Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 eves lany vagyok,154cm es...

13 eves lany vagyok,154cm es 57 kg. Nagyon kovernek erzem magam 7 kilot szeretnek fogyni! :s Szerintetek kb hany kilonak kene lennem?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem 40 kilónak MINIMUM kell lenned. A fiúk miatt ne fogyj. Ha ezt szeretnéd sportolj és rendesen egyél, esetleg egy étrend szerint és ne egyél 6 után. Szerintem 48 kiló az nálad normális. Ez egy picit sok, de ha ezen stresszelsz többet árt a stressz mint az hogy pár kiló felesleg van rajtad.
2012. nov. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Sajnos a percentilis érték alapján túlsúlyosnak számítasz.

A veled azonos korú gyerekek 75-90 %-nál nagyobb súlyt cipelsz.


Érdemes lenne elmennetek a háziorvosodhoz és tanácsot kérni.

Beutalót dietetikushoz.


Amit te is megtehetsz (életmódváltás senkinek sem árt):


Kerüld ezeket illetve csak mértékkel edd (~heti egyszer):

-cukros üdítők, rostos levek (szintén hozzáadott cukrot tartalmaznak)

-péksütemények

-mindenféle nasi (cukorkák, csoki, gumicukor, torta, sütemény)

-cukros műzlik

-sós rágcsák (chips, ropi)


Sertés, marha helyett -> inkább szárnyast egyél (csirke, pulyka)

Tésztaköret és krumpli (főtt, sült) helyett -> inkább barna rizs vagy zöldségköret.

Lehetőleg ne egyél mindenhez kenyeret (ha mégis eszel, akkor teljes kiőrlésűt vagy extrudáltat - Abonett).

Kész gyümölcsjoghurt helyett egyél natúr joghurtot gyümölccsel.

Ha lehet válaszd a soványabb sajtokat.


Emellett mozgás, mozgás, mozgás!

Futás, úszás, bicikli, gyaloglás, tánc, görkori... bármi, csak rendszeresen végezd.


Ha így teszel, akkor nem hízol tovább és amikor legközelebb nősz pár centit, akkor jó eséllyel is fog tűnni a mostani felesleg, de lehet, hogy már előbb lemegy, ha betartod a fentieket.


Viszont a háziorvost ne hagyjátok ki!


[link]

2012. nov. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként jól érzed, 50 körül számítana a súlyod átlagosnak.
2012. nov. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 154cm vagyok 14/L és 48kg :) és az nem átlagos :/ picit sok .. fogyni szeretník legalább 4kg-t :)
2013. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!