Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 165 cm magam vagy és 50 kiló...

165 cm magam vagy és 50 kiló így az ünnepek után, de múgy 48 szoktam lenni. Ez a súly ideális a méretemhez?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem kevésnek tűnik, mert 5 centivel kisebb vagyok és így vagyok ennyi... és vékonynak érzem magam.


Ettől függetlenül orvosilag még teljesen oké a te súlyod is. Fogyóznod azonban BIZTOS, hogy NEM kell.

[link]

2013. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem se fogyózz! még az sem lesz baj ha 1-2kg-ot felszedsz
2013. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Mintha csak én írtam volna!

Én is 165 cm vagyok, és már több, mint másfél éve 48 kiló a normális súlyom, erre most híztam, és 50 lettem. :(

Én teljesen kiakadtam, és nagyon sürgősen le akarom adni azt a két kilót!

2013. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ideális.. te látod magad a tükörben, nem?
2013. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez a súlyom, magasságom. Én is most felszedtem, 49 vagyok épp... ( ünnepek). De vissza akarok állni a 48-ra. Én nem fogyózom, semmi.. csak sport heti 5x.
2013. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha véletlen (véletlen, szó sincs véletlenről) nők lennétek 48-50 kilósak, akkor azt kell mondjam: a női test a hormonális ciklusok keretében is könnyedén változik +- 1-2 kg-mal. Ez főleg víz..
2013. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
de mivel versenyszerűen sportolok, ezért 46 kilóra le kell csökkentenem a súlyom, mert nyáron még annyi voltam :/
2013. jan. 4. 15:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Ehhez nem szólok semmit, mert nagyon nagyokat tudok röhögni a versenysportolókon.. Mindentől függetlenül: kerüljünk bele egy súlycsoportba, hogy ott mérkőzhessünk meg másokkal. Miért? Nincs igazi ok.. a versengésért, a győzelemért, pénzért.. mindezért áldozzuk fel az egészségünket.


De, amit tehetsz az például a szénhidrátszegény, tejmentes táplálkozás. Ezzel meglesz a versenysúlyod.


Ez drasztikusnak tűnik, de amúgy nem az, így néz ki az egészséges táplálkozás is! És van egy okod amiért ezt kell követned.

A különböző sportoló diétákat (az edződ nem adott ki neked ilyet? fura..) kalória és tápanyag bevitelre bontják le. Ideig-óráig működnek. Normál esetben sportolóként ilyet kéne követned. Azért jobb amit én írok, mert a dietetikusok által összeállított diéták bizonyos fontos elemeket figyelmen kívül hagynak. Például azt, hogy eleve nem lehet meghatározni egy ember energia szükségletét, mert ez változik magától a táplálkozástól is (miket eszünk) :)

Idővel változik az anyagcseréd, emésztésed, és a hagyományos, mondjuk jól bevált diéták nem fognak működni.. mivel nincs elég komoly elvük a működéshez!


Viszont az alacsony szénhidrát bevitel (ez nem korlátozza a teljesítményedet.) és a tejtermékek kerülése mindig beválik. De a pajzsmirigyünk működéséért is tehetünk annyit, hogy nem eszünk glutént. Közismert, hogy a pajzsmirigy alulműködése mindig hízáshoz, gyengeséghez vezet. Ennek semmilyen fokozata nem jó, viszont a hagyományos, glutént fogyasztó táplálkozás mellett bárkinek károsodhat ez a szerve (is). Minél többet megfogadsz abból amit írtam, annál tovább megőrizheted a karcsú, egészséges testedet, illetve kitolhatod az aktív sportolói időszakodat.

2013. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én elhülve olvasom,hogy a 165 cm-ekhez 50 kilók vagytok és fogyni akartok..!
2013. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is csak pislogok.


Mégis milyen sportot űzöl?


Ha sportolsz, akkor izomnak is kéne rajtad lenni, akkor pedig hogy lehetsz ilyen könnyű

vagy

miért törekedsz, hogy még könnyebb legyél?


Az izom súlyosabb, mint a zsír.

Ennyi centivel és ennyi kilóval viszont nem sok izom lehet rajtad.

2013. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!