Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi van velem, allandoan...

Mi van velem, allandoan zabalok, aztan meg kihanyom, es aztan ujra elolrol?!

Figyelt kérdés

szoval egy masfel honapja elkezdtem dietazni, nem is ettem sokat, tenyleg csak gyumolcsoket, zoldsegeket ettem, meg tornaztam, most 52-54 kg vagyok altalaban. de aztan egyszer tul sok levest ettem, es emiatt rosszul ereztem magam h elrontottam a dieatam, es ezert kihanytam, aztan ha neha olyat ettem amit nem kellett volna, ujra megcsinaltam. de eleg ritkan volt ilyen, de kb ket hete mindennap ramtor az eves, es csk edessegeket , csipszeket eszek, mikor mar nem birom, akkoris eszem, es utana ugye megyek a furdobe.. es nem birom abbahagyni! es ez egy nap tobbszor is elfordul, sokszor sulibol is kepes vagyok elkesni csak h ehessek, vagy elobb hazajonni, meg elore megtervezem h mikor es mit fogok majd enni, es nembirom abbahagyni!

es fogalmamsincs miert lehet vagy mit csinaljak h leszokjak errol!


2012. dec. 8. 08:43
 1/4 anonim válasza:

Gyümölccsel akarsz diétázni? Akkor már rég elrontottad... A gyümölcs teli van glükózzal!!! Magyarul cukorral!!! Egyél sok fehérjét, h ne csak vékony legyél, hanem egy kicsit izmos is, rizst, kevés zöldséget, zsírszegény túrót, zsírszegény joghurtot. De mindegyiknek a dobozán nézd meg az összetevőket, mert hiába van rá írva, h diétás vagy zsírszegény, attól még tartalmazhatnak olyan anyagot amit nem kellene be vinned a szervezetedbe... Nézzél a neten kalória táblázatokat és tanulmányozd az egészséges étkezés minden formáját.

Az, h zabálsz és hánysz az csakis miattad van. Ez pszichés dolog és ezt neked kell megoldanod a kis fejecskédben....

2012. dec. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt hívják bulimiának. Testvérem is küszködött vele, sok időbe és munkába telik leszokni róla. Nagyon komoly egészségügyi kockázatai vannak (pl. nyelőcső felmaródása, tápanyaghiány, ...), úgyhogy mindenképpen tenned kell ellene! Minnél hamarabb elkezded a "leszokást", annál gyorsabban és teljesebben tudsz kigyógyulni belőle! Érdemes lenne elmenned pszichológushoz, valószínűleg tud segíteni. Nem tudom mennyi idős vagy, de például a Vadaskert Alapítvánnyal jó tapasztalataink voltak ( [link] bár ők elvileg csak kiskorúakkal foglalkoznak. Ezen kívül online is lehet találni segítséget: például a ProYouth program evészavaros fiatalokra koncentrál, érdemes lenne megnézned: [link]


Kitartást kívánok a gyógyuláshoz!

2012. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, írnék még néhány általános tanácsot amit rögtön megpróbálhatsz (bár lehet hogy már magadtól is eszedbe jutott). Keress hobbit, elfoglaltságot; járj el a barátaiddal; olvass: ha lefoglalod az agyad, kevesebbet fog a kaján járni. Készíts terveket: mihez akarsz kezdeni az életeddel, gondolom nem szeretnéd hogy csak az evés töltse ki:) Tanulj, koncentrálj arra amit élvezel! Tűzz ki magad elé apró célokat, és igyekezz elérni őket: ha elégedettebb leszel magaddal, kevésbé fogod érezni a késztetést hogy evéssel tedd magad boldoggá.


Próbáld meg otthonról kiiktatni a "kísértést jelentő" ételeket, legalább addig amíg el nem indulsz a javulás útján. Ha még a szüleiddel élsz, kérd meg őket hogy ne vegyenek ilyeneket.


Jutalmazd meg magad minden egyes napért amit kibírtál hánytatás nélkül (persze nem kajával), például nézz meg egy részt a kedvenc sorozatodból, kényeztesd magad egy gyertyafényes fürdővel, amit csak szeretnél.


És ami a legfontosabb: gondolkozz el rajta hogy mi is zajlik benned. Miért pusztítod magad? Mi hiányzik az életedből? Továbbra is elégedetlen vagy a testeddel? Szüleiddel, osztálytársaiddal jól kijössz? Tanulmányaiddal úgy haladsz ahogyan szeretnél? Próbáld meg az energiáidat a fontosabb dolgokra koncentrálni, békülj ki magaddal! Fiatal vagy még, élvezd a világot:)


Gondolom elég közhelyes voltam, de remélem segítettem legalább egy kicsit. Nem könnyű a helyzeted, de van kiút:) Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan privit!

2012. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#2-es, nem tudsz olyan online segítséget, ahol evés zavaros babákkal kapcsolatban adnak tanácsot?
2012. dec. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!