Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 4 hónap alatt mínusz 8-10...

4 hónap alatt mínusz 8-10 kiló egészségesen? Fellépésre készülök.

Figyelt kérdés

21 éves, 63 kilós, 171 cm magas lány vagyok (A 171 enti már vagy 6 éve ugyanaz, kilókból viszont a nyár óta jött fel kettő, és kb. 2-3 éve csak 57-58 kg voltam). Végigolvastam az összes hasonló, 10 kilót fogyni vágyó kérdést, de egyik leírása és körülményei sem illenek rám.

Főleg a hasamra hízom, a régi 91-64-90-es méreteim helyett most 91-71-90 (mell-derék-csípő).

Adatok:

-Heti 3x2 órát táncolok (kortárs balett, anno klasszikus)

-heti 1-2 órát lovagolok

-RITKÁN szoktam járni gyorsétterembe

-általában napi 3-4x étkezek, de ez rendszertelen. Van, hogy 7-kor, van, hogy 11kor reggelizem, az ebéd, vacsi, ugyanígy változó.

-uszodába járni december közepétől lesz módom, max heti 2x, de akár 3-4 órát is el tudok ott tölteni, ez használ?


Nem diétázni szeretnék, hanem több mozgást vinni az életembe, illetve egészségesen étkezni. Mik a legjobb tippek?


Az ok, amiért fogyni szeretnék: a srác, akivel együtt fogok táncolni, ugyanolyan magas mint én, és ugyanolyan nehéz. Szeretném megkönnyíteni a helyzetét azzal, hogy fogyok pár kilót. A 8-10 kilót azért tűztem ki, mert, ha tegyük fel csak 6-8 kilót sikerül leadjak, az is megfelelne. :) Köszönöm előre is mindenkinek!!!



2012. nov. 25. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Nincs vele gond. 16 hét - 10 kiló ez teljesen rendben van.


Látszik hogy ügyesen csinálsz valamit (az eredményből) én a jövőre nézve egészség miatt, meg hogy később se legyen visszahízás ajánlom, hogy a gabona ételeket, cukrokat, tejtermékeket, krumplit rizst kukoricát (keményítő) kerüld el. A szénhidrátok, glutén, tejfehérjék károsak, nem írnék többet erről, lehet tanulni róla.


Gratuláció, és így tovább!

2012. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Köretnek akkor mit egyek az ebédhez, ha kukoricát, krumplit, rizst kerüljem el? Szoktam quinoát enni rizs helyett, és ott a párolt zöldség. Van egyéb javaslatod?
2012. nov. 25. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a quinoában van-e glutén, de szerintem szénhidrát miatt majdnem ugyan olyan hatású mint a rizs.


Én ma sült csirkéhez (meg csirkemájhoz) ettem párolt káposztát, répát, sült céklát, párolt spenótot.. elég volt :)

Család többi tagjának volt krumpli püré, ezt lehet helyettesíteni paszternák pürével.. :)

2012. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én köretnek szoktam még enni pár tipp:

almás céklasaláta

almás répasaláta

párolt lencse, zöldbab, zöldborsó

párolt répa

párolt cukkini

sütőtökpüré

káposztasaláta

csemegeuborka

savanyúkáposzta

párolt brokkooli, zeller

2012. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Ezek közül egy csomóra nem is gondoltam! :)
2012. nov. 26. 09:16
 6/6 A kérdező kommentje:

Mai mérés: 61 kg, 68 centis derék. :) Az eleje mindig könnyebb, de a hasonló cipőben járóknak elmondom:

- perpill a válaszolók tanácsait követtem (azért egyszer ettem krumplit, és szerintem heti 1x benne hagyom az étrendemben a hagyományos köreteket)

- a tej maradt, abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy saját tehéntejet iszunk, és ezen nőttem fel, mint előttem a magyarok 1000 évig. Persze általában reggel iszom egy bögrével, és ennyi. (Most a kakaót kizártam) (Szerintem a tehéntejről egyébként rossz elképzelések keringenek, de ha valaki erről többet akar tudni, írjon privit, vagy nézze meg az Élelmiszeripar Rt.-t)

- sütit, kakaót, túró rudit meg csokikat kerülöm. - ezt elég nehéz, így karácsonyra készülve. :)

- kétnaponta megcsinálom a Callanetics alapprogramot (mivel ez nekem nem túl megterhelő, valószínűleg a SuperCallaneticset fogom ezután csinálni, ami haladóbbaknak van), ez amolyan feszesítő mélyizomtorna, és nagyon hasznos.

- megpróbáltam rendszert vinni az étkezéseimbe... fél 9-kor reggeli, 1-kor ebéd, 6-kor vacsi, 7 után nem eszem. Tízóraira és uzsonnára általában gyümölcsöt (kiwi, narancs, alma, mandarin, gránátalma, stb.) eszem, de van, hogy kihagyom - gyakran. Nálam fontos, hogy legyen időm enni, legalább egy óra - lassan is eszem, mert jól megrágom és szeretek utána picit pihenni, ahelyett, hogy rögtön ugrálnék.


Azt hiszem ennyi. :) És úgy látszik sikeres, ráadásul nem kellett sok dologról lemondanom, csak a szokásaimon változtatnom. Megjegyzem, nem fog ez így maradni, hogy nem eszem sütit, de biztos nem fogom ezekután össze-vissza enni (ahogy leírtam, elég rendszertelenül ettem), illetve valószínűleg a hagyományos köreteket is visszarakom az étrendembe, csak a heti 7 helyett, heti 3 vagy 4 alkalomra.


És még nem is kezdtem el úszni járni. :)

2012. dec. 3. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!