Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most aztán mitévő legyek?...

Most aztán mitévő legyek? Kérlek olvasd el!

Figyelt kérdés

Stressz miatt híztam 10-12 kilót ( az idegességemet evéssel vezettem le,sok evéssel...:( ) Most nekiálltam fogyókúrázni,de valahogy nem állok készen rá,4 nap után feladom,ettől mégjobban bestresszelek hogy "á mi a francér csinálod úgyse fogsz lefogyni!" :( És ezért megint evéssel vezetem le. úgy fáj hogy körülöttem mindenki vékony és szép én meg annyit tettem ezér hogy lefogyjak és erre tessék..majdnem minden nap sírok,mások meg egész nap esznek(fél évvel ezelőtt volt egy 22 kilós fogyásom 72-ről 50-re és 160-161 cm magas vagyok) Szinte ki sem tudtam élvezni hogy vékony vagyok,szép bármit felvehetek és van önbizalmam...most megint ott tartok hogy nullának érzem magam,L-XL es pólókat hordok hogy takargatni tudjam..(S-es körül volt a méretem) Nagyon szeretnék visszafogyni,sportolni de nincs elég akaraterőm,valami mindig visszahúz..elegem van ebből.Minden napom nagyon rossz emiatt..Van valami ötlet hogy hogyan szerezzek motivációt? Régebben még akkoris lementem edzeni ha a hátam közepére nem kívántam,és inkább a temetésemre mentem volna,de akkor ott volt az hogy "jó most az alakom nehogy inkább megcsinálom,túlleszek rajta,ahoz túl sokat szenvedtem vele) Valakivel volt már ilyen? Mit tehetnék?:(

16/Lány



2012. nov. 8. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

shapeshifter.blog.hu

2012. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt a blogot ismerem.Sajnos nekem nincs erre ennyi időm :(
2012. nov. 8. 20:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Semmi baj, hidd el nekem! Lehet, hogy holnap megváltozik a fejedben valami és rögtön motivált leszel. Nekem így szokott eljönni a fejemben a változás, egyik napról a másikra.

Vegyél egy nagy levegőt! Próbálj megnyugodni egy picikét!

Egyszer már elérted a célodat, gondolj kérlek erre! Egyszer ugrálj valami videóra csak 20 percet, már az is valamennyi változást hoz, mert érzed, hogy ismét elkezdted az első lépést. Menni fog, hiszen már bizonyítottál magadnak! Közhely, de nagyon igaz, hogy mindig elkezdeni a legnehezebb. Hajrá!

2012. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fogadd el a tényt: az hogy hízunk és fogyunk egy teljesen természetes dolog.Mindenki változik.A lényeg hogy szeresd önmagad, mert mások nem attól fognak szeretni hogy mennyire nézel ki jól.

A diétával kapcsolatban: a legtarthatóbb diéta a keleti étrend, gondolok itt kínára és japánra.Rengeteg zöldség és teljes kiőrlésű cucc megspékelve egy adag gyümölccsel.Ez életmód váltás és nem diéta, erre van szükséged.Ha diétázol és abba kell hagynod mert megvan a célsúly el fogsz veszni és visszaszeded a súlyod újra vagy rosszabb: anorexia.

Ha véglegesen életmódot váltasz az eredményed is végleges lesz.Ne add fel, nekem sikerült 100+ ról 65 re lemenni (ami az én magasságomhoz képest kevés egy picit) szimpla akaraterővel és egészséges étrenddel(10 hónapja vegetáriánus vagyok, 2 hónapja vegan, de ha nem is vagy az, ugyan úgy fogyhatsz, de sokat segít az akaraterő növelésében, én már undorodom a túl cukros kajáktól is :]).

2012. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy írtatok kedvesek vagytok! Van itthon futópadunk azon szoktam edzeni intervallt egy órán át.Utolsó: garatulálok a fogyásodhoz nagyon ügyes vagy! Kicsit megpróbálom elterelni a gondolatomat erről,mintha nemis csinálnám.Szerintetek 2 hónap alatt leadható? :/
2012. nov. 8. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:

lehet, hogy te tragédiának fogod fel, hogy 60 kilós lettél de képzeld(csak hogy adjak motivációt) én 108 kg-ról fogytam le 4 év alatt 58-ra! lány vagyok és szintén 160 cm...szóval te azt a 10 kilót simán lefogod dobni.

én is szeretnék még 4-5 kg-ot de már nem tudok!

2012. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi hogy irtál! Rettentő ügyes vagy,gratulálok! :) remélem így lesz ahogy mondtad...tarts 1-2 töltőnapot és az utolsó kilók is lemennek hidd el!
2012. nov. 9. 22:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Először is: gratulálok a fogyásodhoz.


