Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kefir valóban segíti az...

A kefir valóban segíti az emésztést?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még az olcsó, S-Budget is?
2013. jan. 9. 23:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Általánosságban a tejtermékek hatása az emberi szervezetre: kedvezőtlen." Igen, és mit szokás a "nem általános" címszó alatt emlegetni: joghurt, kefír. Ennyit a hülyeségedről.
2013. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Általánosságban a tejtermékek hatása az emberi szervezetre: kedvezőtlen.

Hízást okozó, emésztést nehezítő."


- Egy-két hónapja minden reggel megeszem egy probiotikus joghurtot vagy egy kefirt, és még sosem volt ilyen jó az emésztésem, pedig nekem aztán ezernyi bajom volt már.

Ennyit a nagy tudományokról.

2013. jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Ezek szubjektív tapasztalatok, önmagunknak bármit képesek vagyunk bemesélni.

Akinek az erjesztett tej evés segített, azok próbálják inkább a csillagokra fogni a csodálatos javulást.. hitelesebb lenne.


Az a helyzet, hogy a tehén teje a borjúnak való, olyan növekedési hormonokat tartalmaz amik a borjak fejlődéséhez kell, nem nekünk. A fehérjetartalma kifejezetten káros autoimmun folyamatokat idézhet elő a testünkben.


Na most mint mindennek, a tejnek is van hatása. Tekinthető egy gyógyszernek. Ugye kezelni nem csak gyógynövényekkel lehet, vagy gyógynövény kivonatokkal egy embert, hanem ásványokkal, állati eredetű szerekkel is.

Sok mellékhatása van a tejnek, de bizonyos problémák kezelésére lehet hogy pont a tej az egyik használható anyag. Mert olyan hatása is van, ami látszólag segít.


Na de az ember biztosan akar olyan anyagot enni, szedni ami közben rengeteg mellékhatással jár? Például az emésztést lehetne kíméletesen gyógynövényekkel segíteni, vagy az ételeket megfelelő fűszerekkel (gyömbérrel, csípős paprikával, fokhagymával) készítsük el..


A tej egy nagyon rossz megoldás, ahogy minden belőle készült termék úgyszintén. Sajnos jóval több krónikus betegséghez van köze mint bármilyen állapot javuláshoz, így nagyon óva kellene inteni az embereket más állatok tejének (rendszeres) fogyasztásától.


Ha nem követi azt az elvet az ember, hogy természetes táplálékait egye (mégpedig a tehén tej sajnos nem az) nem lesz semmi meglepő: helytelen táplálkozásra -> a testünk helytelen működése. Persze hogy hízik a magyar, hogy rákos a magyar, ha minden nap NÖVEKEDÉSI HORMONOKAT visz be a tejtermékekkel.


Én azt mondom a kefir pozitív élettani hatásait legfeljebb a tejipar terjeszti, de hiteles források ilyeneket nem állítanak, sőt még itthon a tejszövetség által hirdetett tanulmányok is igazából a tej káros hatásairól szólnak, csak mivel igen komoly vizsgálatokról van szó, így még a kisebb jelentőségű, alacsony valószínűséggel de előforduló néhány pozitív hatást is megemlítik. Az hogy 100 cukorbeteg tejfogyasztó gyerekre jut egy amelyik valamiben javult, vagy 100 vastagbélrákos tejfogyasztóra jut két éppen pozitív eredményeket tapasztaló ember, csak a tömegek becsapására jó..


Inkább fogadjuk el, hogy nem tudjuk megemészteni a tejtermékeket és a hormon tartalmukra több mint nincs szükségünk, javulást, gyógyulást el lehet érni fél tucat másik módon:

Nem eszem olyat amit nehezen emésztek. Írtam fűszereket. Léteznek gyógynövények. Léteznek az emésztésért felelős szerveink működését erősítő mozgások, okkal gyakorolja az emberiség a Jóga, Qigong gyakorlatokat.

2013. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

TaplalkozasHarcmuves válasza: tudom, hogy rengeteg tudás rejtőzik a gondolataid mögött, de én csak annyit olvasok, hogy "blabalabla"... :)

Persze bemesélem magamnak... akkor legalább placebónak jó. És a tejipar kampányáról sosem hallottam, csak kíséletezgettem; elsősorban az íze miatt ettem, csak később láttam, hogy használ is. De akkor Te fejd meg anyádat.

2013. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ebben most nem egészen értettem, hogy kedves humor volt (amit én elfogadok magyar testvéreimtől) vagy rejtett anyázás (aminek a színvonala bevallom nem lepne meg egy átlag magyar testvértől..).


Szóval.. fogalmad sincs mit eszel, de amibe belerakják a függőséget okozó anyagokat (aromák, ízfokozók, cukor) vagy természetes módon benne vannak (ugye a tejnek olyan funkciója is van, hogy kémiai úton kötődést hozzon létre az anya állat és a borjú között, ópiát vegyületek vannak a tejben hogy függőséget okozzon. Ezért annyira finom a sajt, illetve a többi tejtermék bármily idegen tőlünk, mint a drogra rákjuk kapunk).


Tehát akkor tisztában vagyunk vele, hogy szeretjük a tejet, joghurtot, mert ugyan annyira vagyunk saját magunk urai, mint egy marihuánás drogos, vagy egy gyógyszerfüggő..

Na ez a nagy fejés! :)

2013. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és mi a helyzet a szójatejjel?
2013. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha GMO mentes a szójatej akkor teljesen korrekt.Viszont abból tényleg csak a maximális minőséget szabad megvenni, attól nem lesz bajod.A rizstej is nagyon jó és finom is.


Forrás:Vegan 1 éve, Dr.McDougall

2013. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A rizstejnek érdemes lehet megnézni a glikémiás hatását.

Mint folyadék, könnyedén felszívódik, lehet akkora vércukor és inzulin ugrást okoz, mintha betolnánk két kalácsot. A sör is nagy részt víz, kevés szénhidrát és néhány % alkohol van benne, azonban a vércukorra ütősen hat, ergó nagyban segítheti a hízást.


A szója termékek már komolyabbak. A szója mindenképpen tartalmaz olyan anyagokat, amik miatt mi nem tudjuk emészteni. Növényi eredetű női hormonokhoz hasonló vegyületeket, bélfalat áteresztővé tevő (károsító) anyagokat. A szója igazából takarmánynak is csak azért hasznos, mert a haszonállatokat fiatalon levágják.. hosszú távon az állatok sem bírnák.


A szóját fogyasztó népeknél nem véletlen gyakoriak a hasnyálmirigy daganatok, igazából a kínaiak sem szeretik a szóját, de valamit enniük kell.. Ott még az elkészítésének is van hagyománya, különböző fermentációs eljárásoknak vetik alá a szóját fogyasztás előtt.

Ehhez képest ha mi szójatejet fogyasztunk, az milyen lesz a testünknek? Ritkán jó...


A rizstej már biztonságosabbnak tekinthető. De egy mandulatej, diótej, máktej, kesudiótej vagy kókusztej még szénhidrátban is szegény.

2013. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!