Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha helyben futok, az ugyanolya...

Ha helyben futok, az ugyanolyan hatásos, mintha normálisan futnék? Túl hideg van ahhoz, hogy kimenjek (persze amíg lehet, megyek), kondiba nem tudok menni. Szerintetek? Vagy akkor hogy csináljam?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem nem olyan..messze van olyan..helyben futás bemelegítésnek jó másnak nem
2012. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és télen akkor hogy tudom megoldani? gondolom a szobabicikli is messze nem olyan hatásos:S
2012. okt. 31. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Szobabicikli is jobb a semminél.
2012. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
harisnya vékony nadrág melegítő két póló pulcsi sapka az utak azért általában tiszták sokan futnak télen is én is megtudtam oldani miután esett a hó és tök hideg volt. Eddig a hátsóudvarban futottam most már a városban a tisztább utakon. Vagy csinálj pár órás fittness dvdket
2012. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szobabicaj teljesen okés, ugyan az a mozgás, csak a kerekek nem visznek előre. A helyben futás semmit sem ér viszont, mert az más mozgás, nincsen erőkifejtés.
2012. okt. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat:)
2012. okt. 31. 16:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Jahm, lehet futni hidegben, már akinek bírja a szervezete...
2012. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hát még a hideget lehet hogy elviselem/megoldom, csak tök hamar sötétedik.. mire hazaérek, már indulhatnék el futni :S

mondjuk most még szünetben okés, csak jövő héttől

2012. nov. 1. 19:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ugróköteles intervallum edzéssel oldom meg a kardiót, ha nagyon nem akarok kimenni a hidegbe futni.
2012. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A helyben futás - persze annak intenzitásától is függ - közel nem olyan hatékony, mint a futás. Ráadásul még fokozottabban fenn áll a izom- illetve szalag-sérülés veszélye. A másik fontos tény, hogy a lesavasodás, ha kellő erőbedobással csinálod, kb. 5 perc után jelentkezik/jelentkezhet és akkor futni sem fogsz kimenni.

A szobakerékpár egy teljesen másfajta mozgásforma. Nem helyettesíti a futást, bár kardióra nagyon jó, de ehhez 30-45 percet kell tekerned, legalább 100 fordulat/perc-en, a pulzusod-átlag- 140 legyen.

A hideg nem lehet akadály a futásnál. Hőségben és ónos esőben nem lehet kint futni. A hőség rendkívül megterheli a szívet, az ónos eső pedig balesetet okozhat. 'De! Hidegben rétegesen, kizárólag futó ruházatban menj futni! A füleid, kezeid se fázzanak, amikor meg befejezted, akkor azonnal fel kell venned még egy melegebb felsőt. Ha sötétben félsz futni, akkor, ha valóban szeretnéd ezt a mozgásformát csinálni, menj olyan helyre, ahol többen futnak, ahol van világítás!

Kívánom Neked, hogy sokat és jól fuss, akár hidegben is. 5-6 perc után már abszolút nem fogsz fázni.

További szuper hétvégét!

Üdv.: Rea

2012. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!