Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok, nagyon...

14 éves lány vagyok, nagyon könnyen híztam, most 20-30kiló felesleg van rajtam és nagyon szégyellem. Hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
sportsuliba járok, gyalog járok suliba, így iskolaidőben elég sokat mozgok, viszont hétvégén és nyáron teljesen egyedül vagyok itthon, így csak gépezni tudok, és most is majdnem felszedtem egy 10est:( nagyon elvagyok keseredve, már undorodom magamtól, de nem tudom hogy fogyjak le. egyszer régebben fogytam 10kilót, de fél év után visszajött sajnos.. segítsetek :( egyébként nem eszem sokat egyáltalán, inkább a mozgással van baj.. ajánlanátok jó diétát+tornát hozzá? nagyon köszi előre is
2009. aug. 20. 13:14
 1/10 anonim válasza:
74%
Nagyon könnyen, magyarán rövid idő alatt? Ne haragudj, de 20-30 kiló azért szerintem véletlenül nem szalad fel senkire. De ha sport suliba jársz, akkor elvileg a rendszeres testmozgással nem lehet baj, és ha ne mis eszel sokat, akkor valami betegséged lehet.
2009. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is ezt mondom anyának, de szerinte mindenről csak én tehetek, hullik a hajam nagyon, az utóbbi időben a vérnyomásom is jelentősen emelkedett, a cukrom még normális.. azzal próbálom fűzni, hogy legalább csak vizsgáljon meg doki, mert azt nem hiszem el, hogy tényleg ennyire könnyen lehet hízni, más pedig aki egésznap édességgel tömi magát egy grammal se gyarapodik..
2009. aug. 20. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

nem lehet, hogy pcos-od van?

bár nemtom, 14 évesen lehet-e.

de annak is tünete a hízás, és a hajhullás.

2009. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
utána olvastam a pcos-nak: pattis nem vagyok, bár most így nyáron egy kicsit igen, viszont márciusban kórházba kerültem petefészek ciszták miatt.. a menstrum ált. késik, egyre hosszabb idejűek a ciklusaim..
2009. aug. 20. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

én sem vagyok pattis, és elhízott sem, mégis pcos-om van.:) ez egy anyagcserezavar leginkább, inzulinrezisztencia miatt.

sztem nézesd meg magad olyan orvossal, aki kifejezetten ilyesmikkel foglalkozik (belgyógyász-endokrinológus, nem nőgyógyász). sokan nem tudnak róla, nem kezelik. de ha nem is ez a bajod, valszeg vmi hasonló hormondolog.

2009. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is el tudsz menni az orvoshoz, mek kell szülödnek vinni - inkább nézesd meg magad.
2009. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy dietetikus szakorvos segítségével járnál a legjobban, nem pedig itteni diéta+sport tanácsokkal. Az egyéb gondok (hajullás, stb.) lehet másnak is jele, ő esetleg javasolhat egy kivizsgálást előtte, és egy vérképet, ami megmutatja, miből van hiányod, esetleg más problémát is jelezhet. (nem feltétlenül, de nem árt megnézetni, mielőtt ilyen drasztikus fogyóba kezdenél).


Szóval én mindenképp elvinnélek egy dietetikushoz, ha az anyukád helyében lennék. Szerintem felügyelet alatt sikerülni fog! Sok sikert kívánok, és mielőbb menjetek el.

2009. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hajhullás és a hízás tipikus pajzsmirigy alulműködős tünet. Én is így szedtem fel 20 kg-t, mire végre rájöttem, hogy mi a bajom. Most szenvedem lefelé. Fel könnyebben jött mint ahogy lemegy.
2009. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem rég ( kb 1 hónapja) voltam vérvételen, a doki azt mondta 'túl jó' a vérképem, kicsit több a fehérvérsejt a nátha miatt de elmúlik.. :) köszi a válaszokat, akkor irány a doki ..
2009. aug. 21. 09:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Az általános vérképben nem mérnek pajzsmirigy hormonokat. Azt külön kell kérni!
2009. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!