Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere-gyorsítással fogyunk?

Anyagcsere-gyorsítással fogyunk?

Figyelt kérdés
Így értelmeztem... mármint hogy gyorsítanunk kell az anyagcserénket, így sportolás közben több zsírt égethetünk el, gyorsabb és eredményesebb lesz a fogyókúra. Ez igaz? Ha igen, hogyan gyorsíthatnám az anyagcserémet? Minden nap járok futni/edzek, normálisan, egészségesen eszek, de szeretnék leadni 4-5 kg-t. Köszönöm!
2011. aug. 30. 16:22
 1/4 bix ***** válasza:
68%

"Így értelmeztem... mármint hogy gyorsítanunk kell az anyagcserénket, így sportolás közben több zsírt égethetünk el"


sportolás közben soha nem égetsz zsírt sory. ha nem így lenne akkor szépen el tudnál futni elég hosszú távokat fáradás nélkül. a zsír bontása lassú és körülményes. edzés közben a helyi glikogén raktárakat használja a szervezet, a terhelt izomban, ha az kimerül akkor a terheletlen depókat is átcsoportosítja részben. ha ott sincs több akkor vége. kifáradsz és nem tudsz futni. a zsírt akkor bontod amikor ezeket a raktárakat töltöd újra...



"gyorsabb és eredményesebb lesz a fogyókúra. Ez igaz? "


a gyors anyagcsere az alapja minden jó diétának. a szervezet terhelés alatt van, és megfelelő mennyiségű tápanyagot kap. az anyagcsere sebessége nem függ igazán össze a wc-re járás sűrűségével pl...


"Ha igen, hogyan gyorsíthatnám az anyagcserémet?"


napi 5-6 kis értkezés, lehetőleg rostokban gazdag, "minőségi" azaz tiszta tápanyagakból. natúr húsok barnarizs, zabpehely, zöldségek, némi gyümölcs, stb. fehérkenyér, krumpli és társai eleve felejtősek. ahogy az olajos cuccok is...


"Minden nap járok futni/edzek, normálisan, egészségesen eszek, de szeretnék leadni 4-5 kg-t. Köszönöm!"


magasság, kiló, életkor? egyébként alacsony testzsír százalékon már elég lassú a fogyás, az utsó pár kiló az kínszenvedés. heti 0,5- 1 kg amit zsírból lehet fogyni értelmes keretek között, ha nem fogysz akkor növeld az edzés intenzitását, és kezd el számolni a bevitt kalóriákat, mert valami gumanc lesz a kajáddal.


ha a bevitt kalória kevesebb mint az elégetett (edzés és napi alap szükséglet összege) akkor hacsak nem fotoszintetizálsz fogynod kell.


sok sikert

2011. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm bix a választ. mellesleg a magasságom és életkorom alapján nem kell feltétlenül fogynom, de én szeretnék. gyorsan híztam fel össze-vissza zabálás és sport hiánya miatt, szeretném le is adni, jobban éreztem magam úgy. :D mellesleg 17 éves múltam, 180 cm és 64 kg. ne csontkollekcióra gondolj, mások szerint szép izmos lábam van, a hasamon és karomon pedig már ügyködök.
2011. aug. 30. 19:17
 3/4 A kérdező kommentje:
jaa, és esetleg itt egy napi menüm: reggeli 9-10 h között: natúr müzli, tejjel. ebéd 13-14 h között: főtt kaja, ami épp van, lehetőleg csirke, mellé mindig zöldség köret. vacsora 18-19 h között: pulykafelvágott, paprika, hagyma, ilyesmi. ha délután megéhezem (ami nyáron ritkán következik be a semmittevés miatt...) akkor egy alma, vagy jogurt. tudom, lehetne több a gyümölcs... este 8kor szoktam elkezdeni sportolni, vagy egy óra súlyzós edzés, vagy pedig 50 perc intenzív futás.
2011. aug. 30. 19:19
 4/4 bix ***** válasza:
fiatal vagy, és nincs rajtad jelentős súlyfelesleg. normális kajával meg edzéssel tényleg szép eredményeket lehet elérni:) sok sikert kitartást
2011. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!