Másodszor: mi a stressz oka? Barátok, pasiügy? Suli? Tanulás? Családi gondok? Tudod, pontosan mi az ok, vagy több is lehet? Ezt kéne kideríteni (ha nem tudod pontosan) ha tudod, akkor próbáld megszüntetni. Megkérdezhetem, mi az? Írj nyugodtan privát üzit, ha tudok, segítek.


Harmadszor: ne tarts otthon csokit, chipset, ropit, ilyesmit. Egészséges nassokból csak egy keveset tarts otthon: aszalt gyümi, natúr mogyi. Ezekből sem ajánlatos sokat enni, de jobbak, mint az előzőek.

Amit tarts otthon: rengeteg zöldség, és alacsony kcal tartalmú gyümi (ha lehet, banán, szőlő ne legyen) és répát rágcsálj, vagy almát, ha rád tör az ehetnék.

Most nézem a korod: 16 vagy, akkor a szüleiddel laksz, na kérd meg anyud, hogy ne vegyen neked csokit stb, meg próbáljon egészségesen főzni. Legyen pl. mindig saláta a hús mellé ebédkor, és pl. szüleid ehetik a rizst/krumplit, te meg eszed a húst salátával. Nem sok idő összedobni egy egészséges salit (öntet ne legyen, max natúr joghurtos/kefires, de ne majonézes!)


Negyedszer: sokszor evéssel vezetjük le a stresszt, de unalmunkban is eszünk. Próbálj meg mást csinálni! Takaríts (ha valami undorítót pucolsz, sztem elmegy az étvágyad), menj sétálni, legyél barátokkal, vagy a családoddal.


Ötödször: egyszer végigcsináltad. Ha most vágnál bele életedben először a diétába, azt mondanám, oké tényleg kell a motiváció!! De egyszer végigcsináltad, mint ahogy én is: te is tudod, mennyire baromi nehéz az elején! Utána könnyebb lesz. Mindig az első pár nap (hét) a nehéz, utána hozzászoksz, hozzászoksz hogy nincs sok cukor, hozzászoksz a zöldségekhez, és a zöldségeket meg a lédús gyümiket fogod szeretni, és nem az agyoncukrozott-agyonzsírozott dolgokat.


Most én is visszahíztam picit, próbálok fogyizni, nekem is így megy kb mint neked, hogy eszem 4-5 napig egészségesen majd bezabálok egészségtelen, szemét kajából...

És azt vettem észre, hogy a 4-5. nap mikor egészségeset eszem, a zöldséget meg a magvas zsömit kívánom! Nem is kellett a chips... csak a magvas zsömle ízét akartam érezni :)) csak mindig elrontottam... EDDIG! De most én is eltökéltem, hogy igenis, egészségesen fogok enni!


Sőt, az se egy rossz cél, ha kitűződ magad elé: egészségesen eszem! Mert akkor lemennek a kilók, alapból. És nem leszel pattanásos (sok chips, sós mogyi stb miatt) nem leszel édességfüggő, szép lesz a bőröd, a fogaid sem romlanak, stb.


Ja, és ne felejtsd el a mozgást! Már elkezdtem heti 2-3szor sportolni, futógépen. A futógép a legjobb. Te is tudod, hogy edzés nélkül nagyon lassú az eredmény... ha aerob edzést csinálsz, az felpörgeti az anyagcseréd! Márpedig nekünk ez kell.


Fel a fejjel csajszi! Nem vagy egyedül ezzel a gonddal, de! ELŐNYÖD VAN! Mégpedig az, hogy egyszer végigcsináltad: ez sikerélmény => sikerülni fog másodjára is, mert TUDOD, hogyan kell csinálni! Van tapasztalatod. Ha anno volt akaraterőd, MOST IS LESZ. Hajrá, mindent bele!

2012. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Te jó ég, kérdező! Mintha rólam írtál volna. Azzal a különbséggel, hogy nekem még nem sikerült lefogynom egyáltalán. Gratulálok a fogyásodhoz egybéként! :)

Nem tudom, hogy honnan szerezhetnél motivációt. Esetleg az nem segítene, ha valamelyik barátoddal járnál edzeni? Nekem nem jött be, mert rosszul éreztem magam, ha láttak futás közben, stb. De ki tudja..Lehet, hogy neked segítene. :)

2012. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: Azta! Nagyon rendes vagy :) a stressz oka leginkább ez..neked is gratula a fogyáshoz!! Nem adjuk fel,énis elkezdem holnap a diétát és az edzést.sokszor kivánom énis a magos kenyeret:D Remélem meg tudom csinálni :):) Tényleg nagyon köszi ,most kaptam egy lendületet:) szép napot!:))

utolsó:jaaj igen..ha hondolod segítek neked,irj privit ha érdekel:)

2012. nov. 12. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!