. Mivel nem finomítják, említésre méltó mennyiségben tartalmaz B-vitaminokat, valamint a cukornádból származó ásványi anyagokat.


Nyírfacukor


Más néven xilit vagy xylitol. Leggyakrabban kukoricarostból vagy nyírfakéregből állítják elő. Cukoralkoholnak minősül, így csak kis része szívódik fel, ezért nem terheli az inzulinháztartást. Glikémiás indexe minössze 7, szemben a kristálycukor 68-as GI-jével. A cukorhoz hasonlóan használható, könnyen oldódik, viszont mivel nem táplálja a gombákat, élesztős tészták elkészítéséhez nem alkalmas. Az egyetlen hátránya, hogy cukoralkohol lévén hasmenést okozhat, ha túl sokat használunk belőle.


Méz


Technikailag ez is cukor, ám teljesen természetes. Bár édesebb a cukornál, lassabban szívódik fel, glikémiás indexe fajtától függően fele a cukorénak. A natúr méz rengeteg tápanyagot tartalmaz, enzimjei egyedülálló táplálékká teszik. Hő hatására viszont az enzimek - valamint a tápanyagok egy része - elbomlanak, így nyersen hasznos igazán.

2012. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!