Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hihetek a testtömegin...

Mennyire hihetek a testtömegindex kalkulátornak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt elhiheted, hogy egészségesnek számítasz, nem fenyegetnek a túlsúllyal járó betegségek, szabad futnod, stb. A normál BMI vége sajnos nem számít éppen vékonynak (HA NEM IZOMBÓL VAN) a mai világban, a mai modellekhez, elvárásokhoz viszonítja (már ha lány vagy). Én pl. szörnyen éreztem magam 20-as BMI-vel a farmerjaimban.
2009. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem hiszek neki. Én például 168 centi vagyok és 66 kiló, de senki nem akarja elhinni, ugyanis sovány vagyok, vékony a derekam, a combom és a csípőm, kicsi a fenekem és minimális pocakom sincsen. De borzasztó vastagok és nehezek a csontjaim. Mindenki szörnyülködik mikor megtudja, hogy 66 kiló vagyok, azt mondják, hogy 55-56nál nem nézek ki többnek. A BMI szerint viszont már majdnem túlsúlyos vagyok, pedig erről szó sincs. Nem mindegy, hogy a súly izom, zsír vagy csont. Párom 173 centi magas és 83 kiló, viszont tiszta izom. Ez sem mindegy. Továbbá az sem, hogy lány vagy e vagy fiú, hány éves vagy...stb. Szóval sztem a BMI egy baromság.
2009. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkoztam, hogy nem mindegy mennyi izomzatunk van és hogy mennyit nyom a csontunk...
2009. aug. 27. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ám, de nem csak azt nézik, hogy te mennyire vagy elhízva, hanem a tényleges súlyod, és azt hogy ez a súly miatt mennyit dolgozik a szíved. Az most teljesen mindegy, hogy izom, zsír vagy stb. Lehet, hogy te nem vagy elhízva (előttem szóló), de a szíved ugyanúgy dolgozik a "nagy" súly miatt. Ezért szokták mondani, hogy a testépítők hiába tiszta izmok, de a szívük nagyon le van terhelve a nagy súly miatt, mert lehet, hogy 180 cm, de 100 kg izom, és ez sok a szívnek.
2009. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
A BMI egy teljesen megbízhatatlan módszer, hogy akármit is megállapíts a testalkatodról. Nincs semmilyen kalkulátor vagy számítási módszer, ami megmondaná, hogy mi a helyzet a testeddel. Ezt magadnak kell látni és tudni, sajnos sok ember képtelen ennek megállapítására háttértudás vagy érzelmi akadályok vagy elmebetegség miatt.
2009. aug. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A BMI csak egy iranyado modszer. Senki sem allitja hogy tokeletes, adottsagtol fugg.


Azert tul nagyot nem szokott tevedni, azert is vannak benne eleg szeles savok a kategoriaknak.

2009. aug. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
70%

Szia!

Tapasztalataim szerint nem megbízható az érték. Sokkal fontosabb az testeden lévő zsír és izom aránya, mert lehet valaki csupa zsírosan is 80 kg, de színtiszta izmosan is. Persze a csont és bőr sem egy egészséges dolog (nincs, ami védje a csontokat). Ill. az izom többet nyom mint a zsír.

2009. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!