Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az olcsó élelmiszerek a...

Az olcsó élelmiszerek a valóban hizlalók?

Figyelt kérdés

20 kg túlsúllyal küzdök gyermek korom óta.Most felnőttként jobban átlátom a dolgokat.Édesanyám mindig lisztes-burgonyás ételeket tett az asztalra,mert az volt az olcsó.Gyümölcs csak ünnepnapokon volt, emlékszem, a karácsonyt a mandarin és a banán miatt vártam leginkább, akkor mindig rengeteg gyümölcs volt a fa alatt.

Most, hogy nekem is kevés pénzből kell főznöm családomra, én is az olcsó recepteket keresem.Palacsinta, nokedli, paprikáskrumpli, krumplistészta, rizseshus, vacsorára melegszendcvics..Picit elkeseredtem , mert szívesebben tennék gyakrabban egészséges ételeket az asztalra, és nem csak akkor, mikor a zöldségeknek szezonja van.


2012. nov. 24. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb élelmiszerek alatt ne csak a krumplit meg a tésztát értsd, akkor tudsz egészségesebb ételeket is késziteni, amik nem ennyire hizalalnak.

Ilyenkod vegyél olyan zöldségféléket, amiknek szezonja van - káposztafélék: káposzta, kelkáposzta, kelbondó, karfiol, stb. Ezekbül sok mindent lehet késziteni és ha nem teszed tele liszttel (rántás, habarás), zsirral, akkor nem hizlalnak igazán. A rakott ételekbe fölösleges rizst tenni, anélkül sokkal izesebbek és kevesebb kalória van bennük, a leveseket fölösleges berántani, azzal csak az izük csökken, és sokkal hizlalóbbak lesznek.

2012. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

De, ha mellé mozogsz és nem eszel óriás adagokat, de nem is éhezteted magad lehet fogyni!

Anno én is ilyen étrend mellett fogytam 20 kilót.

2012. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önmagában egy étel sem hizlaló.

Ha mértéktelenül fogyasztod és mellette nem mozogsz, akkor veszélyeztet az elhízás.


Én is olyan ételeken nőttem fel, mint amit te felsoroltál.

Soha nem volt rajtam felesleg gyerekként, húsz kg meg végképp nem. Sőt, inkább alultáplált voltam.


Amint lett pénzem, szépen el is híztam, annyira megtanultam, hogy nem hagyunk ételt a tányéron.

2012. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én is ezeken nőttem fel, de én híztam, valószínűleg a genetika is ludas, sőt, biztos.
2012. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A genetika a kövér emberek leggyakrabban hangoztatott kifogása.

Alapja nem sok van.


Ha a lassú az anyagcseréd, pörgesd fel (mozogj eleget, étkezz megfelelően - fehérjedúsan)!

Ha minden erőfeszítés ellenére sem fogysz, akkor vizsgáltasd ki magad (pajzsmirigy, pco...)!

---

Sokan jönnek ezzel az ektomorf, mezomorf, endomorf besorolással, ahol állítólag az endomorf a sz.póág.

Nos, minden leírt jellemző, s "csuklóteszt" alapján pont abba a típusba tartozom... s én lennék a 3-as válaszoló, akinek semmit se ártottak gyerekkorban az olcsó ételek.

--

A testalkat marhaságokban nem hiszek, egy valamiben viszont igen:

néhány éve olvastam egy tanulmány a zsírsejtek számával kapcsolatban.

Bulvárosítva:

Gyerekkori hízás során a zsírsejtek száma is növekszik, míg felnőttkorban a sejtek száma már nem, csak a térfogata változik.

Annak a felnőttnek, aki gyerekkorában duci volt, egész életében nehezebb tartania a súlyát, mivel eleve több zsírsejttel rendelkezik, míg aki sovány volt, annak felnőttkorában is könnyebb dolga van.

2012. nov. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!


Picit pontosítok, 20 kg túlsúllyal most rendelkezek, miután megszültem a második gyermekemet is, de már nagyon régóta van súlyfeleslegem, soha nem voltam vékonyka típus.A genetika is biztos közrejátszik, a családban nálunk mindenki elhízott.

Sokat küzdöttem, hogy megszeressem a zöldségeket, mivel nem is fogyasztottuk őket, csak leves formájában illetve főzelékként, számomra sokáig furcsa volt a nyers zöldség, a saláták.De megkedveltem, mivel fogyni szeretnék, ezért több zöldséget eszek, levest, és kevesebbet az ebédből, ami sajnos többnyire a fent említett hízlaló ételek, és a kilók csökkennek...A gyerekek miatt nálunk minden nap gyümölcs is van, így amióta jobban étkezek javult a közérzetem, és nem vagyok olyan fáradékony, ezért ebédre és vacsorára többször készítenék finom zöldségeket és salikat az egész családnak finom csirkemellel, de egyelőre be kell érnünk a heti max 2 húsevéssel...

2012. nov. 25. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!