Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lesz "kövér" egy ember?

Mitől lesz "kövér" egy ember?

Figyelt kérdés
Sajnos sokan tévedésekben vannak mert nem a sok zabálástól lesz valaki kövér. Az apám az naponta megeszeik 1 kg kenyeret most karácsonykor is egy csomó sütit édesséegt megeveett mégis 65 kg. Én fiú vagyok, szálkásítanom kell fogyoznom kell mert 110 kg vagyok pedig jóval kevesebbet eszek és édesséegt egyáltalán mellette sportolok. Én azon kezdtem el gondolkozni hogy sok ember nem a sok zabálástól ahogy én sem lesz kövré, hanem mondjuk a rosszul mükődő anyagcsere folyamatnak, ugyanis van olyan hogy ha valaki megeszik egy szelet kenyeret de azt a szervezet nem tudja rendesen "feldolgozni" és megköti a vízet meg ilyesmi. Vagy lelki okai vannak. Szerintetek mitől lesz egy ember elhízott a zabáláson kívűl?
2012. dec. 26. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is vékony vagyok, de sportos. És lassú az anyagcserém, nagyon nehezen hízom. Abban egyetértek, hogy az,hogy vki kövér vagy vékony nagyban függ attól,h milyen az anyagcseréje. Nekem csak azzal van problémám, hogy szinte minden túlsúlyos ember az anyagcseréjére meg a hormonjaira hivatkozik. Közben meg lusta sportolni, és csak otthon rohadt a tv előtt. Sokan a zabálástól és mozgásszegény életmódtól lesznek kövérek.
2012. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Orbán szerint"az egészségtelen ételtől"Szerintem lehet genetikai oka,alkat .
2012. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát leírtad. Anyagcsere zavarok, hormon zavar, esetleg ezt örökölte az anyjától, génjaiben van hogy hízásra hajlamos, de az is lehet, hogy lelki okokból egész nap nassolgat, és azt nem tartja "kajának".
2012. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sok egészségtelen étel és kevés mozgás.
2012. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apukád genetikailag mákos (vagy pajzsmirigy túlműködése van), ha én enném ezt, minimum heti 3-5 kg kiló szaladna fel rám.

Átlag ember ezektől hízik, a sz*r kajáktól.

2012. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet annyi különbséggel, hogy én lány vagyok és nálunk öcsém az aki zabál és semmi...konolyan mint egy anorexiás... és tök rossz,mert ha én eszek akkor mindenki beszól hogy jaj már megint eszel holott nem is ettem egész nap semmit előtte...rendesen kinézik a számból:(

De nem csak "vagyok" itthon, hanem. heti 4 edzésem van, 1,5 óra intenzíven...és mégsem:(

szóval fogalmam sincs mi az ami jó lenne vagy használna:(

2012. dec. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és még annyit, hogy kicsi koromtól ilyen kövér vagyok...még óvóda előttől
2012. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom alapján azt mondom, hogy lelki okok.

Én, ha frusztrált vagyok, stresszes vagy szomorú, mindig az evésbe temetkezem. Talán mert ez a legkézenfekvőbb, ott van egy köpésre, és amíg rágok, addig sem kell szembesülnöm a problémáimmal. Meg nyilván az is közrejátszik, hogy egyúttal örömet is okoz.

Próbálok tenni ellene, de írtó nehéz, főleg akkor, ha gondjaim vannak. Ebben az évben lefogytam 10 kilót, és ha lefogynék még 15-öt, pont jó lenne az alakom.

2012. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!