Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajaj, anya most akadt ki, mit...

Ajaj, anya most akadt ki, mit csinálják, de gorsan lécci? Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
életmódott váltottam, nem eszek sütit, chipset stb, ő minden hétvégén abból se eszek, egy db-ot se, nem is kóstolom meg, segítek neki de nem eszek belőle, tegnap ünneplés volt rokonoknák-szülinap- és ott ettem vagy 10-12db ilyen kis csokis-krémes sütit meg sajtos pogácsát, és egész este azt hallgattam hogy bezzeg itt ettem ő biztos szarul főz stb hogy miért csinálom ezt h az ő főztjét nem eszem meg meg ilyenek mert ált rántotthús van krumplivan vasárnap abból se szoktam enni hanem helyette főzök tojást és azt eszem krumplival v csalamádéval már tökre ki van akadva
2012. dec. 6. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt tanulj meg írni másrészt meg viseld el a tetteid következményét, még akkor is ha csak egy banális kis veszekedésről van szó...
2012. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert következetlen vagy :)

De neki nem kell kiakadnia, mutasd meg neki a kövér ismerőseidet, mesélj neki a szívbetegségről, cukorbetegségről..

Mondd el hogy alkalmi sütievés <--> és heti rendszeres sütievés között az a különbség, hogy egyiktől beteg lehetsz, a másiktól eléggé valószínű hogy nem.


Ha meg rántott húst nem eszel, de krumplit eszel a tojáshoz akkor valóban teljesen következetlen vagy. A hús panírját le is szedheted, de az abban lévő zsemlemorzsa.. valljuk be, mi a krumplihoz képest..? Semmi..

Ha meg normális zsírban süttök, akkor a felvett zsiradék sem okoz problémát. A napraforgó olaj lehet hogy nem egészséges, de krumplit eszel a tojáshoz, így sem eszel egészségesen, szerintem ilyenkor told be a rántott húst.. és ahhoz is ehetnél zöldséget. Krumpli helyett a paszternákot, csicsókát próbáltátok már amúgy?

2012. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam ezt régen, amit te és nem értettem anyukámat. Azóta én is anyuka lettem és tudod milyen bosszantó, amikor vásárolsz, előkészülsz, sütsz, főzöl, azaz rááldozod a szabadidőd nagy részét és cserébe a gyereked húzza a száját és teljesen mást eszik?

Szerintem ez is lehet az oka, anyukád biztos jót akar neked és szeretné, ha egészséges lennél, itt inkább erről lehet szó.

2012. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek!

Csak kár, hogy a magyar emberek elképzelése az egészségről nem a legtermészetesebb.. ebben az orvosoknak, gyógyszerészeknek, dietetikusoknak nagy szerep jut, a cukorbeteg és elhízott, szívproblémákkal küszködő emberek nevében óriási köszönet nekik. Most külön kiemelném szívem szerint a Cukorbetegek Országos Szövetségét, mert az egy olyan félretájékoztató bagázs, hogy a helyükben a takaró alól nem kelnék ki..

2012. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak. A táplálkozás tudósok sok hülyeséget mondanak. Azt mondják, amit a szponzoruk elő ír nekik.

Egyél változatosan mindent, akkor táplálkozol egészségesen.

2012. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az valóban bosszantó, hogy pont abból nem eszel, amit anyud készít neked, gondolkozz már egy, láss egy kicsit az ő szemével. Te csinálsz sütit a lányodnak, de nem eszik belőle, mert fogyózik, rokonoknál meg telezabálja magát. Hát mi bosszantó már!

Pont hús helyett eszel krumplit, erre meg nem tudok mit mondani:D

2012. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor meg szoktam kérni anyukámat, hogy nekem panír nélkül süsse ki a húst és ahhoz nem eszem krumplit, csak salátát. Én sem szoktam mindent megenni, amit elém raknak, de azért a pofátlanságnak is van határa, anyukád egész délelőttjét rááldozza a főzésre, te meg finnyázod. A húst nyugodtan eheted, inkább a krumplin kellene elgondolkodni. Jobb a békesség, naponta egyszer nyugodtan ehetsz ebédre bármit, ami van, nem kell anyukát megsérteni és a fogyókúrádnak sem lesz semmi gondja attól, ha korlátozott mennyiségben, de eszel az ebédből.
2012. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A krumpli nem olyan gáz főve héj nélkül. Vannak akik paleo mellett esznek krumplit és nem híznak egyáltalán, sőt.. Van aki csak edzésnapon csinálja :)
2012. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ha egész nap krumplit ennék akkor sem híznék (jelenleg).

Ebből még nem vonnék le hibás következtetéseket :)

2012. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!