Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy a fogyástól,...

Lehetséges hogy a fogyástól, az életmódváltástól? Akkor most elkellene kezdenem "zabálni" hogy minden normális legyen?

Figyelt kérdés
Annyira elvagyok keseredve, szinte depressziós vagyok. Szóval 4hónapja kb hetente eszem kenyeret, reggelire szoktam enni tk zsömlét felvágottal zöldségekkel, délre általában sovány hús, sovány joghurt, párolt, grillezet húsok, zöldségek. Vacsora is mindíg valami könnyű. Pl: cézár saláta, csirkemell csíkok, nem eszek édességet, max hetente 1x 2kocka jóminőségű étcsoki. 15 éves vagyok, lány, sportolok is, na.. nem olyan rendszeresen, de hetente 2x kb 1óra, vagy több. De vagy fél hónapja, rossz a kedvem, stresszelek mindenen, mindenen bőgnék, a menszeszem is késik már vagy 3hete. :s nagyon félek,hogy attól van hogy fogytam (13kilót)... Ha tényleg attól lenne h fogytam, akkor meddig lesz ez így, h meg sem jön már a menstruációm? azt mondta anyám, hogy valószínüleg hiány van a szervezetemben,és a hormonok.. nemtudom. ezért nem jön meg. de ne aggódjak, előbb utóbb megfog, csak most meg van ijedve a szervezetem. De mégis, mikorra jön meg?:s mikkora szokik hozzá? vagy ez magától nem áll helyre?:( aki tudja, segítsen légyszíves :\'((
2009. aug. 19. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok függ attól, hogy most mennyi kiló vagy és milyen magas. Lehet, hogy már túl sovány vagy, a legjobb elmenni orvoshoz, mert igy lehet komolyabb bajod is.
2009. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, nem vagyok túl sovány :S Sőt.. 157cm/62kg

Szóval szerintem nem ezért :(

2009. aug. 19. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, kényes kérdés, de felteszem. Nem lehetsz várandós?

Egyébként a hirtelen fogyás kissé megzavarhatja a ciklusodat. Lehet egy kis vashiányod, stb. Bár ha tényleg sok zöldséget eszel akkor nem lesz nagy baj. Én javaslom, hogy egy kevés vörös húst is vezess az étrendedbe nem csak hízlalósból van ilyen, pl.: pulyka. Sok spenót a levelét salátának is elkészítheted paradicsommal paprikával kis citrommal sóval oliva olajjal. A szervezet működéséhez szénhidrátra is szükség van, úgyhogy ha keveset is, de minden főétkezésnél egyél. Ez lehet barnakenyér, vagy kevéske müzli néhány falat zsömle. Türelem és a szervezeted rendezi a ciklusodat.

2009. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dehogyis:) nem vagyok terhes:) Nem tudtam hogy a pulya vörös hús.. de például tegnap is azt ettem sajtal. Nem tudom mi lehet... úgy félek h nem jön meg... köszi,remélem:(:)
2009. aug. 19. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam/járok, és igen, ez lehet a hirtelen, nagymértékű fogyástól (még akkor is, ha nem vagy anorexiásan vékony) Ha visszaállsz rendes, kiegyensúlyozott, egészséges étrendre, valószínűleg helyreáll magától, de azért érdemes elmenni nőgyógyászhoz: nem para és legalább megmondja hogy biztos nincs-e más oka. Egyébként ha izgulsz rajta, az is megzavarhatja a ciklusodat, ezért is érdemes elmenni orvoshoz, hogy megnyugtasson (nálam hatott).
2009. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!