Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most nyáron napi 4 liter...

Most nyáron napi 4 liter vizet iszom. Ha ősszel, télen csak napi két litert az baj? Lelassul az anyagcsere?

Figyelt kérdés

Ebben a melegben kívánom nagyon a sok folyadékot, de télen képtelen lennék meginni többet.

És ez függ amúgy a likóktól,ki mennyit iszik? Én csak 50 kg vagyok, gondolom nem kell olyan sokat innom, mint egy 80 kilósnak.


2009. aug. 14. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, függ a vízszükséglet a testsúlytól is. Úgy olvastam, hogy testsúlykilogrammonként 40-50 ml víz, amire szüksége van a szervezetnek alapból. Kerestem a cikket, de nem találtam most sehol. Ha megtalálom, belinkelem. Ilyenkor nyáron amúgy is többet iszik az ember, mivel több vizet ad le a szervezete az izzadás miatt. Nem baj, ha télen nem iszod meg a napi 4 litert, akkor úgysincs rá szükség, nem veszítesz annyi vizet.
2009. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
szerintem nem lassul, mert nyáron több folyadékot is veszítesz( pl: izzadással)
2009. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
sportolóknak, fogyni vágyóknak minimum 20kg-onkánt 1liter viz szükséges! vagyis neked minimum 2 és fél... ha többet iszol az nem árt, sőt gyorsítja az anyagcserét stbtb. én minden étkezés elött iszok fél liter vizet, meg edzés elött, közben meg amikor meg kivánom és igy kb. napi 6liter vizet iszok, mégse vagyok 120kg, ha a 20kgonkénti 1litert nézzük.
2009. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!