Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet a séta jó zsírégető?

Lehet a séta jó zsírégető?

Figyelt kérdés

Lenyomok heti 3 vagy több napon 10km sétát, az lehet 3 hónap alatt eredményes? -10kg?


Azt olvastam ez az aerob edzés vagyis nincs pulzusemelkedés és ilyenkor a zsírból fedezi a szervezet az energiaszükségletét. Ez igaz? Elég lenne csak sétálni?


Ha ez így van minek futnak az emberek? Miért nem csak simán sétálnak?



#séta #zsírégetés #zsírégető sport
2013. jan. 13. 15:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
15%

Valami óriási nagy tévhit van a fejekben..


Zsír nem akkor ég, ha valamilyen mozgást végzünk, és nem ég zsír ha más a mozgás, ahogy fogyás sem történik se sétától, se futástól.


A zsírpárnákban tartalékolt zsír általános energiaforrás, ezért nem kell müzlit, kenyeret, cukrot ennünk: mert zsírral tudunk üzemelni.


Normális esetben nincs sok zsírunk, ez bőven fedezi a szerveink működéséhez szükséges energiát, a vércukorszintet (zsírból cukor -> glükoneogenezis). Az, hogy mindenféle olcsó kajából bezabbantunk, és zsírfelesleg keletkezik, egy más probléma..


Nem sétálni kell, hanem normálisan enni.

2013. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
és azért futnak az emberek,mert egy idő után hozzászoksz a terheléshez és nem elég a séta,hogy megemelkedjen kellően a pulzusod.És ha ez igy van,unalmassá is válik,és érzed,hogy gyorsítani kell,hogy jólessen. De lehet kocogni-tempósan sétéálni felváltva,mondjuk 1 perc kocogás,2 perc tempós séta . A lényeg,hogy kapj levegőt. Egy igazi aerob edzés alatt igazából a bemelegedés után kb őgy érzed el tudnál aludni,orron keresztül simán veszed még a levegőt. Teljesen felesleges egy edzetlen embernek 180-200on szenvedni 10 percig zatán kiköpni a tüdejét,majd 2 nap múlva feladni az egészet.
2013. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

2 órás 9-10km-es sétákra gondolok 4-5km/ó tempóval.


Szívem szerint a 8-as válaszolóval értek egyet, meg akik szerint ez lehet zsírégető jó diéta mellett.


Andoridos programok amik gps-szel mérik a dolgot mint a runkeeper, mennyire pontos a kalóriaszámlálója?


750kcal-t ír 9-10km-re. Reális?

2013. jan. 13. 17:25
 14/27 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezi a nemed, korod, testtömeged, és a sebességet is pontosan méri, akkor talán megbízható. De 750 kcal kicsit soknak hangzik.
2013. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

10 perc intenzív edzés mérföldekkel hatékonyabb, mint 1 óra jelentéktelen aerob lazulás.


Ha egész nap sétálna az ember, 8-9 órán át végzett könnyű fizikai terhelés lehet hogy jó, de edzésbe sűrítve nagy intenzitással érdemes edzeni. A 9-10 kilométer gyaloglásnak nincsen előnye, hiába éget valamennyi kalóriát, olyan hájas lehet így az ember hogy már nem is tud futni. Egy hamburgerrel pótoljuk az összes így elégetett kalóriát, sőt amilyen sz.ar kajákat esznek az emberek (tej, kenyér, édességek) még a zsírraktárukat is töltik. Miért kell minden embernek hosszú évek alatt rájönnie, hogy egy kis mozgás, egy kis zsírégető tabletta vagy egyéb logikátlan, megalapozatlan ötletek soha senkinek nem segítettek még fogyásban. Ha igen, ott is volt más ok..

2013. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem, kor, súly megadva, idő sebesség meg a GPS alapján.
2013. jan. 13. 19:12
 17/27 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy anorexiás nőről cikket, hogy napi 12 órákat sétált fel alá, úgy is fogyott le, plusz a nem evéssel. (ne utánozza senki, majdnem belehalt)

Én amondó vagyok, hogy minden mozgás égeti az energiát, tehát egy idő után eljut oda a szervezet, hogy zsírt égessen.

Futással és mással hamarabb eléred ezt az állapotot.

Bár most meg arról cikkeznek, hogy heti 3 perc kőkemény edzés elég, hogy fitt legyél és fogyj... kíváncsi vagyok lesz-e ennek folytatása.

2013. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Te harcművész ,figyi ,te te.. annyira okos vagy,hogy nyilván te rá tudsz cáfolni tudományos tényekre. Még picit olvasgass a témában,és ne a nők lapjából. Egy 10 perces edzés lehet akármilyen kemény ,nem lesz ideje a szervezetnek a vércukor után a tartalékokhoz nyúlni,ennyi,ez tény ,nem egy tézis.

Másrészről egy túlsulyos,edzetlen embert nem lehet bedobni ilyen edzésbe,vagy sprintelésekbe,mert összeesik .Tüdő-szív-érrendszer edzése szempontjából jó a kardió edzés,nyilván energiát is használsz alatta,és utána is még órákig fokozottabban. De aki kilókat akar fogyni zsírból,és nem állóképességet növelni ,annak jobb 1 óra "lazulás" tempós sétával vagy ha edzettebb lassú kocogással . Persze az étrenden múlik a legtöbb,kb 70%ban.

2013. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Utolsó.. Te egy koca vagy.


Bazeg hogy lehet megbélyegezni egy szegény dagadtat így, már nem is edzhet rendesen, mert szerinted képtelen rá.

Óó istenem.. jól van, sétálgass meg kocogj, semmi értelme de ijjj, neked megteszi ez is.


Mások válaszoló!

"Nemrég olvastam egy anorexiás nőről cikket, hogy napi 12 órákat sétált fel alá, úgy is fogyott le, plusz a nem evéssel. (ne utánozza senki, majdnem belehalt)

Én amondó vagyok, hogy minden mozgás égeti az energiát, tehát egy idő után eljut oda a szervezet, hogy zsírt égessen.

Futással és mással hamarabb eléred ezt az állapotot. "


Az anorexiás a nemevés miatt soványodott le. Nem biztos hogy fogyott, egy anorexiás nem vékony hanem sovány. Zsírjuk van, csak mellette leépül az izomzatuk.


Minden mozgás égeti az energiát, persze. Még jó, hogy ver a szívünk. Képzeljük el milyen rossz lenne, ha egy percre leállna a zsírégetésünk. Hirtelen minden szervünk leállna, csúnya halálközeli élmény lenne.


Nem a zsírégetéssel van probléma, az mindenkinek működik. A zsírraktárakat nem kellene feltölteni, állandó cukor és keményítő habzsolással. Ezt nem én tudom jobban, ezt elvileg mindenki tudja. Még a dietetikusok is, bááár jól titkolják.

2013. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Kedves harcos,nincs szükségem személyesen a tanácsaidra és fogyásra sincs . Neked biztos nem használ,a többi x millió embernek meg igen:D Mindenki hülye csak te egyedül nem:D Azt hiszem pontozás ide vagy oda,azért a 34%od árulkodó .. Kár,hogy mindenféle hülyeséget össze lehet hordani interneten,mindenféle tudományos bizonyiték nélkül.
2013. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!