Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet a séta jó zsírégető?

Lehet a séta jó zsírégető?

Figyelt kérdés

Lenyomok heti 3 vagy több napon 10km sétát, az lehet 3 hónap alatt eredményes? -10kg?


Azt olvastam ez az aerob edzés vagyis nincs pulzusemelkedés és ilyenkor a zsírból fedezi a szervezet az energiaszükségletét. Ez igaz? Elég lenne csak sétálni?


Ha ez így van minek futnak az emberek? Miért nem csak simán sétálnak?



#séta #zsírégetés #zsírégető sport
2013. jan. 13. 15:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

A séta jó, de a fogyáshoz kevés, csak karbantart.

Bár a 10 km... az már egy kicsit fogyaszt. Milyen gyorsan mész?

De 10 kg-ra ne számíts: talán 2-4 kg összejöhet. Már akkor, ha nem eszel többet, mert az étvágyad nőni fog.

2013. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az intenzív séta jó lehet zsírégetésre, de a laza, bambulós kevésbé.
2013. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%

a séta az nagyon kevés zsírt éget el,

csak sétától nem lehet lefogyni,

2013. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
4-5km/ó normál haladós séta, nem bámészkodsz, csak mész.
2013. jan. 13. 15:44
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Hogy miért futnak? Mert ez az egész zsírégetés dolog badarság. Ha fut az ember, módosul az energia felhasználás aránya, a glikogén javára, de több zsír fogy, mint séta esetén. Egyébként sétával nagyon kevés kalóriát lehet elégetni. Én inkább egy jó diétás étrendet javaslok. Mellette érdemes mozogni. A 3 hónap alatt 10 kg nem egyszerű.
2013. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Tempós séta jó, ha aerob tartományba esik. Viszont fogyni nem ettől fogsz, kell egy szálkásító étrend.
2013. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
63%
Ha fogyni akarsz, akkor megfelelő étrend + futás a leghasznosabb.
2013. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az intenzív séta a legjobb zsírégető mozgásforma. Olyan tempóval kell végezni, hogy még ne kelljen kinyitni a szádat légzéshez, de már ne tudj fecsegni folyamatosan közben (és folyamatosan kell legalább 40 percig végezni megállás nélkül).


Természetesen megfelelő étrend is kell a tartós sikerhez, mert más esetben, amit elégettél a következő étkezésekkel vissza is pakolsz. Deficitben kell maradnod az energiafelhasználással.


Sokan el vannak tájolva a futással, ami olyan megemelkedett pulzust jelent, hogy a test nem képes csupán zsírból fedezni az energiaszükségletét. Igencsak glikogén és izomgyilkos mozgás. Nem azt mondom, hogy káros, de nagy mennyiségben nem azt éred el vele, amit szeretnél.


Azt sem értem, hogy miért nem a testépítőktől lesik el az emberek, hogy hogyan szabadulnak meg a fölös testzsírjuktól a legtöbb izom megőrzése mellett. Hiszen az ő életük erről szól. Ilyenkor mindenki azzal jön, hogy "de ők szednek minden sz*rt, meg nem átlagemberek bla bla..." Ők is emberi testtel rendelkeznek, ami ugyanarra reagál, mint a tiéd. És igencsak látszanak a hasizmaik és remek az erezettségük, ami alacsony testzsírszázalékot sugall. Lehet fikázni őket, mégis irigy rájuk mindenki. Élőben, ha meglátják, muszáj a klasszikus "nem bírna pakolni 200 zsák f*st egész nap, mint én" szöveget nyomni. Ezt én kisp*csűségnek nevezem.

2013. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

séta alatt jobban ég a zsír mint futás alatt ez igaz.

viszont elsődlegesen nem az edzés alatt égetett zsírtól fogsz, mert ez minimális, hanem az edzés hatására felgyorsult anyagcsere következtében megnő a szervezet energiaigénye, amit részben a zsírból fedez, ha nincs máshonnan(ezért fontos az étrend, mert ha a bevitt táplálékból is tudja fedezni, akkor nem fogja a zsírból...)


minél több kalóriát égetsz el minél rövidebb idő alatt, annál jobban prögeti az anyagcserét, ezen az elven a futás sokkal jobb, mivel több kalóriát éget.

2013. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Én megkockáztatom azt is,hogy egy edzetlen embernél ezerszer jobb zsírégetés-fogyás szempontjából a tempós séta (persze az étrend nagyon fontos,de erről most nem ejtek több szót) . Egy edzetlen ember ha elkezd rögtön kocogni ,nem igen fog 100-130 között maradni a pulzusa ( legalábbis én mikor mértem kb 4-5 hónap folyamatosa ,mindennapos kocogás után lett olyan az edzettségem,hogy ne legyen 170 mondjuk egy enyhe dombon felfelé kocogástól a pulzusom .

Egy kézen is ugrálhatsz körbe körbe a szobában,ha az aerob tartományban van a pulzusod,akkor jó lesz szálkásítás szempontjából .

2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!